Scania zapowiedziała wprowadzenie pojazdów budowlanych nowej generacji. Nowe pojazdy zostaną zaprezentowane na początku września.
- Nowa gama pojazdów Scania przeznaczonych dla branży budowlanej tworzy nową jakość na rynku. Wiele lat prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez inżynierów Scania pozwoliło na zaprojektowanie rozwiązań odpowiednich do wielu zastosowań w segmencie budowlanym - powiedział Erik Ljungberg, wiceprezes ds. relacji korporacyjnych.
Jeszcze przed premierą pojazdów budowlanych zaprezentowano nową kabinę do pojazdów długodystansowych G20. Uzupełnia ona ofertę kabin sypialnych R20 i S20, zaprezentowanych w ubiegłym roku. Kabina G20 występuje w trzech wariantach wysokości: niskim, standardowym i wysokim (Highline). W dwóch z nich wysokość sufitu została zwiększona w porównaniu z obecną gamą kabin P/G/R. Niski wariant pozostał bez zmian, na czym skorzystają na przykład klienci przewożący samochody lub używający zabudów, które zajmują przestrzeń nad kabiną. Wewnętrzna wysokość kabiny standardowej została zwiększona o 10 cm, a wersji Highline o 16 cm. Kabina G20 może zostać wybrana w kilku różnych wariantach oraz wyposażona w szereg opcji i akcesoriów podnoszących komfort, funkcjonalność i bezpieczeństwo pracy kierowcy. Znacznie rozszerzona została zwłaszcza możliwość przechowywania rzeczy w schowkach. Kabina G20 mieści również wygodną leżankę, pod którą można ulokować, w różnych konfiguracjach, schowki i lodówkę. W kabinie znajduje się również blat, który można umieścić nad tablicą rozdzielczą i zdemontować, gdy to konieczne. Warto też wspomnieć o licznych gniazdkach elektrycznych zapewniających energię dodatkowym urządzeniom. Kabina G ma ich co najmniej sześć, w tym dwa 12/24 V i cztery wejścia USB.
Scania stara się wykorzystać dobrą passę na swoje produkty. Nowa generacja pojazdów długodystansowych została bardzo dobrze przyjęta na rynkach europejskich. Producent liczy też na sukces nowych pojazdów budowlanych.