Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars

Ciekawostki


Na tej stronie znajdziesz najnowsze wiadomości na temat Inter Cars

Opublikowano: 2023-01-26

Pęknięcie tarczy hamulcowej. W jaki sposób do niego dochodzi?

Tarcze hamulcowe narażone są na czynniki zewnętrzne, które z czasem mogą doprowadzić do uszkodzeń. Jednym z nich jest pęknięcie tarczy hamulcowej, do którego dochodzi na powierzchni części roboczej tarczy. Są dwa rodzaje takiej usterki: na tarczy mogą pojawiać się pęknięcia promieniowe lub obwodowe. Występują one między częścią roboczą tarczy oraz wewnętrzną częścią zamocowaną do piasty koła.

Klocki i tarcze hamulcowe – prosty zysk dla warsztatu

Klocki i tarcze hamulcowe – prosty zysk dla warsztatu

Serwisowanie układu hamulcowego należy do najważniejszych czynności przeglądowych, jeśli chodzi o eksploatację samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych. Częścią systemu odpowiedzialnego za bezpieczne hamowanie są klocki oraz tarcze hamulcowe. Na ich wymianie warsztat w prosty sposób może otworzyć się na jeszcze większy zysk. Oto, co powinieneś wiedzieć o nich wiedzieć.

6 najczęstszych przyczyn uszkodzeń klocków hamulcowych

6 najczęstszych przyczyn uszkodzeń klocków hamulcowych

Przyczyną zużycia lub uszkodzenia klocków hamulcowych jest zbyt długi okres eksploatacji. Stopień zniszczenia zależy od sposobu użytkowania pojazdu. Duży wpływ na niego ma także styl jazdy kierowcy. Oto sześć najważniejszych i najczęstszych przyczyn uszkodzeń klocków.

Układ hamulcowy w autach elektrycznych i hybrydowych

Układ hamulcowy w autach elektrycznych i hybrydowych

Współczesne samochody muszą być coraz bardziej efektywne, szczególnie te o napędzie niekonwencjonalnym. Aby usprawnić auta w tym zakresie, hamulce w pojazdach hybrydowych oraz elektrycznych są wyposażone w specjalne systemy rekuperacji energii. Odzyskuje on energię kinetyczną, którą pojazd wytraca przy hamowaniu.

Prowadzisz wulkanizację? Zajmij się również hamulcami i zwiększ zyski

Prowadzisz wulkanizację? Zajmij się również hamulcami i zwiększ zyski

Prowadzenie zakładu wulkanizacyjnego to w obecnych czasach dobry sposób na biznes. Jednak niekoniecznie zawsze warto zamykać się tylko na jeden rodzaj usług. Poza pomocą w dziedzinie oponiarskiej, warto też zająć się układami hamulcowymi. Jeśli jesteś właścicielem warsztatu, zobacz, jak łatwo możesz zwiększyć zyski, rozszerzając własną działalność.

Czy smarować tarcze hamulcowe?

Tarcze hamulcowe - smarować czy nie? Ekspert radzi

Temat smarowania tarczy hamulcowych i piast wzbudza wiele kontrowersji wśród mechaników. Jedni uparcie twierdzą, że powinno się to robić. Inni uważają, że takie działanie ma swoje negatywne konsekwencje. Co zalecają eksperci oraz producenci klocków i tarcz hamulcowych?