1. Aktualności

Cele dekarbonizacyjne Inter Cars zostały pozytywnie zweryfikowane przez Science Based Targets initiative

2024-01-22

Grupa Inter Cars zamierza zredukować do 2030 roku emisję gazów cieplarnianych wynikającą bezpośrednio z działalności przedsiębiorstwa. Chcemy dzielić się wiedzą i współpracować z przedstawicielami całego łańcucha wartości, a w szczególności z naszymi dostawcami, na rzecz określania przez nich ich własnych celów w tym zakresie.
Cele dekarbonizacyjne Grupy Inter Cars zatwierdzone przez SBTi
Cele dekarbonizacyjne Grupy Inter Cars zatwierdzone przez SBTi

Cele dekarbonizacyjne, przyjęte przez Grupę Inter Cars, są elementem zrewidowanej Strategii zrównoważonego rozwoju i Strategii dekarbonizacji do roku 2030. Działania zaplanowane na rzecz ich realizacji mają doprowadzić do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych generowanych działalnością Inter Cars.

Przyjęte cele zostały zweryfikowane przez międzynarodową inicjatywę SBTi (Science Based Targets initiative), która umożliwia przedsiębiorstwom wyznaczanie ambitnych celów redukcji emisji w sposób zgodny z najnowszymi ustaleniami naukowymi w zakresie klimatu. Koncentruje się ona na promowaniu przyspieszenia działań firm na całym świecie w celu zmniejszenia emisji o połowę przed 2030 rokiem oraz osiągnięcia zerowych emisji netto przed 2050 rokiem.

Inter Cars należy do wąskiego grona kilkunastu polskich firm, których cele dekarbonizacyjne zostały zweryfikowane i zatwierdzone przez SBTi.

Jak liczony jest ślad węglowy?

Ślad węglowy przedsiębiorstwa to suma emisji gazów cieplarnianych generowanych w trakcie jego działalności. Emisje te są podzielone na trzy zakresy zgodnie z metodyką GHG Protocol: 

 • zakres 1 obejmuje bezpośrednie emisje powstające w trakcie działalności firmy,
 • zakres 2 obejmuje pośrednie emisje wynikające z produkji zakupionej energii elektrycznej i ciepła,
 • zakres 3 obejmuje pośrednie emisje generowane w całym łańcuchu wartości organizacji.

Grupa Inter Cars liczy ślad węglowy przedsiębiorstwa we wszystkich trzech zakresach od 2021 roku i co roku publikuje informacje w tym temacie w Raporcie zrównoważonego rozwoju.

W jakim stopniu Inter Cars zamierza zredukować ślad węglowy?

W toku prac nad zrewidowaną Strategią zrównoważonego rozwoju i Strategią dekarbonizacji ustanowiono następujące cele dekarbonizacyjne:

 1. Inter Cars zobowiązuje się do redukcji bezwzględnych emisji gazów cieplarnianych w zakresie 1 i 2 o 42% do 2030 roku w stosunku do 2021 jako roku bazowego.
 2. Inter Cars zobowiązuje się do zaangażowania 73% swoich dostawców (w kategorii 1: Zakupione towary i usługi, kategorii 4: Transport i Dystrybucja w górze łańcucha wartości oraz kategorii 9 Transport i dystrybucja w dole łańcucha wartości), by wyznaczyli swoje cele dekarbonizacyjne do 2028 roku (zakres 3).

  Więcej na temat zrewidowanej Strategii zrównoważonego rozwoju i Strategii dekarbonizacji będzie można przeczytać w Raporcie zrównoważonego rozwoju za rok 2023, który opublikujemy wraz ze Skonsolidowanym raportem rocznym za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku.


  Czytaj także:

  Kongres SDCM z udziałem Inter Cars

  Nowa odsłona strony WybieramInterCars.com.pl

  Wywiad z członkiem polskiego zespołu budującego bolid elektryczny, startujący w Formule Student

  Zapowiedź raportu Q Service Castrol na temat rynku warsztatowego


  Share on facebook
  Share on twitter
  Share on linkedin
  Send by email
  Infolinia
  801 80 20 20
  Pon-Pt 8:00 - 18:00
  Sob 9:00 - 13:00
  Klienci flotowi:
  22 714 14 14
  Logo Inter Cars
  Inter Cars S.A.
  ul. Gdańska 15,
  Cząstków Mazowiecki,
  05-152 Czosnów
  +48 22 714 17 10
  +48 22 714 17 12
  [email protected]

  Powered by IC Developers Team © 2024 Inter Cars

  Polityka cookiesFAQ RODOInformacja o przetwarzaniu danych
  LinkedIn
  Instagram
  Youtube
  Facebook