Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Po pracy

Inter Cars Przemysł sponsorem drużyny w BNBA

2020-12-15

Jacek Żytnicki

W sezonie 2020/21 w rozgrywkach Bydgoskiego Nurtu Basketu Amatorskiego (BNBA) w Extra Lidze, a więc najwyższej klasie rozgrywkowej, występuje osiem drużyn. Jedną z nich, dobrze radzącą sobie na starcie nowego sezonu, jest Inter Cars Iron Team.

BNBA to rozgrywki, które zainaugurowane zostały w 2002 roku, a obecnie – po blisko dwóch dekadach działalności – są największą koszykarską społecznością w województwie kujawsko-pomorskim. Regularnie występuje w nich ponad 200 zawodników, a zainteresowanie amatorską odmianą basketu sprawiło, że od 2013 roku rozgrywane są one na dwóch szczeblach rozgrywkowych, Extra Ligi i 1. ligi.

Iron Team w BNBA występuje od sezonu 2010/11. Sześć lat później drużyna została mistrzem 1. ligi i awansowała do Extra Ligi. Na tym poziomie rozgrywkowym występuje do dziś, a od bieżącego sezonu jej sponsorem jest Inter Cars Przemysł. Po czterech kolejkach zespół jest liderem tabeli.

- Cieszymy się, że poprzez sponsoring sportu amatorskiego jesteśmy uczestnikiem życia lokalnej społeczności. Takie inicjatywy zawsze są bliskie naszemu sercu, bo wspierają pasje, ale i integrują bliskie sobie środowiska, a na tym ludziom zaangażowanym w projekt BNBA zależy najbardziej – mówi Tomasz Kuter, Dyrektor Filii Przemysłowej Inter Cars w Bydgoszczy.

BNBA to przede wszystkim zmagania sportowe, ale też szereg innych działań, m.in. eventy rodzinne, mecze gwiazd czy organizacja Dnia Taty z BNBA. Naszej drużynie, Inter Cars Iron Team, w nadchodzących rozgrywkach życzymy przede wszystkim dużo dobrej zabawy i sukcesu sportowego.


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email