Data publikacji: 2018-12-11

To był pracowity rok. Bartosz Ostałowski podsumowuje ubiegły sezon

Sezon 2018 był dla Bartka Ostałowskiego bardzo intensywny – zmagania w priorytetowym cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski, gościnne występy w innych ligach, a także udział w różnego rodzaju wydarzeniach – nie tylko sportowych. Mówiąc krótko: Bartek nie mógł narzekać na nudę. Zobaczmy, jak wyglądał ubiegły sezon z jego perspektywy.

DMP Kielce Bartek Ostałowski (5).jpg
Na pierwszym planie pośród aktywności Bartka można wyróżnić cykl Driftingowych Mistrzostwach Polski. Tegoroczna edycja składała się z 6 rund na torach w Polsce i za granicą – Bemowo, Kielce, Słomczyn, Trackwood na Węgrzech i Modlin. Sezon dla Bartosza rozpoczął się bardzo obiecująco od TOP8 podczas rundy inauguracyjnej. Później przyszedł czas na rywalizację na Torze Kielce, gdzie Bartek otarł się o podium – po zaciętej walce uplasował się na wysokiej, czwartej lokacie. Niestety druga część sezonu okazała się bardziej pechowa, ponieważ w Nissanie Bartka doszło do kilku awarii, co uniemożliwiło rywalizację o miejsca w czołówce. Dobre występy w początkowych rundach ukazują, że nie powiedział on jeszcze ostatniego słowa. W kwalifikacji generalnej klasy PRO2 Bartek zajął 9. miejsce na blisko 50 zawodników.

- Sezon Driftingowych Mistrzostw Polski był dla mnie pełen wzlotów i upadków. Uważam jednak, że odegrał on ważną rolę w mojej karierze. W Kielcach pokazałem, że deptam po piętach przeciwników i jestem w stanie rywalizować z nimi o topowe pozycje. Wierzę, że w przyszłym sezonie wykluczymy czynniki, które przeszkodziły mi w walce i będę mógł w pełni skupić się na wynikach sportowych – mówi Bartek Ostałowski.

Oprócz cyklu DMP, Bartek wystąpił także gościnnie w prestiżowej europejskiej lidzie Drift Masters European Championship podczas rundy w Rydze na Łotwie i w Toruniu. Event w stolicy Łotwy to niesamowite driftingowe wydarzenie – jednym z elementów jest wyjątkowa parada driftowozów przejeżdżających ulicami miasta. Z kolei w Toruniu Bartek spotkał się z ekipą The Hoonigan. Amerykanie byli zszokowani jego umiejętnościami, a spotkanie zaowocowało filmem na kanale The Hoonigan na YouTube, który dotarł do różnych krajów na całym świecie – nawet do Tajlandii.

Jednak ubiegły rok to nie tylko aktywność sportowa. Bartek brał udział także w najważniejszych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show i Warsaw Motor Show. Podczas salonu w Poznaniu na stanowisku Inter Cars SA odbyła się oficjalna premiera nowego designu samochodu sportowego Bartka. Nissan zyskał, nie tylko nowe oblicze, ale także odrobinę mocy. W tym roku legitymował się mocą 600 KM i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wspólnie z Działem Szkoleń Inter Cars, Bartek zorganizował także panele dyskusyjne o tym, jak zacząć w motosporcie.

Natomiast podczas targów w Nadarzynie Bartosz był jednym z gości specjalnych wydarzenia, a także pełnił bardzo odpowiedzialną funkcję – stał się prywatnym kierowcą Richarda Hammonda. Prowadzący The Grand Tour był bardzo mile zaskoczony widząc Bartka na lotnisku, który później podwiózł go nowym Fordem Raptorem do Ptak Warsaw Expo. Dokonania Bartka są znane, nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. W tym roku drifter zaprezentował się także w Bułgarii podczas wyjątkowego wydarzenia - Inter Cars Motor Show. Bułgarzy mogli przekonać się na własne oczy, jak Bartosz perfekcyjnie radzi sobie stopą z 600-konnym potworem.

W tym roku Bartek wystąpił także w kilku kampaniach promocyjnych, m.in. reklamie Katalogu Online Inter Cars. Jest to nowoczesna metoda zamawiania części przez Internet. Ułatwia kontakt z Inter Cars, a także przyśpiesza pracę mechaników i całych warsztatów. Ponadto, Bartek był twarzą kampanii wizerunkowej marki Sachs, która odbywa się pod hasłem: „Największą moc masz w sobie”. W ramach jej zrealizowano serię interesujących i inspirujących spotów reklamowych.

Przy współpracy z Avalon Extreme powstała również kampania społeczna, jakiej w Polsce jeszcze nie było - „EXTRAsprawni”. Jej celem jest zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnością i ich aktywizacja. Swoją postawą Ambasadorzy Avalon Extreme udowadniają, że ograniczenia nie przeszkadzają w osiąganiu rzeczy wielkich – liczy się pasja i ciężka praca.

Nie sposób wymienić wszystkich aktywności podjętych przez Bartka w tym sezonie. Oprócz tych wyżej wymienionych drifter angażował się w wiele innych projektów, m.in. wystąpił na 15. Ogólnopolskich Dniach Integracji organizowanych przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, brał udział w wielu spotkaniach z uczniami szkół, a także był gościem blogów – np. Duży w Maluchu i 20M2 Łukasza Jakóbiaka.

- Biorąc pod uwagę wszystkie podejmowane przeze mnie aktywności, ubiegły rok oceniam pozytywnie. Ciągle rozwijam się jako sportowiec, co też widać po osiąganych przeze mnie wynikach. Dodatkowo dzięki współpracy wielu osób z pasją, zrealizowaliśmy wiele świetnych projektów. Jednak nie zamierzam odpuścić. Na przyszły rok razem z moim Zespołem mamy wiele ambitnych planów – przede wszystkich chcę stanąć na podium Driftingowych Mistrzostw Polski. Trzymajcie za mnie kciuki, wsparcie Kibiców ogromnie mnie napędza! – podsumowuje Bartek Ostałowski.

Udział w zawodach sportowych i innych projektach nie byłby możliwy bez pomocy Partnerów. W tym roku Bartka wspierały m.in. Inter Cars SA, SACHS, Castrol i Avalon Extreme.

Podobne artykuły

Podsumowanie sezonu Bartosza Ostałowskiego

Podsumowanie sezonu Bartosza Ostałowskiego

Bartosz Ostałowski odwiedzi 28. Finał WOŚP na Silesia Ring

Bartosz Ostałowski odwiedzi 28. Finał WOŚP na Silesia Ring

Bartosz Ostałowski gościem specjalnym Warsaw Motor Show

Bartosz Ostałowski gościem specjalnym Warsaw Motor Show

Bartosz Ostałowski wystąpił na Warsaw Motor Show 2019

Bartosz Ostałowski wystąpił na Warsaw Motor Show 2019