
Zawieszenie pneumatyczne bez powrotów na poprawki? Zobacz jakość Meyle.
2016-04-14

Do europejskich rozgrywek przystąpiło 16 finalistów, którzy wykonywali szereg zadań teoretycznych i praktycznych, w których musieli rozwiązać skomplikowanie awarie silnika i innych układów w pojeździe.
Kandydatów do udziału w konkursie „Europejski Mechanik Roku firmy DAF” mogą zgłaszać dilerzy DAF z całej Europy. Konkurs ma dwa etapy. W pierwszym roku kandydaci walczą o tytuł krajowy. W następnym roku zwycięzcy z każdego kraju walczą o laur podczas europejskiego finału. Reprezentant Polski Paweł Parzer zajął ex aequo 3. miejsce. To powtórzenie sukcesu z poprzedniej edycji.
Adam Baker, który od sześciu lat pracuje w salonie dilerskim Chassis Cab Truck Centre w Ipswich, był kompletnie zaskoczony zwycięstwem. „Nie mogłem uwierzyć, kiedy w zeszłym roku zostałem najlepszym mechanikiem DAF w Wielkiej Brytanii. A teraz jestem najlepszy w Europie!” – powiedział zwycięzca. Na pytanie, co charakteryzuje dobrego mechanika, Baker odpowiedział: „dogłębna znajomość produktu: trzeba go znać na wylot. A przede wszystkim – głębokie zaangażowanie”.
Europejski finał konkursu, odbył się w siedzibie DAF Trucks w Eindhoven.