Data publikacji: 2020-07-29
, autor: Jacek Żytnicki 

Nasz Ambasador w Radzie Sportowców Fundacji 4F Pomaga

Bartosz Ostałowski, Ambasador Inter Cars i jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi stopą, został członkiem Rady Sportowców Fundacji 4F Pomaga, którą będzie współtworzył z Anną Lewandowską, Kamilem Stochem, Mariuszem Czerkawskim i Adamem Krzesińskim.

Bartosz Ostalowski x Fundacja 4F Pomaga (4) .jpg

Pomysł stworzenia fundacji zrodził się w dobie koronawirusa. Jej celem stało się wsparcie służby medycznej, która stanęła na pierwszej linii frontu walki z pandemią. 75 szpitalom dostarczono niezbędny sprzęt sanitarny – maseczki, gogle, przyłbice i fartuchy. Akcję wsparło blisko 98 tys. osób, a wartość przekazanej pomocy przekroczyła 3,5 mln złotych.

W ramach struktury Fundacji 4F Pomaga powstała Rada Sportowców, w której znalazły się gwiazdy świata sportu: Anna Lewandowska, Kamil Stoch, Mariusz Czerkawski i Adam Krzesiński. Ostatnio do tego grona dołączył również Bartosz Ostałowski, który inspiruje wiele osób do podejmowania wyzwań i pokonywania własnych ograniczeń.

- Zaproszenie do Rady Sportowców było dla mnie ogromnym wyróżnieniem i docenieniem mojej dotychczasowej pracy. Bez wahania dołączyłem do akcji, ponieważ to świetny projekt wspierający ochronę zdrowia, aby mogła ona pomagać innym. Szczególnie w tym trudnym czasie ważna jest solidarność i wspólne działanie – mówi Bartosz Ostałowski Fundacja chce się rozwijać i planuje kolejne projekty. Wierzę, że razem będziemy w stanie zrobić wiele dobrego – dodaje Ambasador Inter Cars.

Kolejnym działaniem Fundacji będzie okazanie wdzięczności tym, którzy dbali o wspólne bezpieczeństwo, ryzykowali własne zdrowie i opiekowali się chorymi. Głównym celem jest pomoc najmłodszym, dlatego też kolejna inicjatywa trafi do dzieci pracowników ochrony zdrowia, którzy walczyli i walczą z pandemią koronawirusa.