Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Strona główna

Inter Cars to najszerszy asortyment i najszybsza dostawa

2021-07-13

Przemysław Sałek

Inter Cars od zawsze kojarzony jest z szerokim dostępem do części. Czym jednak byłaby najlepsza na rynku oferta produktowa bez sprawnej dystrybucji? Nie bez powodu firma przykłada ogromną wagę do logistyki, za którą w Grupie odpowiada ILS.

Jednym z najważniejszych wyróżników Inter Cars na krajowym i europejskim rynku są charakteryzujące się najwyższą jakością procesy logistyczne.

Bez wątpienia Inter Cars jest w stanie dostarczyć każdą część w każde miejsce w Polsce. Dodatkowo, za sprawą ciągłej zagranicznej ekspansji, nasz transport dociera w coraz to bardziej odległe zakątki Europy – mówi Wojciech Aleksandrowicz, Dyrektor Zarządzający w ILS.

Za sprawną i cenioną przez warsztaty samochodowe logistykę w Inter Cars odpowiada firma ILS. Jest to spółka odpowiedzialna za dostarczanie kompleksowych usług logistycznych związanych z magazynowaniem i dystrybucją dla podmiotów z Grupy Inter Cars oraz firm zewnętrznych.

O tym, jak istotną dla funkcjonowania Inter Cars spółką jest ILS, najlepiej świadczą liczby. W ciągu całego 2020 roku magazyny ILS przyjęły ponad 117 mln sztuk towaru, a wydanych zostało ponad 116 mln. Z kolei powierzchnie magazynowe, którymi zarządza ILS w Polsce to ponad 195 tys. m2.

ILS posiada trzy główne Centra Logistyczne: Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju (Zakroczym, Czosnów), Zachodnie Centrum Logistyczne w Komornikach, Południowe Centrum Logistyczne w Sosnowcu.

Centra Logistyczne ILS stanowią o sile Inter Cars. To dzięki nim jesteśmy liderem wśród krajowych dystrybutorów części, a także należymy do ścisłej europejskiej czołówki w tym zakresie. ILS organizuje liczne transportowe linie międzynarodowe, a najważniejsze z nich prowadzą do Czech, Słowacji, na Węgry, do Bułgarii, Chorwacji, Rumunii, Włoch, Słowenii, na Litwę, Łotwę, Ukrainę oraz do Niemiec i Anglii – wymienia Krzysztof Lutrowicz, Dyrektor ds. Łańcucha Dostaw w ILS.

Poznaj Centra Logistycznych ILS

Szczególnie ważne dla logistyki Inter Cars jest Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu wraz z przyległym magazynem w Czosnowie.

W Centrum w Zakroczymiu składowane są wszystkie grupy towarów, oprócz części karoseryjnych oraz akcesoriów i części motocyklowych, które znajdują się w Czosnowie. Jest to najnowocześniejszy obiekt w łańcuchu dostaw Inter Cars. W 2020 roku zakończyła się rozbudowa obiektu o piątą halę magazynową. Z uwzględnieniem dodatkowych powierzchni stanowi to ponad 74 tys. m2. Hale w Zakroczymiu wyposażone są m.in. w zabudowę regałową o wysokości do ok. 10 m, która przeznaczona jest do składowania olejów, smarów, płynów oraz elementów metalowych, czyli tzw. gabarytów. Dodatkowo wykorzystywana jest tam nowoczesna technologia w postaci specjalnie zaprojektowanego systemu do sortowania towarów. Składa się on ze stacji przyjęcia dostaw i zwrotów, taśmociągów, sortera towarów (crossbelt sorter, dzielącego towar na klientów) i sortera opakowań wysyłkowych (shoe sorter, dzielącego opakowania wysyłkowe na kierunki).

Za dystrybucję na południu Polski i dalej poza granicę na południe odpowiada głównie Centrum Logistycznego w Sosnowcu z łączną powierzchnią wynoszącą 54 tys. m2. W ramach swoich zadań zajmuje się m.in. obsługą jednego z klientów 3PL, a także stanowi największe zaplecze dla sieci w kwestii opon, umożliwiając składowanie 300 tys. sztuk.

Zachodnie Centrum Logistyczne w Komornikach to najmniejszy obiekt prowadzony przez ILS w Polsce. Jego powierzchnia to 18 tys. m2. Poza krajowym rynkiem, obiekt obsługuje również zamówienia internetowe z rynku niemieckiego (motointegrator.de).

Sprawna logistyka wspiera e-commerce

Oprócz sieci Inter Cars, w magazynach w Zakroczymiu oraz Komornikach ILS obsługuje zamówienia klientów detalicznych z kanałów internetowych. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem oraz zwiększającym się wolumenem sprzedaży w 2020 roku ILS dokonał rozbudowy strefy e-commerce w lokalizacji Zakroczym.

Co dokładnie dodano? Dla strefy e-commerce uruchomiono stanowiska do pakowania zamówień oraz kolejną nitkę przenośnika do odbioru paczek kurierskich ze strefy przygotowania do strefy wydania.

Dzięki takim zabiegom, oraz uruchomieniu platformy cyfrowej do obsługi zamówień, udało nam się zwiększyć przepustowość obsługiwanych kanałów e-commerce. Wierzymy w rozwój handlu internetowego i ciągle rozwijamy naszą logistykę w tym kierunku – mówi na koniec Łukasz Majcher, Członek Zarządu ILS.


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email