Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Young Car Mechanic 2023 – ku zwycięstwu!

2023-04-25

Young Car Mechanic to inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez motoryzacyjnych. Konkurs co roku wspierany jest przez czołowych dostawców i producentów części. Tegoroczna edycja to już 7. odsłona tego projektu! W maju poznamy najlepszego młodego mechanika 2023 roku w Polsce!

Young Car Mechanic to europejski konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych. Jego celem jest budowanie w społeczeństwie pozytywnego wizerunku zawodu mechanika samochodowego, wymiana doświadczeń pomiędzy uczniami oraz metod nauczania w środowisku pedagogów, a przede wszystkim znalezienie młodych talentów w dziedzinie mechaniki i mechatroniki.

W 2023 roku do konkursu zgłosiło się 900 uczestników reprezentujących 23 szkoły. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 270 uczniów, spośród, których wykrystalizowała się dziesiątka finalistów, którzy zawalczą o tytuł najlepszego młodego mechanika w Polsce oraz o szansę na reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Tegoroczny, 7. krajowy finał zorganizowany zostanie w dniach 20 -21 maja w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie przy ulicy Szczęśliwieckiej 56.

Sponsorami konkursu są: Bosch, Continental, Elring, Febi, Mann-Filter, Meyle, Schaeffler, Shell, Varta oraz ZF Aftermarket.


Zobacz więcej:

Feber przenosi się w sieci! Firma ma nową stronę internetową

Inter Cars stworzy kombinezon według unikalnego projektu

Proton Dynamic – łączy nas pasja do samochodów


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email