Data publikacji: 2019-04-04

Keyless Protector

Kradzież zaczyna się od chwycenia za klamkę i zeskanowania kluczyka… Wystarczą sekundy!

Keyless Protector  (1).jpg
Keyless Protector  (2).jpg

Niestety, ale kradzież nowoczesnych aut, wyposażonych w system bezkluczykowy stała się łatwa i szybka jak nigdy dotąd. Samochód możesz stracić wszędzie: pod domem, w garażu podziemnym, pod centrum handlowym, na dowolnym parkingu, a nawet na stacji benzynowej...

Większość nowoczesnych aut wyposażona jest w system bez-kluczykowy: Keyless / Smart Key / Kessy. Nie trzeba wyjmować kluczyka z kieszeni, aby otworzyć auto i uruchomić silnik. Wygoda korzystania z sytemu jest niezaprzeczalna, jednak złodzieje wykorzystują to udogodnienie do kradzieży samo-chodu.

Jak dochodzi do kradzieży auta:

  • Złodzieje wyposażeni są w 2 urządzenia elektroniczne (tzw. walizki), które potrafią prze-chwycić kody pomiędzy autem i kluczykiem.
  • Pierwszy złodziej chwyta za klamkę samochodu inicjując wysłanie z samochodu kodu z zapytaniem o kluczyk. Jego walizka przechwytuje kod i przesyła go do drugiej walizki oddalonej nawet o 400 metrów!
  • Wspólnik przy pomocy drugiej walizki namierza kluczyk, aby przesłać mu kod z auta, a następnie przechwytuje kod zwrotny z kluczyka, zezwalający na otwarcie auta i uruchomienie silnika. Kod wysyłany jest do pierwszej walizki.
  • Pierwszy złodziej odbiera kod zwrotny z kluczyka i przekazuje go do samochodu. Złodziej otwiera drzwi, uruchamia silnik wciskając przycisk START i odjeżdża. Bezgłośnie, bez żadnych śladów włamania, w kilka sekund...

Twoje auto posiada już dodatkowe zabezpieczenie przed uruchomieniem silnika? To bardzo dobrze, ale nadal jest ono narażone na otwarcie. Bardzo szybko możesz stracić cenne przedmioty pozostawione w środku. Co gorsze złodzieje nie mogąc uruchomić silnika, złośliwie zniszczą wnętrze lub opuszczając auto uruchomią gaśnicę w celu zatarcia po sobie śladów.

W jaki sposób zabezpieczyć się przed tego typu kradzieżą?

Kluczyk można zawinąć w folię aluminiową, schować do specjalnego etui, woreczka lub blaszanego pudełeczka.

Można również zaopatrzyć się w Keyless Protector.

Urządzenie ma formę cieniutkiego klipsa zakładanego na baterię wewnątrz kluczyka-pilota. Nie wymaga jakichkolwiek przeróbek czy ingerencji w elektronikę samochodu. Instalacja jest niezwykle prosta i zajmuje najwyżej 3 minuty. Co więcej możesz to zrobić samodzielnie!

System wyposażony jest w mikroprocesor i czujnik ruchu, w inteligentny sposób steruje zasilaniem kluczyka. Złodziej nie może zeskanować kluczyka pozbawionego zasilania!

Deaktywacja

Keyless Protector dzięki czujnikom ruchu potrafi rozpoznać, kiedy wychodzimy z auta. Po 20–25 krokach wyłącza zasilanie, a tym samym zabezpiecza kluczyk przed skanowaniem przez złodziei.

Również jeżeli pozostawimy kluczyk w bezruchu (np. na szaf-ce, haczyku) – KEYLESS PROTECTOR automatycznie wyłączy kluczyk po 2 minutach. Zabezpieczony kluczyk nie odbierze ani nie wyśle kodu zezwalającego na otwarcie samochodu i uruchomienie silnika.

Aktywacja

Wystarczy podejść do auta, zatrzymać się na chwilę i dwukrotnie klepnąć w kieszeń lub torebkę, w której znajduje się kluczyk. Nie trzeba go wyjmować, a nawet dotykać! Mikroprocesor KEYLESS PROTECTORA dba o to, aby nie aktywować kluczyka w sposób przypadkowy.

Produkt dostępny jest w ofercie Inter Cars

Przykładowe indeksy:

KP-16

KP-20

KP-24