Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

20 lat temu staliśmy się częścią rodziny wolnych narodów

2024-05-01

Dokładnie dwie dekady temu Polska dołączyła do ekskluzywnego klubu zachodnich demokracji. Klubu, do którego aspirują również inne kraje – bo wiedzą, że Unia stwarza ogromną szansę na stabilność, bezpieczeństwo i rozwój gospodarczy swoich członków.
20 lat Polski w Unii Europejskiej
20 lat Polski w Unii Europejskiej

Unia zwiększa nasze bezpieczeństwo


Kraje zawsze są mocniejsze w grupie, powiązanej siecią wspólnych wartości i interesów. Taka właśnie jest Unia Europejska. Wspólnie wzmacniamy się na wielu obszarach: edukacji, kultury, gospodarki. W Polsce mają swoje fabryki i oddziały firmy z całej Europy, a nasi przedsiębiorcy rozwijają się na rynkach europejskich. Mamy liczne powody, by chronić siebie nawzajem. Polska jest w Unii, a Unia jest w Polsce – dlatego bezpieczeństwo Polski to bezpieczeństwo Unii.

Dzięki Unii – rośniemy, bogacimy się, rozwijamy


Nasza gospodarka stała się częścią wspólnego europejskiego rynku. Korzyści dla polskiej gospodarki z członkostwa w Unii Europejskiej są co najmniej 5 razy większe niż wynoszą unijne dopłaty. Setki tysięcy firm bez większych przeszkód eksportuje z Polski do krajów UE, do których trafia 75% naszego eksportu.

Nasze produkty - made in Poland - mają wiarygodność unijnych certyfikatów i sprzedają się na całym świecie. Wspólny rynek to też łatwiejszy dostęp do najnowocześniejszych technologii. Dlatego od 20 lat się bogacimy i rozwijamy, a dystans, dzielący nas do najbogatszych krajów unijnych, co roku się zmniejsza.

Unia to wielka szansa dla młodych Polek i Polaków


Dzięki obecności w Unii Europejskiej młodzi Polacy mogą dziś bez barier podróżować, studiować i pracować, zawierać przyjaźnie i odnosić sukcesy w każdym kraju Wspólnoty. Przy tym cały czas możemy utrzymywać ze sobą kontakt - dzięki zniesieniu roamingu, w Unii rozmawiamy przez telefony komórkowe na takich samych zasadach, jak w swoim macierzystym kraju. My i nasze dzieci możemy czuć się w Unii Europejskiej jak w domu, bo jesteśmy tu po prostu u siebie.

Unia to my


Każdy z nas jest obywatelką, obywatelem Unii Europejskiej, a biorąc udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, mamy realny wpływ na jej przyszłość. W wielu sprawach się różnimy, ale jeśli chcemy coś w Unii zmienić, to wspólnie z innym krajami możemy to zrobić. Unia Europejska to bezpieczna przyszłość i stabilny rozwój.

20. rocznica przystąpienia Polski do UE to okazja, by o tym przypomnieć.

Czytaj także:

Prezes Inter Cars Maciej Oleksowicz gościem programu „Biznes Klasa”

Q Service Castrol – Inter Cars i Castrol przedłużają współpracę!

Krajowy finał VIII edycji Young Car Mechanic za nami. Nie obyło się bez niespodzianek!

Motoryzacyjny kongres z udziałem Inter Cars


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email