Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Strona główna

Wszystko pod jednym dachem!

2021-05-13

Przemysław Sałek

Szerokość oferty, towar blisko klienta, łatwość odnalezienia asortymentu, profesjonalny opis produktów w e-Catalogu – to tylko kilka wyróżników kompleksowej oferty Inter Cars. Co jeszcze sprawia, że jest ona wyjątkowa dla klientów?

Można pokusić się o stwierdzenie, że Inter Cars jest jedyną firmą w Europie, a prawdopodobnie także i na świecie, która skupia pod jednym dachem aż 12 dużych segmentów produktowych.

Strukturę firmy można porównać do wielkiego budynku. Każdy segment produktowy w Inter Cars to jeden filar w wielokolumnowej budowli. Z kolei wspólny dach składa się z takich elementów jak Zarząd, IT czy finanse – mówi Wojciech Twaróg, Członek Zarządu Inter Cars.

Gigantyczną strukturę Inter Cars najlepiej obrazują liczby, m.in.:

  • 550 tys. towarów w aktualnej ofercie, czyli dostępnych od ręki;
  • 5 mln towarów dostępne na indywidualne zamówienie klienta.

Na bogatą ofertę Inter Cars składają się przede wszystkim części do pojazdów osobowych oraz ciężarowych. Do kluczowych segmentów zaliczamy także oleje, akumulatory, opony oraz wyposażenie warsztatowe – wylicza Wojciech Twaróg i dodaje: cały czas wydzielamy też nowe odrębne obszary produktowe, np. z rynku pojazdów ciężarowych segment agro, a także autobusy. To naturalny proces, ponieważ w ostatnim czasie obserwujemy stały, dynamiczny wzrost tych kategorii produktowych.

Inter Cars to dużo więcej niż części

Należy także pamiętać, że Inter Cars to nie tylko części, lecz także wiele udogodnień, na które mogą liczyć warsztaty.

Tworzymy kompleksową ofertę dla naszych kluczowych klientów, którym są warsztaty samochodowe. Komponujemy ją w taki sposób, aby przedstawiciele serwisów mogli skupić się jedynie na naprawianiu aut. Naszym zadaniem jest zrobić za serwisy całą „resztę”, czyli dostarczyć części, zorganizować szkolenia, wyposażyć warsztat dzięki programom inwestycyjnym, zadbać o marketing w sieci czy o przekazanie klientów z internetu do warsztatu dzięki platformie Motointegrator, a także zapewnić oprogramowanie i dostęp do wszelkich danych potrzebnych do napraw samochodów – podkreśla Wojciech Twaróg.

Dodatkowo firma wspiera warsztaty w należytym wykonywaniu obowiązków prawnych oraz w dbaniu o środowisko. Jednym z takich programów jest Bio Service, pomagający warsztatom w zarządzaniu odpadami. W ramach Bio Service, Inter Cars zajmuje się kompleksowym odbiorem odpadów warsztatowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a te są coraz bardziej restrykcyjne. Po otrzymaniu z serwisów zużytych części, olejów, akumulatorów i opon, są one przekazywane do profesjonalnej utylizacji, albo do recyklingu.

Bez Inter Cars ani rusz

„Nie da się funkcjonować bez Inter Cars” – z takimi głosami z warsztatów samochodowych często spotykają się przedstawiciele firmy.

Prędzej czy później, z uwagi na szeroką ofertę i dostępność towaru wynikającą z ok. 250 naszych lokalizacji w Polsce, klienci trafiają do Inter Cars. Nasza bogata oferta w połączeniu z szybką i sprawną dostawą towaru, powoduje, że jesteśmy liderem wśród dystrybutorów części – ocenia Członek Zarządu Inter Cars.

Niezwykle istotne dla warsztatów i kierowców jest również to, że w Inter Cars znajdują oni części z kategorii premium, jak i tzw. części budżetowe. Poszukiwane części znajdzie zarówno serwis naprawiający auta luksusowe, jak i warsztat poszukujący części do popularnych – choć czasem już wiekowych – samochodów. Ciągły rozwój oferty we wszystkich kategoriach, częściach premium, środka oraz budżetowych, sprawia, że każdy klient znajdzie w Inter Cars część, której szuka.

Bardzo ważnymi narzędziami, z których korzysta zdecydowana większość naszych klientów są Katalog Online i e-Cat, czyli mobilna, szybsza i wygodniejsza wersja programu służącego do wyszukiwania i zamawiania części. Właśnie w tych e-narzędziach klienci najlepiej widzą szerokość i różnorodność naszej oferty – podkreśla Wojciech Twaróg.

Mechanik jest jak lekarz

Inter Cars doskonale rozumie istotę pracy mechanika, a także fakt, że jest ona coraz bardziej skomplikowana.

Rozumiemy kim jest współczesny mechanik. Jest trochę jak lekarz, który musi się systematycznie douczać wraz z rozwojem nauki i technologii. Dlatego organizujemy dla warsztatów wiele szkoleń i oferujemy, często bezpłatnie, materiały edukacyjne – mówi Wojciech Twaróg.

I dodaje, że większość szkoleń, jakie przygotowuje Inter Cars dla mechaników, jest współorganizowanych z dostawcami części premium. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ to właśnie oni są najlepiej zorientowani w najnowszych trendach, jakie obserwuje się na rynku motoryzacyjnym. Co więcej, producenci ci mają wiedzę o planowanych zmianach w branży, ponieważ szykują już części do nowych modeli samochodów.

Dlaczego jeszcze przedstawicielom warsztatów opłaca się współpracować z Inter Cars? Przez trzydzieści lat funkcjonowania firmy na rynku, udowodniła ona swoim klientom, że jest lojalnym partnerem, który zawsze wspiera niezależne serwisy.

Co więcej, z liderem zawsze warto współpracować. Pamiętajmy, że Inter Cars posiada 25% rynku. A to oznacza, że odpowiadamy za co czwartą część sprzedaną na rynku. Jak często żartuję: raz, dwa, trzy, Inter Cars! Tak wygląda dziś rynek – mówi na koniec Wojciech Twaróg.


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email