Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Inter Cars stworzy kombinezon według unikalnego projektu

2023-04-11

W nadchodzących miesiącach Inter Cars wyprodukuje zestawy odzieży roboczej premium. Jego projekt powstanie dzięki pracy zwycięzców konkursu dla uczniów technikum projektowania.

Konkurs projektowania - Odzież robocza premium
Konkurs projektowania - Odzież robocza premium

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu obyła się 30 marca uroczystość ogłoszenia zwycięzców i wręczenia nagród w konkursie „Razem tworzymy i ubieramy serwisy samochodowe”. Został on zorganizowany w ramach projektu Młode Kadry, czyli szeroko zakrojonej współpracy Inter Cars z polskimi szkołami technicznymi i zawodowymi. Jego uczestnikami byli uczniowie i uczennice drugich klas Technikum nr 7 w Sosnowcu na kierunku Technik Stylista oraz Technik Przemysłu Mody.

Pasja do odzieży i motoryzacji

W konkursie wzięło udział 10 uczennic. Laureatki trzech pierwszych miejsce otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez Inter Cars. Autorki wszystkich prac przyjętych do konkursu otrzymały natomiast  nagrody rzeczowe. Wśród nich były zarówno uczennice, które chciały stworzyć praktyczny, wygodny i atrakcyjny strój do pracy, mimo, że nigdy nie interesowały się motoryzacją, jak i nastolatki, które jako inspirację wskazywały śledzone od kilku lat wyścigi Formuły 1.

Autorki trzech najlepszych projektów otrzymały w sumie 10 000 zł:

  1. miejsce, 5000 zł – Anna Dybus,
  2. miejsce, 3000 zł – Julia Stanek,
  3. miejsce, 2000 zł – Zuzanna Ungrowska.

Szansa na szerokie wdrożenie własnych pomysłów

Ocenione przez jury prace konkursowe staną się teraz podstawą do stworzenia projektu ubrania roboczego, które trafi do produkcji.

Wybierzemy z tych projektów kilka rzeczy i zrobimy na ich podstawie funkcjonalny prototyp. Już teraz planujemy fazę produkcyjną ubrań na kilka tysięcy sztuk. Zapraszamy Was wszystkich, drodzy uczniowie, do współpracy przy tym procesie. Już we wrześniu, gdy Wy lub Wasi rodzice podjedziecie samochodem do warsztatu, to będzie Was obsługiwać pracownik w zaprojektowanym przez Was stroju. Będziecie mogli powiedzieć: „to jest ubranie, które powstało na podstawie moich rysunków, które zgłosiłam na konkurs” – podkreślił podczas uroczystości Bartosz Baranowski, przedstawiciel Inter Cars SA.

Konkurs miał na celu wsparcie uczniów w rozwoju i realizację nowych, możliwych do wdrożenia, projektów. Inicjatywa jest też wstępem do szerszej współpracy pomiędzy szkołą a biznesem. Ma ona nie tylko wymiar edukacyjny i wychowawczy, ale jest elementem aktywizacji uczniów i wsparcia gospodarki regionu.

Przede wszystkim ważne jest, że konkurs wyzwolił w młodych ludziach nową energię i pozwala skierować pasję uczennic na inne obszary. Odzież robocza, także w branży motoryzacyjnej, jest gałęzią przemysłu odzieżowego, w której z powodzeniem mogą się realizować talenty młodych ludzi. Spójrzmy na projekty konkursowe – to odzież podążająca za trendami, w której mają znaczenie styl, kolor, fason, komfort pracy. Bezpieczeństwo i funkcjonalność w pracy –  tak, ale też wygląd i kompozycja stroju. Mogą to być stroje robocze, w których warto się pokazać – chwali uczennice technikum Anna Lejpold, koordynatorka konkursu, nauczyciel przedmiotów zawodowych CKZiU w Sosnowcu.

Wsparcie zaangażowanej młodzieży

Zakończony konkurs to element programu Młode Kadry, który jest „zawodową trampoliną”, mającą ułatwić start w życiu zawodowym młodzieży uczącej się w szkołach technicznych i zawodowych.

Program został stworzony przez firmę Inter Cars w kooperacji z czołowymi producentami części i wyposażenia warsztatowego. W zakres podejmowanych w jego ramach działań wchodzi:

- wyposażenie placówek w nowoczesny sprzęt wykorzystywane do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach,
- dostarczenie niezbędnej wiedzy potrzebnej w procesie kształcenie przyszłej kadry oraz ułatwienie startu zawodowego młodym ludziom po przez zbliżenie dwóch światów (przedsiębiorców i edukacji),
- organizacja olimpiad wiedz,
- organizacja praktyk i staży dla najlepszych uczniów.

Więcej temat Młodych Kadr można znaleźć na stronie mlodekadry.intercars.com.pl.

Czytaj także:

Sprawdź kwietniowe szkolenia Show Car

Szybkie wyszukiwanie po numerze VIN ze zdjęcia w Inter Cars e-Catalog

Proton Dynamic – poznaj protyp bolidu zbudowany przy wsparciu Inter Cars

Inter Cars otwiera filię w NorwegiiShare on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email