Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Wydarzenia

Bartosz Ostałowski odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi

2023-11-29

W poniedziałek 27 listopada w Pałacu Prezydenckim ambasador Inter Cars Bartosz Ostałowski został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi. Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas uroczystej ceremonii z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.

Źródło zdjęcia: Kancelaria Prezydenta RP

W uroczystości wziął udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą, a także zaproszeni goście. Podczas ceremonii prezydent RP wręczył odznaczenia państwowe sportowcom, trenerom, działaczom, nauczycielom i przedstawicielom organizacji pozarządowych za zasługi w działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Bartosz został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe, a także promowanie aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Od kilku lat obserwuję, że w mojej działalności sportowej jest element misji. Chcę pokazywać, że ograniczenia są tylko w naszych głowach, a niemożliwe nie istnieje. W ten sposób staram się motywować innych do walki o ich marzenia – tłumaczył Bartosz Ostałowski – Nie sądziłem, że moja aktywność w motorsporcie doprowadzi mnie do Pałacu Prezydenckiego, dlatego tym bardziej cieszę się, że moja praca została doceniona w tak wyjątkowy sposób – dodał.

Źródło zdjęć: Kancelaria Prezydenta RP

Bartosz Ostałowski to ambasador Inter Cars.

Bartosz to jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który samochód prowadzi stopą. Posiada międzynarodową licencję wyścigową FIA i z sukcesami rywalizuje na równych zasadach ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski oraz ligach europejskich. W 2022 roku ustanowił Rekord Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą z niewiarygodnym wynikiem 231,66 km/h. Zobacz naszą relację z konferencji, na której ogłoszony został wyczyn Bartosza.

Jest mówcą motywacyjnym występującym na konferencjach i spotkaniach biznesowych. Stara się wspierać ludzi w osiąganiu sukcesów, a także w rozwoju osobistym. Ponadto jest artystą i członkiem Wydawnictwa AMUN, które zrzesza osoby malujące stopami i ustami.

Czytaj także na stronie Inter Cars:

Emocjonujący weekend dla Bartosza Ostałowskiego oraz Tasiem.skiego na DMP w Poznaniu!

Bartosz Ostałowski tuż poza podium na DMP na Torze Kielce

Bartosz Ostałowski otarł się o podium podczas DMP na Bemowie

Bartosz Ostałowski zajął 2. miejsce na Drift Open w Toruniu!

Bartosz Ostałowski z wyróżnieniem w konkursie Giganci Motorsportu!


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email