Data publikacji: 2018-11-27

Reprezentacja Inter Cars obecna na Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka to najstarsze i bez wątpienia najbardziej kultowe wydarzenie motoryzacyjne, na które z niecierpliwością czekają fani z całej Polski. W pierwszy weekend grudnia najlepsi rajdowi kierowcy, w tym dwie ekipy Inter Cars, znów będą mogli sprawdzić się w tej niezwykle prestiżowej rundzie.

Rajd Barbórka_0083.jpg
W tym roku organizatorzy Rajdu Barbórka wprowadzają zmiany, dzięki którym kibice będą mogli w pełni przeżyć każdy kilometr rywalizacji. Stanie się tak dzięki zastosowaniu zasady „jazdy na suwak” na odcinkach specjalnych na Bemowie i Torze Modlin.

Po pokonaniu porannego odcinka specjalnego, zlokalizowanego na terenie Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie, kierowcy ruszą na próbę w Modlinie, by stanąć do walki na OS2.

W przeciwieństwie do wcześniejszych edycji Barbórki, załogi nie będą przejeżdżać trasy dojazdowej kilkukrotnie, ale zaledwie 15 minut po zakończeniu przejazdu ponownie staną na starcie tego samego odcinka. W efekcie równolegle, z przesunięciem kwadransa, rozgrywane będą odcinki OS2 i OS3, a samochody będą ruszać do rywalizacji co 2 minuty, dzięki czemu zawodnicy będą mogli ponownie wystartować do trwającego już OS-u w powstałej przerwie.

Podobna zasada będzie obowiązywała na odcinkach OS4 i OS5, kiedy walka powróci na Bemowo.

Pierwszy odcinek w Modlinie rozpocznie się o godz. 9:05, natomiast podwójny OS na Bemowie ruszy piętnaście minut przed południem (godz. 11:45 start OS4, godz. 12:00 start OS5). Dzięki takiej konfiguracji, nie tylko załogi, ale także rajdowi kibice, nie będą zmuszeni do dwukrotnego pokonania długiego fragmentu dojazdowego pomiędzy Bemowem a Torem Modlin.

W tegorocznym rajdzie będzie można zobaczyć dwie ekipy reprezentujące Inter Cars. Skład pierwszej z nich tworzą Prezes Zarządu, Maciej Oleksowicz i jego pilot Marcin Sienkiewicz. Druga ekipa to Andrzej Filipek oraz Adam Kędzierski.

Podobne artykuły

Podsumowanie sezonu Bartosza Ostałowskiego

Podsumowanie sezonu Bartosza Ostałowskiego

Bartosz Ostałowski odwiedzi 28. Finał WOŚP na Silesia Ring

Bartosz Ostałowski odwiedzi 28. Finał WOŚP na Silesia Ring

Bartosz Ostałowski wziął udział w akcji „Gra się do końca”

Bartosz Ostałowski wziął udział w akcji „Gra się do końca”

Bartek Ostałowski i Ken Block w jednym filmie!

Bartek Ostałowski i Ken Block w jednym filmie!