Data publikacji: 2022-05-04
, autor: Jacek Żytnicki

Kabinowy filtr powietrza Sogefi CabinHepa+: nowy produkt ochronny dla kierowców

CabinHepa+, zupełnie nowy filtr kabinowy opracowany przez inżynierów Sogefi (CIR Group) wykorzystujący media HEPA, oferuje 50 razy większą ochronę niż konwencjonalny filtr kabinowy*. Sogefi jest pierwszym dostawcą oferującym taki system w Europie, który filtruje cząstki wielkości wirusa, aby chronić pasażerów pojazdu.

Kabinowe filtry powietrza są w powszechnym użyciu od około 20 lat. Chronią pasażerów pojazdu przed zanieczyszczeniami z otaczającego powietrza, takimi jak kurz, pyłki, cząsteczki smogu i alergeny, co oznacza, że powietrze, którym oddychają, jest czystsze niż powietrze na zewnątrz pojazdu. Bez filtracji powietrze w przedziale pasażerskim może być nawet czterokrotnie bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz! Z tego powodu zaleca się wymianę filtrów kabinowych co roku lub co 15 000 km.

Sogefi osiągnęło bezprecedensowy poziom filtracji, oferując teraz, po raz pierwszy w Europie na rynku wtórnym filtr, który odfiltrowuje cząsteczki wielkości wirusa!

CabinHepa+ wykorzystuje media HEPA (High Efficiency Particulate Air), które mechanicznie filtrują i wychwytują 50 razy więcej drobnych cząstek (0,3 mikrona) niż konwencjonalny filtr kabinowy.

Technologia HEPA jest tradycyjnie stosowana w środowiskach medycznych i farmaceutycznych, pomieszczeniach czystych i przemyśle lotniczym, gdzie niezbędny jest wysoki stopień dezynfekcji powietrza. Filtry Sogefi CabinHepa+ zatrzymują do 99,97% cząsteczek 0,3 mikrona*, co czyni je jednymi z najskuteczniejszych filtrów na rynku. Są w stanie wyłapać pyłki, kurz, alergeny, sierść zwierząt, pleśń, wiele innych zanieczyszczeń, a przede wszystkim wszelkie cząstki wielkości wirusa, które mogą dostać się do pojazdu.

*zgodnie z IEST-RP-CC007.1.


Utrzymana sprawność systemów wentylacyjnych

Inżynierowie Sogefi osiągnęli techniczny wyczyn, polegający na stworzeniu bezprecedensowego poziomu filtracji, bez zmniejszania wydajności systemu wentylacji pojazdu lub przepływu powietrza w jego klimatyzacji.Dostępne dla dwóch trzecich europejskich kierowców

Od dnia premiery Sogefi udostępnia najwyższy poziom ochrony większości europejskich kierowców. Nowa gama kabinowych filtrów powietrza jest dostępna na rynku wtórnym pod markami Purflux® i FRAM®. Z 66 dostępnymi numerami części, 170 milionów pojazdów będzie obsługiwanych w całej Europie, co stanowi około dwóch trzecich wszystkich pojazdów w ruchu, wyposażonych w filtry kabinowe!Produkcja w 100% w UE

Cała gama CabinHepa+ jest produkowana w europejskiej fabryce Sogefi w Medvode w Słowenii.Najbardziej kompleksowa oferta w Europie:

Regularna wymiana filtrów kabinowych ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich pasażerów pojazdu. Dzięki innowacji, sprzedawanej pod markami Purflux® i Fram®, Sogefi oferuje kompletne rozwiązanie dla każdego kierowcy:

  • Standardowy filtr przeciwpyłkowy do zatrzymania kurzu i pyłków
  • Filtr z węglem aktywnym w celu dalszej neutralizacji zapachów
  • Filtr Cabin3Tech+ zatrzymujący drobne cząstki i alergeny
  • Filtr CabinHepa+ zatrzymujący alergeny i cząsteczki o wielkości nawet 0,3 mikrona, czyli wielkości wirusa

Więcej informacji na temat kabinowych filtrów powietrza CabinHepa+ wykorzystujących tę zupełnie nową technologię można znaleźć na stronie internetowej marki www.purflux.com.