Data publikacji: 2020-03-02

Przyszłość tu jest – kamizelka z poduszką powietrzną IXON

Bezpieczeństwo użytkownika to priorytet większości producentów w projektowaniu innowacyjnych produktów dla branży motocyklowej.

IXON_AIRBAG_3.jpg
IXON_AIRBAG_2.jpg
IXON_AIRBAG_1.jpg

Poduszki powietrzne, chroniące w czasie upadku, są jednym z takich rozwiązań i stają się popularne z roku na rok, również wśród polskich motocyklistów. Doskonale znamy wbudowane poduszki w konkretne modele kurtek czy kombinezonów, ale IXON poszedł krok dalej. Poznajcie IXON IX-Airbag U03 - kamizelkę z poduszką powietrzną, pasująca pod każdą kurtkę. 

Jest to jedna z trzech autonomicznych kamizelek z poduszką na rynku, która została zaakceptowana przez FIM, czyli Międzynarodową Federację Motocyklową, mającą nadzór nad organizacją prestiżowych serii m.in. MotoGP. Technologia kamizelki była opracowywana przez doświadczony w wyścigach zespół projektowy IXON, przy wsparciu zawodników z topowych serii jak MotoGP, EWC oraz FSBK.

Kamizelka chroni klatkę piersiową, brzuch, kręgosłup, obojczyki oraz szyję. Pasuje pod każdą kurtkę, dlatego jest doskonałym wyborem dla osób, które posiadają ubrania tekstylne lub skórzane różnych marek motocyklowych i korzystają z nich na zmianę.

Kamizelka działa bezprzewodowo. Jedyne wymagane połączenie to ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth. Dzięki temu algorytm kamizelki jest na bieżąco aktualizowany. Z poziomu smartfona możliwe jest także zarządzanie trybami jazdy (szosa/sport), a także dostęp do informacji o poziomie naładowania baterii oraz stanu naboju z gazem.

Działanie kamizelki oparte jest o innowacyjny system In&Motion, który dzięki zaawansowanemu algorytmowi bada ruchy motocyklisty 1000 razy na sekundę, aby wykryć upadek. W przypadku jego wykrycia napełnienie poduszki trwa poniżej 55 milisekund.

„Mózgiem” kamizelki jest In&Box, czyli moduł zbierający dane dla algorytmu systemu In&Motion, który łączy się z dedykowaną aplikacją. In&Box odpowiada za detekcję upadku oraz napełnienie kamizelki, a także za pracę baterii. Zapewnia on do 20 godzin działania kamizelki. Czas ładowania In&Box to dwie godziny. Do 48 h od pierwszego uruchomienia musi on zostać zarejestrowany przez dedykowaną aplikację lub przez stronę internetową producenta. Producent wymaga zakupu subskrypcji w okresach miesięcznych lub rocznym.

W przypadku kiedy poduszka podczas upadku została aktywowana, należy kupić nowy nabój, który jest dostępny do samodzielnego montażu. Dopiero po trzecim samodzielnym napełnieniu kamizelkę należy odesłać do producenta. Wszystkie szczegóły związane z tą procedurą można znaleźć w aplikacji i za jej pośrednictwem przygotować wszelkie formalności związane z serwisem.

ABONAMENT NA PRODUKT JEST DOSTĘPNY W 2 OPCJACH CENOWYCH:

  1. 399 EUR/rok – moduł In&Box staje się własnością użytkownika. Możliwości:

- dostęp do aktualizacji algorytmów,

- dostęp do zarządzania urządzeniem przez aplikację,

- 2 lata gwarancji na moduł.

  1. 120 euro rocznie lub 12 euro miesięcznie – leasing urządzenia In&Box. Możliwości:

- nielimitowana gwarancja na moduł (jeśli moduł ulegnie uszkodzeniu wsparcie infolinii – język angielski, niemiecki, francuski; oraz wymiana modułu w ciągu 72 godzin),

- możliwość rezygnacji z opłacania abonamentu w każdej chwili, lecz tylko po 3 latach nieprzerwanej subskrypcji In&Motion wymieni moduł na nowy model (jeśli jest dostępny),

- po 3 latach użytkownik ma możliwość wykupu urządzenia w cenie 99 EUR.

Dodatkowy abonament w kwocie 25 EUR rocznie lub 8 EUR miesięcznie obejmuje możliwość zmiany trybu jazdy w aplikacji, jeśli użytkownik chce korzystać z kamizelki na torze.

Najważniejsze cechy kamizelki Ixon IX-Airbag U03 to:

WYGODA:

- waga: 1,3 kg,

- elastyczny materiał umożliwiający optymalną regulację,

- ergonomiczny design,

- 5 rozmiarów: od S do 2XL,

- oddychający Mesh 3D wewnątrz,

- łatwa w użyciu: bezprzewodowa.

UNIWERSALNOŚĆ:

- brak sensorów na motocyklu czy dodatkowego okablowania,

- kompatybilna z każdą kurtką (certyfikowaną do jazdy na motocyklach/skuterach, dopasowaną rozmiarem),

- bezprzewodowa – łączy się ze smartfonem przez technologię Bluetooth.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ:

- czas reakcji i napompowania poduszki - certyfikat CE,

- zintegrowany protektor pleców z certyfikatem CE Level 1,

- 5 gwiazdek SRA.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA:

- kamizelka,

- nabój,

- pudełko In&Motion.

Kamizelka otrzymała 5 na 5 gwiazdek w rankingu SRA, przygotowywanego przez niezależną francuską organizację zrzeszającą firmy ubezpieczeniowe.

Podobne artykuły

Zawieszenia Arnott dostępne w ofercie Inter Cars

Zawieszenia Arnott dostępne w ofercie Inter Cars

Inter Cars  poszukuje operatorów

Inter Cars poszukuje operatorów

Recykling opon

Recykling opon

MOOG wprowadza technologię Hybrid Core i inne ulepszenia mające na celu zwiększenie jakości, bezpieczeństwa i trwałości produktu.

MOOG wprowadza technologię Hybrid Core i inne ulepszenia mające na celu zwiększenie jakości, bezpieczeństwa i trwałości produktu.