Data publikacji: 2023-11-13

Gates – eksperci na rynku pasków i przewodów

Jak zadbać o właściwe działanie układu rozrządu po naprawie?  Jakie rozwiązanie wybrać do aut ze zmiennymi fazami rozrządu? Jak zapewnić płynny rozruch samochodu? Odpowiedzią na wszystkie te pytanie są części zamienne marki Gates.

Silnik i jego osprzęt to skomplikowana maszyneria, w której najdrobniejsze elementy mają znaczenie. Właściwe działanie pojazdu zależy nie tylko od części oczywistych dla nawet największych laików, takich jak tłoki czy oś napędowa. Profesjonaliści doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotne są np. niepozorne paski i przewody. Firmą, której warto zaufać w tym obszarze jest Gates.

Elementy napędu paskowego

Elementy napędu paskowego ściśle ze sobą współpracują. W związku z tym przy okazji naprawy takiego układu może się pojawić problem. Jeśli wszystkie jego elementy nie zostaną wymienione w tym samym czasie, będą się zużywać w różnym tempie, a wydajność układu napędowego zacznie spadać. Dlatego też firma Gates przy każdej wymianie paska zaleca jednoczesną wymianę wszystkich elementów układu napędowego. Zestawy Micro-V® i PowerGrip® firmy Gates ułatwiają to zadanie. Wszystkie części zamienne o jakości OE potrzebne do kompleksowej naprawy są dostarczane w jednym opakowaniu.


Paski do układu rozruchowego

Gates to marka, która stoi za rozwiązaniami technologicznymi zapewniającymi redukcję zużycia paliwa oraz emisji spalin. Oferuje ona paski i zestawy Gates E-Start™ Micro-V®, idealne do obecnych i przyszłych, nowoczesnych aut hybrydowych. 

Technologie oferowane przez firmę Gates są wykorzystywane w szczególnie wymagającym układzie rozrusznik - generator (BSG). Nowoczesne moduły BSG napędzane paskiem umożliwiają wyłączenie silnika na np. na czerwonym świetle oraz ponowne szybkie i płynne uruchomienie, gdy trzeba sprawnie ruszyć w dalszą drogę. Ponadto odzyskują energię podczas hamowania, służą jako generatory do ładowania baterii i zapewniają dodatkowe zwiększenie mocy. Taka siła i wszechstronność wymaga specjalnego rodzaju paska. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest pasek Gates E-Start™ Micro-V®.


Przewody jakości OE

Zaawansowane procesy produkcyjne i jakość OE są cechami charakterystycznymi dla przewodów sprzedawanych pod marką Gates. Firma ma zaś ugruntowaną pozycję na rynku OE oraz ponad 100-letnie doświadczenie w produkcji przewodów. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na najwyższej jakości części zamienne zakres oferty poszczególnych grup produktów wciąż jest rozszerzany. Klienci mogą wykorzystywać produkty Gates w układach:
  • turbodoładowania,
  • chłodzenia,
  • paliwa,
  • powietrza.
Wszystkie przewody Gates są projektowane tak, aby od razu pasowały. Są wykonane ze sprawdzonych materiałów o najwyższej jakości i w razie potrzeby wyposażone w te same szybkozłącza, co w przypadku części OE.


Najnowsza generacja pomp wodnych

Dostępne obecnie na rynku silniki o wysokiej wydajności wymagają bardziej zaawansowanych układów chłodzenia. Oprócz zapewnienia standardowego chłodzenia silnika redukują one jego obciążenia i mogą być sterowane przez czujniki w celu zapewnienia wymaganej ilości chłodziwa w dowolnym momencie. Niektóre nowe pojazdy wyposażone są nawet w trzy pompy do różnych systemów: ogrzewania kabiny, układu chłodzenia turbosprężarki oraz chłodzenia baterii. Warsztaty przepowadzające ich wymianę mogą skorzystać z pomp e-Cool™  marki Gates.

Elektryczne pompy wodne  e-Cool™ o jakości OE stanowią najnowsze uzupełnienie rodziny produktów Gates. Zaprojektowane zostały tak, aby spełniać surowe normy produkcyjne. Pompy e-Cool™ są dokłądnie tym, czego można oczekiwać od renomowowanego producenta OE. Elektryczne pompy wodne nie tylko są produkowane z materiałów o jakości OE, ale także zapewniają doskonałe dopasowanie, wydajność i niezawodność.


Wybierz produkty Gates

Jako dostawca OE firma Gates wie, co oznacza bycie częścią zwycięskiego zespołu. Części tego producenta cieszą się popularnością, a ich montaż jest prosty i nie wymaga żadnego lub prawie żadnego wsparcia technicznego. Asortyment Gates dostępny jest w sieci sprzedaży Inter Cars, w tym za pośrednictwem Inter Cars e-Catalog.

Dowiedz się więcej o Inter Cars e-Catalog

Czytaj także:

Szybka obsługa wizyt online z Motointegrator.com w Inter Cars e-Catalog!

Weź udział w listopadowych szkoleniach dla mechaników 

Inter Cars Ikony Motoryzacji wracają na salony dowiedz się więcej o wyjątkowej wystawie

Poznaj historię polskiego rynku dystrybucji części i napraw pojazdów

Podobne artykuły

Niemal 30% warsztatów w Polsce dołączyło do konceptów sieciowych

Niemal 30% warsztatów w Polsce dołączyło do konceptów sieciowych

Kogo spotkasz na Inter Cars Ikonach Motoryzacji?

Kogo spotkasz na Inter Cars Ikonach Motoryzacji?

5 lat działalności sieci Q Service Castrol – dwa wyjątkowe wydarzenia z okazji jubileuszu!

5 lat działalności sieci Q Service Castrol – dwa wyjątkowe wydarzenia z okazji jubileuszu!

Preferencje kierowcy – klucz do właściwego doboru samochodowych źródeł światła

Preferencje kierowcy – klucz do właściwego doboru samochodowych źródeł światła