Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars

Wejście na kolejny poziom

2016-02-24

Motointegrator Running Team rozwija się coraz bardziej. Z luźnego kręgu ludzi połączonych wspólną pasją zamienił się już w poważny klub biegowy. Jak każda organizacja, potrzebuje swoich struktur, dlatego klub powołał zarząd. O zmianach i planach opowie Sylwia Krzyzińska, nowo wybrana prezes klubu oraz członkowie zarządu, Andrzej Krzak i Dorota Krzyżanowska.

Grzegorz Putkiewicz: Czy na początku możecie przedstawić Motointegrator Running Team tym, którzy jeszcze o nim nie słyszeli? Jak obecnie wygląda struktura klubu?

Sylwia Krzyzińska: Motointegrator Running Team jest klubem biegowym, który obecnie zrzesza ponad 120 członków i są to pracownicy firmy Inter Cars. W tym roku postanowiliśmy wybrać Zarząd Klubu, w skład którego weszły następujące osoby: Piotr Głowacki, Andrzej Krzak, Marin Rakoczy, Radosław Ignatowicz i niedawno dołączyła do nas Dorota Krzyżanowska. Ja natomiast pełnie rolę Prezesa Klubu. Do moich obowiązków należy przede wszystkim zarządzanie klubem oraz kierowanie jego rozwojem. Na początku roku stworzyliśmy kalendarz biegowy, w którym znajdują się wszystkie interesujące nas biegi i sztafety. Zajmuję się tworzeniem rywalizacji dla klubowiczów pod kątem zawodów biegowych. W tym roku wprowadziliśmy wspólne niedzielne wybiegania po Puszczy Kampinoskiej, trasa zazwyczaj liczy ok 20 km. Spotykamy się co najmniej 2 razy w miesiącu. Dbam o dobrą atmosferę w klubie i zabiegam o jego promocję. W tym celu założyłam wraz z Dorotą Krzyżanowską fun page na Facebooku – Motointegrator Running Team, gdzie dzielimy się swoimi osiągnięciami, prezentujemy krótkie, ale za to fantastyczne relacje filmowe z niedzielnych spotkań, które tworzy Michał Tołczyk.

Na stronie umieszczamy informacje związane z treningami i prawidłowym odżywianiem się. Dajemy porady, jak należy zapobiegać kontuzjom oraz jak sobie z nimi radzić, gdy już się nam przytrafią. Stronę może polubić każdy i dzięki temu śledzić nasze poczynania, do czego serdecznie zachęcamy. Mamy również utworzoną grupę zamkniętą na FB dla naszych klubowiczów. Służy ona do prowadzenia dyskusji stricte związanych z klubem, do wymiany informacji, przeprowadzania ankiet itd.

- facebook.com


G.P.: Motointegrator Running Team funkcjonuje już od pewnego czasu. Od jakiego poziomu zaczynaliście, a jak teraz funkcjonuje klub?

S.K.: Obchodziliśmy niedawno pierwszą rocznicę, która przypada na 11 listopada, święto Niepodległości Polski. Zaczynaliśmy od zera, osób biegających było niewiele, m.in. Adam Filipek, Dorota Krzyżanowska oraz nasz Prezes, Robert Kierzek. Nie mieliśmy klubu, ale i tak spotykaliśmy się na różnych biegach, np. z Adamem przebiegłam pierwszy swój Półmaraton Warszawski, a niecałe pół roku później wraz z Robertem, Maraton Warszawski, natomiast Dorotę i Tomka Wysockiego spotkałam na sztafecie w Arkadii. Słyszałam również o innych biegających kolegach i koleżankach w firmie i w sumie stąd zrodził się pomysł na zorganizowanie klubu, dzięki któremu będziemy się wspierać, zdobywać nowe doświadczenia biegowe oraz motywować się nawzajem. Na początku była nas garstka, głównie pracownicy z Centrali Inter Cars z Czosnowa i Kajetan, ale w szybkim czasie zaczęli również dołączać do nas pracownicy filii z całej Polski.

Wzięliśmy udział w kilku sztafetach, z czego w Sztafecie Maratońskiej zajęliśmy bardzo wysokie miejsce, bo aż7 pozycję na 291 drużyn. Wystartowaliśmy już w wielu półmaratonach i maratonach, bierzemy udział jednocześnie w biegach krótkodystansowych na 5 i 10 km. Mamy zawodników, którzy osiągają bardzo dobre wyniki czasowe, tak jak Marcin Rakoczy (życiówka z Maratonu w Poznaniu 2:50:44 ) czy Krzysztof Wierzbowski, nasz ultramaratończyk, IRONMAN, który w tym roku zmierzy się z dystansem 120 km na Ultra Rzeźniku. Bierzemy udział w akcjach charytatywnych, w tym celu tworzymy specjalne wydarzenia, rywalizacje, gdzie za każdy przebiegnięty km, zarejestrowany w aplikacji Endomondo płacona jest 1zł. W ten sposób w czerwcu 2015 zbieraliśmy pieniądze dla Fundacji Cukierkowo, w grudniu przeprowadziliśmy akcję biegową dla Kacperka, gdzie wybiegaliśmy 10 tys. zł na przeszczep komórek macierzystych. Od stycznia tego roku biegaliśmy z pomocą na rzecz kolegi z klubu oraz od stycznia do końca marca trwa rywalizacja dla Filipka.


G.P.: Jakie plany macie na najbliższą oraz dalszą przyszłość? Czy macie postawione przed sobą jakieś cele, w jakich biegach macie zamiar wziąć udział?

S.K.: Celem działania klubu jest doskonalenie formy fizycznej naszych członków. I oczywiste jest to, że planujemy mnóstwo zawodów, na których możemy się sprawdzić. Miło jest stwierdzić, że kilometry wybiegane na treningach przekładają się na coraz lepsze wyniki na zawodach.

Nasi klubowicze mają coraz lepszą Przede wszystkim stawiamy na zawody zespołowe i bierzemy udział we wszystkich sztafetach rozgrywanych tam, gdzie jesteśmy wstanie dojechać. Obecnie mamy potencjał na wystawienie 2-3 drużyn na każde zawody, a nasz podstawowy zespół Motointegrator I zbliża się coraz bardziej do czołówki. Nasi konkurenci są takimi samymi amatorami jak my. Na co dzień pracują zawodowo i treningiem zajmują się dopiero w czasie wolnym. Biegi sztafetowe wywołują duże emocje, bo jak ktoś biegnie w drużynie, to nie ma miejsca na chwilę słabości. Drużyna jest tak mocna jak najsłabszy zawodnik. Dlatego wszyscy uczestnicy sztafety dają z siebie wszystko i przekraczają swoje możliwości, żeby nie zawieść kolegów z teamu i zrobić dobry czas. Najciekawszymi sztafetami, w których zamierzamy brać udział, są Bieg Firmowy, Ekiden, sztafeta Maratońska Maratonu Warszawskiego.

W tym roku znacząco zwiększy się liczba uczestników biegów długich półmaratonów 21 km i maratonów 42 km. Najlepsi z nas, w tym ja, biorą udział w konkurencji Korona Maratonów Polskich. Polega to na ukończeniu w określonym czasie pięciu najważniejszych maratonów w Polsce: Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław i Dębno. Pierwszym zdobywcą Korony Maratonów Polskich jest Robert Kierzek.

Jeżeli mówimy o maratonach, to z pewnością imprezą roku będzie wyjazd na Maraton w Amsterdamie. Obecnie trwa kwalifikacja najlepszych naszych biegaczy na ten wyścig. Rywalizacja jest bardzo zacięta, bo Amsterdam jest miastem kultowym, pobudza wyobraźnie i rozpala namiętności. Trasa maratonu w Amsterdamie jest uznawana za jedną z najszybszych w Europie i większość z tych, którzy się zakwalifikują wśród 10 najlepszych prawdopodobnie pobiją swoje rekordy życiowe.

Nie zabraknie w tym roku akcentów górskich. Jedziemy na festiwal biegów górskich do Krynicy Górskiej. Jeżeli można powiedzieć, że maraton jest morderczym dystansem, to maraton górski wymaga wręcz nadzwyczajnej wytrzymałości od śmiałka, który odważy się stanąć na starcie. Będziemy też starać się obsadzić któryś z ultrabiegów, np. Bieg 7 Dolin. Ultramaratony są to biegi na dystansach przekraczających mityczne 42 km i niektórym brakuje wyobraźni, żeby zrozumieć wysiłek biegacza na pokonanie 64 km, wliczając w tym wspinaczkę na 5 szczytów.Żeby dodać smaku naszym biegowym wyczynom, już po raz kolejny wystawiamy drużynę na kultowy bieg Runmagedon. Runmagedon jest biegiem trudniejszym, oprócz 12 km zawodnicy mają do pokonania 60 przeszkód o różnej trudności. Od banalnych takich jak wspięcie się na 3-metrową ścianę czy skok nad płonącym rowem, po ekstremalne takie jak przeciąganie się po linie rozpiętej nad rzeką, zanurkowanie w basenie z wodą o temperaturze 4° czy na koniec przejście przez mur drużyny futbolu amerykańskiego. Kwalifikacja do Runmagedonu była bardzo zacięta i ostatecznie wystawiamy drużynę 13- osobową.

Oprócz ekstremalnych biegów na pewno największą frekwencją będą się cieszyły masowe biegi średniodystansowe z cyklu Triady „Zabiegać o Pamięć”. Jest to cykl trzech rocznicowych biegów z okazji ważnych dla Polski wydarzeń: uchwalenie Konstytucji 3 Maja, wybuchu Powstania Warszawskiego czy najbardziej popularny Bieg Niepodległości. Święto Niepodległości 11 listopada zawsze czcimy jak przystało na prawdziwych Polaków-patriotów, uczestnicząc w biegu na 10 km.
Tyle z najważniejszych planów na ten rok. Są ambitne, ale my też jesteśmy coraz lepiej wytrenowani. Aż trudno sobie wyobrazić, co zaplanujemy na 2017.G.P.: Na jakich zasadach funkcjonuje klub? Kto może do niego przyłączyć, jakie są obowiązki członków i jakie korzyści płyną z przynależności do niego?

S.K.: Zasady funkcjonowania klubu są bardzo proste. Jesteśmy wszyscy połączenie w internetowym systemie Endomondo , który rejestruje każdą naszą aktywność sportową. Na co dzień trenujemy każdy u siebie, a w weekendy spotykamy się na długie wycieczki biegowe lub startujemy w zawodach. Platforma Endomondo pozwala na wzajemne oglądanie i analizowanie swoich treningów, śledzenie postępów i najważniejsze wzajemne wspieranie się psychiczne i zachęcanie do mocniejszego wysiłku.

Przystąpić do klubu może każdy pracownik Inter Cars lub firmy partnerskiej. Aby bezpłatnie korzystać z Endomondo w wersji premium ustaliliśmy na ten rok minimum treningowe 40 km miesięcznie.
Korzyści z przynależności do klubu to przede wszystkim możliwość rywalizacji o sponsorowane pakiety startowe na popularne zawody, bezpłatna instalacja Endomondo w wersji premium oraz udział w obozach treningowych organizowanych przez klub oraz w niedzielnych wycieczkach.

Motointegrator Running Team udziela się mocno w działalności charytatywnej, zbierając przebiegnięte kilometry, które Inter Cars potem zamienia na złotówki i przeznacza na szlachetny cel.

Duża zaletą należenia do klubu jest wymiana doświadczeń i porad trenerskich, planów treningowych. Poprzez bardziej wyrafinowane metody treningowe można osiągnąć lepsza formę mniejszym wysiłkiem.

Naprawdę warto zmienić coś w swoim życiu i rozpocząć biegową przygodę z Motointegrator Running Team.

Zapraszam również do obejrzenia filmów z treningów:

- FILM 1
- FILM 2
- FILM 3
- FILM 4


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email