Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Wydarzenia

Gracjan Predko i Michał Jurgała rajdowymi mistrzami Polski w klasie 4 i w klasyfikacji 2WD!

2023-10-03

Gracjan Predko, jeżdżący samochodem w barwach Q Service Castrol wraz z pilotem Michałem Jurgałą, odnieśli ogromny sukces w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Świetny wynik w Rajdzie Wisły dał im triumf w klasyfikacji generalnej klasy 4 oraz 2WD (dla samochodów z napędem na jedną oś).

Radosny Gracjan Predko i Michał Jurgała wychodzący z samochodu podnosząc triumfalnie ręce.

Gracjan i Michał przyjechali na 68. edycję wiślackiego rajdu z dużą przewagą punktową nad rywalami – wynoszącą ponad dwadzieścia oczek. Dzięki temu, przed finałem sezonu mieli lepszą sytuację w drodze po tytuł.

Na trasie siódmej rundy RSMP jednak musieli wykonać jeszcze swoje zadanie. W czwartek miało miejsce zapoznanie z trzema OS-ami przewidzianymi na kolejny dzień i dwoma przygotowanymi na sobotę. Już wtedy pewne było, że najtrudniejsze odcinki bieżącego sezonu pozostawiono na sam koniec zmagań rajdowego kalendarza.

Na kierowców czekały zmienne warunki atmosferyczne (pierwszy dzień rywalizacji w słońcu i na suchej nawierzchni, a decydujący w deszczowej aurze). Do tego Rajd Wisły charakteryzuje się zróżnicowanym rodzajem nawierzchni (od asfaltu poprzez szuter i błoto, a kończąc na płytach lub kostce).

Z każdym kolejnym odcinkiem i pętlą Predko i Jurgała realizowali jednak plan trzymania się w okolicach czwartej lub piątej pozycji. A to dawało im mistrzostwo kraju. Po przejechaniu jedenastu odcinków i ponad 125 kilometrów oesowych mogli cieszyć się z końcowego sukcesu.

Przez wszystkie siedem rund dzielnie walczyli na trasach mistrzostw Polski w kategorii, w której panowała najbardziej wyrównana rywalizacja w całej stawce. Stawili czoła wszelkim wyzwaniom, aby zapisać się na kartach historii krajowego czempionatu. To sukces całego zespołu, który w stu procentach wsparł swoim zaangażowaniem Gracjana i Michała od strony obsługi serwisowej.

Gratulujemy fantastycznego wyniku duetowi wspieranemu przez Q Service Castrol. Dziękujemy im za wymagający i udany sezon 2023 w ramach RSMP!

Czytaj także na stronie Inter Cars:

Sukces Gracjana Predko i Michała Jurgały! Załoga w barwach Q Service Castrol na podium w 7. Rajdzie Śląska

Gracjan Predko i Michał Jurgała z sukcesami na trasach 32. MARMA Rajdu Rzeszowskiego

Gracjan Predko najlepszy w Rajdzie Polski!

Gracjan Predko wygrywa klasę Y1 w 60. Rajdzie Barbórka!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email