Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Szkolenia Show Car

Techniczne

Hamulce

Show Car: Bosch Naprawa nowoczesnych układów hamulcowych

main image

Koszt szkolenia

bezpłatne

Lokalizacja

ul. Cmentarna 63 Bydgoszcz kujawsko-pomorskie 85-184 Polska

Wymagania

Podstawowa wiedza z zakresu budowy samochodów osobowych.

Data:

14.09.2022,

od godziny 09:30 do 17:45

Liczba dostępnych biletów:  

4

Brak miejsc


Cele szkolenia


Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z problematyką dotyczącą tarczowych układów hamulcowych w pojazdach osobowych, w szczególności dotyczącej budowy elementów, montażu, prawidłowej eksploatacji oraz uszkodzeń. Szkolenie ma również na celu przekazanie wiedzy na temat elektrycznego hamulca postojowego oraz elektrycznego układu wspomagania ibooster stosowanego w pojazdach hybrydowych.

Harmonogram


1. Klocki i tarcze hamulcowe - Drgania i piski jak z nimi walczyć - Prawidłowy dobór klocków hamulcowych - Docieranie klocków i tarcz hamulcowych - Materiały i rodzaje klocków i tarcz hamulcowych - Uszkodzenia tarcz i klocków hamulcowych - Montaż tarcz i klocków hamulcowych kierunkowych!!! - Dlaczego warto wymieniać sprężynki o kiedy nie smarujemy sworzni w zacisku o jazda próbna, na co zwrócić uwagę 2. Elektryczne hamulce postojowe - Wymiana klocków - Jakich narzędzi używać przy obsłudze zacisku - Naprawa i wymiana reparaturek - Diagnostyka za pomocą testera - Badanie na rolkach hamulcowych 3. Elektryczne wspomaganie układu hamulcowego ibooster w pojazdach hybrydowych- budowa zasada działania 4. Wykorzystanie programu esi i testera kts przy obsłudze układów hamulcowych Przerwa przewidziana koło 13.00

Podsumowanie


Uczestnicy posiądą wiedzę dotyczącą tarczowych układów hamulcowych w pojazdach osobowych, w szczególności dotyczącej budowy elementów, montażu, prawidłowej eksploatacji oraz uszkodzeń. Pozyskają również wiedzę na temat elektrycznego hamulca postojowego oraz elektrycznego układu wspomagania ibooster stosowanego w pojazdach hybrydowych. dodatkowo nauczą się wykorzystywania programu esi oraz testera kts przy obsłudze układów hamulcowych.

Lokalizacja