Data publikacji: 2018-11-27

Reprezentacja Inter Cars obecna na Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka to najstarsze i bez wątpienia najbardziej kultowe wydarzenie motoryzacyjne, na które z niecierpliwością czekają fani z całej Polski. W pierwszy weekend grudnia najlepsi rajdowi kierowcy, w tym dwie ekipy Inter Cars, znów będą mogli sprawdzić się w tej niezwykle prestiżowej rundzie.

Rajd Barbórka_0083.jpg
W tym roku organizatorzy Rajdu Barbórka wprowadzają zmiany, dzięki którym kibice będą mogli w pełni przeżyć każdy kilometr rywalizacji. Stanie się tak dzięki zastosowaniu zasady „jazdy na suwak” na odcinkach specjalnych na Bemowie i Torze Modlin.

Po pokonaniu porannego odcinka specjalnego, zlokalizowanego na terenie Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie, kierowcy ruszą na próbę w Modlinie, by stanąć do walki na OS2.

W przeciwieństwie do wcześniejszych edycji Barbórki, załogi nie będą przejeżdżać trasy dojazdowej kilkukrotnie, ale zaledwie 15 minut po zakończeniu przejazdu ponownie staną na starcie tego samego odcinka. W efekcie równolegle, z przesunięciem kwadransa, rozgrywane będą odcinki OS2 i OS3, a samochody będą ruszać do rywalizacji co 2 minuty, dzięki czemu zawodnicy będą mogli ponownie wystartować do trwającego już OS-u w powstałej przerwie.

Podobna zasada będzie obowiązywała na odcinkach OS4 i OS5, kiedy walka powróci na Bemowo.

Pierwszy odcinek w Modlinie rozpocznie się o godz. 9:05, natomiast podwójny OS na Bemowie ruszy piętnaście minut przed południem (godz. 11:45 start OS4, godz. 12:00 start OS5). Dzięki takiej konfiguracji, nie tylko załogi, ale także rajdowi kibice, nie będą zmuszeni do dwukrotnego pokonania długiego fragmentu dojazdowego pomiędzy Bemowem a Torem Modlin.

W tegorocznym rajdzie będzie można zobaczyć dwie ekipy reprezentujące Inter Cars. Skład pierwszej z nich tworzą Prezes Zarządu, Maciej Oleksowicz i jego pilot Marcin Sienkiewicz. Druga ekipa to Andrzej Filipek oraz Adam Kędzierski.