Data publikacji: 2023-10-09

Preferencje kierowcy – klucz do właściwego doboru samochodowych źródeł światła

Trwałość, zasięg czy barwa – preferencje klientów co do wyboru idealnego ich zdaniem oświetlenia w reflektorach są bardzo różne. Mechanicy i doradcy serwisowi odgrywają kluczową rolę w tym procesie, pomagając klientom dokonywać świadomych wyborów, zapewniając im dostęp do najnowszych i najlepszych rozwiązań oświetleniowych na rynku.

Firma OSRAM jest producentem samochodowych źródeł światła najwyższej jakości. W ofercie marki znajdziemy szereg produktów, w których wykorzystano innowacyjne rozwiązania, a podzielono je na cztery kategorie, by jak najlepiej dopasować produkt pod kątem preferencji kierowcy.Jaśniejsze światło

Portfolio żarówek halogenowych Night Breaker to trzy różne serie – Silver, Laser i Night Breaker 200. Night Breaker 200 to najjaśniejsze żarówki marki OSRAM, które świecą światłem nawet do 200% jaśniejszym, niż określa to minimum homologacyjne. Dzięki temu, droga przed samochodem jest oświetlona znacznie jaśniej i dalej, nawet do 150 m przed podjazdem. Żarówki charakteryzują się także światłem bielszym do 20% w porównaniu do wymagań normy ECE R112/R37. Night Breaker 200 są idealne dla kierowców, którzy doceniają różnicę, jaką daje mocne oświetlenie samochodowe. Żarówki Night Breaker Laser emitują do 150% jaśniejsze światło w porównaniu z minimum homologacyjnym. Oświetlają drogę nawet na 150 m przed pojazdem i zapewniają do 20% bielsze światło. Dodatkowo, imponują swoim unikatowym designem z wygrawerowaną laserowo nazwą i kompletnym portfolio.

Night Breaker Silver stanowią rozwiązanie dla kierowców poszukujących rozwiązań kompromisowych – żarówek wytwarzających więcej światła przy zachowaniu długiej trwałości. Zapewniają do 100% jaśniejsze światło w porównaniu z minimum homologacyjnym i oświetlają drogę nawet do 130 m przed samochodem.

Xenarc Night Breaker Laser, to z kolei najjaśniejsze ksenony firmy OSRAM. Te wyjątkowo jasne lampy zapewniają znacznie lepszą widoczność na drodze: aż do 220% jaśniejsze światło w porównaniu do minimalnych wymagań normy. Więcej światła i droga oświetlona aż do 250 m przed samochodem pozwalają dostrzec przeszkody i zagrożenia na drodze znacznie wcześniej, zapewniając więcej czasu na reakcję. Światło do 20% bielsze (w porównaniu z minimum homologacyjnym) nadaje pojazdowi nowoczesny wygląd.


Bielsza barwa światła

W gamie OSRAM produkty o najbardziej zimnej barwie światła można znaleźć w rodzinie Cool Blue Intense. 

Żarówki Cool Blue Intense zapewniają niebieskawobiałe światło o maksymalnie osiąganej wartości temperatury barwowej 5000 K i generują światło do 100% jaśniejsze w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R112.

XENARC Cool Blue Intense to ksenony, które dzięki specjalnej mieszance gazów, używanej zamiast niebieskiego filtra wytwarzają chłodnobiałe światło, które sprawia, że pojazd jest lepiej widoczny dla innych kierowców i wyróżnia się na drodze. Emitują one światło nawet do 150% jaśniejsze (w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R98) i charakteryzują się chłodną temperaturą barwową światła – nawet do 6200 K.Dłuższa trwałość

Rodzinę Ultra Life charakteryzuje się aż czterokrotnie dłuższa trwałość w porównaniu ze standardowymi produktami. Ta linia kierowana jest między innymi do kierowców posiadających samochody, w których wymiana żarówki jest skomplikowana. Ponadto, dzięki dekoracyjnej srebrnej oprawce, produkty z linii Ultra Life idealnie sprawdzą się w nowoczesnych reflektorach. Potwierdzeniem wysokiej jakości jest fakt objęcia ich aż 4-letnią gwarancją dla żarówek halogenowych i nawet 10-letnią dla ksenonów.Jakość OEM

Linia żarówek i ksenonów OSRAM Original to opłacalne rozwiązanie dla wszystkich kierowców, które łączy dobre parametry świetlne z trwałością i rozsądną ceną. Z powodzeniem używane są one w milionach nowych pojazdów renomowanych producentów, zarówno przy pierwszym montażu, jak i jako oryginalne części zamienne.

Zarówno żarówki, jak i ksenony można znaleźć w większości typów, dodatkowo na rodzinę lamp Xenarc Original producent udziela 4-letniej gwarancji.
Czytaj także: 

https://intercars.com.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/wybieram-inter-cars-nowa-odslona-strony-dla-mechanikow/
https://intercars.com.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/milwaukee-r-nowym-partnerem-sieci-q-service-castrol/
https://intercars.com.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/kupuj-wozki-narzedziowe-w-inter-cars-sprawdz-nasza-oferte/