Pomiń nawigację

Renault Magnum Legend

2012-01-03

Renault Trucks wprowadziło do sprzedaży limitowaną serię Magnum Legend, przygotowaną z okazji 20-lecia istnienia tego modelu.

Magnum Legend zostanie wyprodukowany w liczbie 99 egzemplarzy z kabiną pomalowaną na czarno, nawiązującą do pierwszego modelu z 1991 r. Prestiżu limitowanej serii dodaje najwyższej klasy wykończenie obejmujące aluminiowe progi oraz chromowane kołpaki i nasadki na śruby. Na drzwiach, podobnie jak w pierwszych egzemplarzach modelu, pojawiła się tabliczka z kolejnym numerem serii.

Magnum Legend napędzany jest silnikiem DXi 13 o mocy 520 KM, spełniającym wymagania normy EEV. Aby zapewnić niskie zużycie paliwa samochód został wyposażony w skrzynię biegów Optidriver+ oraz w pakiet Optiroll, pozwalający wykorzystać bezwładność pojazdu. Pojazd został wyposażony w standardzie w układ hamulcowy EBS full oraz w zwalniacz hydrauliczny Voith.

Przy wydawaniu pojazdu nabywca otrzyma w prezencie iPad 2 z najnowszą wersją full HD gry wideo Renault Trucks Racing oraz replikę modelu w skali 1/43.