1. Wydarzenia

Bartosz Ostałowski wyróżniony w plebiscycie na Sądecczyźnie!

2023-03-01

Bartosz Ostałowski – ambasador Inter Cars i jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi auto stopą – otrzymał trzy wyróżnienia w 20. Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2022 roku. Do driftera trafił puchar dla Sportowego Ambasadora Małopolski 2022 roku, a także dwie nagrody specjalne – tytuł Osobowości XX-lecia regionu oraz docenienie za Wyczyn Roku 2022.

Bartosz Ostałowski z wyróżnieniem w 20. Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny
Bartosz Ostałowski z wyróżnieniem w 20. Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Jubileuszowy plebiscyt

Jubileuszowy 20. Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2022 roku zwieńczyła uroczysta gala wręczenia nagród, która odbyła się 27 lutego 2023 r. w Hotelu Beskid w Nowym Sączu. Konkurs jest organizowany od 20 lat przez Stowarzyszenie Dla Miasta i ma na celu docenienie sportowców reprezentujących Sądecczyznę, a także całe województwo małopolskie.

W podsumowaniu plebiscytu udział wzięli sportowcy nagradzani w ciągu ostatnich 20 lat, a także trenerzy, działacze sportowi i przedstawiciele władz. Galę poprowadził Tomasz Michałowski – prezes Stowarzyszenia Dla Miasta. Podczas wydarzenia nagrodzono nie tylko najpopularniejszych sportowców Sądecczyzny wybranych w głosowaniu SMS-owym, ale przyznano również szereg nagród specjalnych.

Bartosz Ostałowski z wyróżnieniem w 20. Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Bartosz Ostałowski chlubą Małopolski

Tytuł Sportowego Ambasadora Małopolski 2022 roku przyznany przez Witolda Kozłowskiego,  marszałka województwa małopolskiego, był docenieniem podejmowanych przez Bartosza Ostałowskiego aktywności i wyzwań, które służyły na rzecz promocji regionu na sportowej arenie zarówno ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej.

Niezwykła charyzma, pasja i determinacja Bartosza została dostrzeżona także przez jury konkursowe, które przyznało mu prestiżową nagrodę specjalną – Osobowość XX-lecia. Wyróżnienie to było ściśle związane z jubileuszem plebiscytu. Wręczenie tej szczególnej nagrody było wyjątkowo emocjonującym momentem całej gali, a Bartosz otrzymał owacje na stojąco od zgromadzonych gości.

Ostatnim wyróżnieniem, które tego wieczoru trafiło do ambasadora Inter Cars, była statuetka za ustanowienie światowego Rekordu Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą. Kapituła okrzyknęła to Wyczynem Roku 2022. Próba ustanowienia rekordu odbyła się 30 września 2022 r. na lotnisku w Pile. Bartosz rozpędził swój potężny samochód driftingowy do prędkości 277 km/h, aby moment później zaciągnąć hamulec ręczny, zainicjować poślizg i przez 50-metrową strefę pomiarową przemknąć ze średnią prędkością 231,66 km/h z kątem wychylenia powyżej 30°°.

- Otrzymanie trzech wyjątkowych nagród było dla mnie miłym zaskoczeniem! Nie spodziewałem się, że moje wyzwania zostaną dostrzeżone w tak wielu kategoriach. Myślę, że zmotywuje mnie to jeszcze bardziej, aby powalczyć o kolejne tytuły, – na przykład o Mistrzostwo Europy. Może to brzmi bardzo odważnie, ale tylko stawiając sobie ambitne cele, możemy osiągnąć satysfakcjonujące sukcesy – mówił podczas gali Bartosz Ostałowski – Do zdobycia tych nagród przyczynili się również moi Partnerzy, którzy od lat wspierają moje starty w Polsce i za granicą. To dzięki nim mogę pokazywać, na co mnie stać i ciągle rozwijać się jako sportowiec, za co im bardzo dziękuję! – dodał.

Czytaj także:

Droga do marzeń – historia Bartosza Ostałowskiego

Bartosz Ostałowski wymienia hamulce... bez użycia rąk!

Bartosz Ostałowski na podium w DMP!

Bartosz Ostałowski nominowany w Rankingu Genialni Lokalni Globalni


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email
Infolinia
801 80 20 20
Pon-Pt 8:00 - 18:00
Sob 9:00 - 13:00
Klienci flotowi:
22 714 14 14
Logo Inter Cars
Inter Cars S.A.
ul. Gdańska 15,
Cząstków Mazowiecki,
05-152 Czosnów
+48 22 714 17 10
+48 22 714 17 12
[email protected]

Powered by IC Developers Team © 2024 Inter Cars

Polityka cookiesFAQ RODOInformacja o przetwarzaniu danych
LinkedIn
Instagram
Youtube
Facebook