1. Aktualności

Inter Cars Marketplace – nowe możliwości dla warsztatów samochodowych!

2022-10-13

Chcemy być partnerem warsztatów, oferując wszystko to co jest im potrzebne w jednym miejscu. Aby to osiągnąć, uruchomiliśmy platformę Marketplace, która rozwija nasze portfolio pośrednio – łącząc ze sobą mechaników samochodowych i wszystkie zainteresowane współpracą z nimi firmy oraz przedsiębiorstwa. Jakie są szczegóły projektu i jakie korzyści może on przynieść klientom Inter Cars?
Inter Cars Marketplace
Inter Cars Marketplace

Inter Cars Marketplace to platforma łącząca ze sobą mechaników z przedstawicielami firm z branży automotive oraz przedsiębiorstw okołomotoryzacyjnych. Jej wiodącą rolą jest uzupełnienie istniejącego modelu biznesowego dystrybucji Inter Cars dla grup produktów, które nie mogą być efektywnie oferowane poprzez dotychczasowe kanały.

- Aktywnie analizujemy rynkowe trendy oraz potrzeby naszych klientów. Chcemy dać warsztatom samochodowym możliwość znalezienia wszystkiego, co jest im niezbędne, aby mogli bezproblemowo naprawiać samochody swoich klientów. To nie tylko nowe podzespoły zamienne, ale również części używane i wciąż sprawne podzespoły, które z różnych względów nie są już produkowane lub ich dostępność jest ograniczona. Dla nas ma to podwójne znaczenie, biznesowe oraz ekologiczne – mówi Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA.

W związku z rozwojem platformy Inter Cars nawiązał umowę partnerską ze Stowarzyszeniem Forum Recyklingu Samochodów, zrzeszającym firmy zajmujące się utylizacją i rozbiórką samochodów i innych pojazdów. Celem tej organizacji jest promowanie postępowania z samochodami i ich elementami eksploatacyjnymi w trakcie całego cyklu życia, tak, aby zminimalizować ich niekorzystne oddziaływanie na środowisko naturalne, a jednocześnie, aby użytecznie wykorzystać części i materiały w nich zawarte. Dzięki nawiązanemu w maju tego roku porozumieniu, członkowie FORS mogą  oferować swoje części na platformie sprzedażowej Inter Cars, biorąc odpowiedzialność za ich jakość i obsługę posprzedażną klientów.

Nie tylko części do samochodów

Inter Cars Marketplace to jednak nie tylko części do samochodów. To również wszystko to, co związane jest z prowadzeniem serwisu samochodowego i jego codziennym funkcjonowaniem. Oferty sprzedaży wyposażenia i sprzętu warsztatowego, akcesoria biurowe,  to tylko niektóre kategorie produktów zapowiadane przez twórców projektu.

Nowością w Marketplace jest możliwość zakupu rowerów elektrycznych oraz hulajnóg, które mogą być wykorzystane przez warsztaty jako pojazdy zastępcze.

Naszą misją jest zapewnienie mechanikom samochodowym możliwości rozwoju i zdjęcia z nich wszystkich niepotrzebnych obowiązków. Chcemy stworzyć miejsce, w którym znajdą oni wszystko to, co jest im niezbędne w codziennej pracy. Krótko mówiąc chcemy dać im szansę na rozwój ich własnej oferty. Części używane to tylko jedna z kategorii, które chcemy, żeby były obecne w Inter Cars Marketplace. Jako rynkowy lider, pragniemy wspierać naszych klientów w poszukiwaniu nowych możliwości pozyskania nowego klienta-konsumenta, a co za tym idzie zwiększania zysku prowadzonej przez warsztaty działalności – mówi Momchil Kovachev, Chief Digital Officer w Inter Cars SA odpowiedzialny za rozwój projektu.

Gdzie znaleźć Inter Cars Marketplace?

Nowa platforma sprzedażowa Inter Cars jest już obecna w Polsce, w Chorwacji, w Rumunii, na Litwie oraz w Bułgarii. Twórcy planują sukcesywnie rozwijać jej obecność na kolejnych rynkach, na których Inter Cars prowadzi swoją działalność. Dostęp do niej możliwy jest za pośrednictwem Inter Cars e-Catalog. I chociaż nowa platforma jest zupełnie odrębnym bytem, to jest całkowicie zintegrowana z Inter Cars e-Catalog. Oznacza to, że dostęp do niej możliwy jest za pomocą tego samego loginu i hasła.

Zobacz także:

Obsługa wizytówki na Motointegrator.com ze strefy warsztatu w e-Catalogu Inter Cars

Infolinia ekspercka dla mechaników – realna pomoc przy naprawie auta


Brak mocy i tryb awaryjny w Volkswagenie Golfie 7 z silnikiem Diesla 2.0 TDI

Nierówna praca silnika na wolnych obrotach w Audi A4 B7 2.0 TDI PD z 2006 roku

ADAS od podstaw z TEXA - #1 Nowe wyzwanie dla warsztatów, czyli jak to się zaczęło

Philips ostrzega: Uwaga na wyrób żarówkopodobny


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email
Infolinia
801 80 20 20
Pon-Pt 8:00 - 18:00
Sob 9:00 - 13:00
Klienci flotowi:
22 714 14 14
Logo Inter Cars
Inter Cars S.A.
ul. Gdańska 15,
Cząstków Mazowiecki,
05-152 Czosnów
+48 22 714 17 10
+48 22 714 17 12
[email protected]

Powered by IC Developers Team © 2024 Inter Cars

Polityka cookiesFAQ RODOInformacja o przetwarzaniu danych
LinkedIn
Instagram
Youtube
Facebook