1. Aktualności

Poznaj 5 niezawodnych sposobów na zimowanie skutera wodnego!

2023-10-09

Skuter wodny to sprzęt, z którego w naszej szerokości geograficznej korzystamy głównie w sezonie letnim. Nie oznacza to jednak, że możesz o nim zapomnieć tuż po zakończonym sezonie. Zamiłowanie do sportów wodnych przynosi wiele radości i korzyści, jednak niesie za sobą również wiele obowiązków.

Skuter wodny

Skuter wodny to pojazd, który jest chłodzony wodą ze zbiorników wodnych. Po zakończonym sezonie należy odpowiednio swój sprzęt przygotować do zimy. Slipowanie to pierwszy element zimowania, kolejnym jest konserwacja i zabezpieczenie.

Poniżej znajdziesz krótką instrukcję jak w łatwy i bezpieczny sposób przygotować swój skuter do zimowania.

  1. Woda, która po sezonie została w elementach chłodzenia silnika może powodować uszkodzenia podzespołów takich, jak układ wydechowy czy intercooler. Zamarzająca woda prowadzi do pęknięć i rozszczelnień. Odpal swój skuter w kilku krótkich seriach, pomoże to osuszyć silnik.
  • Jeżeli pływałeś po akwenie słonowodnym, warto przed wskazaną wyżej poradą włączyć silnik, podłączając do skutera słodką wodę i dopiero wtedy dodać delikatnie gazu.

WAŻNE : po zakończonych czynnościach najpierw odłącz wodę, a dopiero później wyłącz silnik.

  1. Dokładnie umyj swój pojazd z zewnątrz, używając profesjonalnych detergentów do czyszczenia. Pamiętaj również o elementach wewnątrz, przetrzyj schowek pod kanapą. Po czyszczeniu osusz komorę silnika oraz wszystkie jego elementy, zabezpiecz je silikonem w sprayu. Silikon w sprayu świetnie chroni nie tylko elementy metalowe, ale również łączenia gumowe.
  2. Zatankuj paliwo do pełna i koniecznie dodaj do niego stabilizatora paliwa. Jako istotny element konserwacji rozważ wymianę oleju silnikowego.
  3. Pamiętaj o koniecznym demontażu kanapy i akumulatora. Wymienione elementy powinny być przechowywane w ciepłym i suchym miejscu. By przedłużyć żywotność swojego akumulatora podłącz go do specjalnej impulsowej ładowarki.
  4. Użytkownicy skuterów wodnych często skupiają się na dokładnym wyczyszczeniu sprzętu i jego profesjonalnym zabezpieczeniu pod kątem mechanicznym, ale zapominają o tak prozaicznych czynnościach, jak np. opróżnienie schowka ze wszystkich niepotrzebnych na czas zimowania rzeczy. Nawet lekko wilgotny ręcznik może spowodować pojawienie się wilgoci i pleśni.
Skontaktuj się ze specjalistami Centrum Kompetencji Marine, którzy z przyjemnością udzielą porad lub zamówią części i akcesoria do Twojego sprzętu. Pełna oferta jest dostępna na stronie  Inter Cars.

KONTAKT Z EKSPERTEM INTER CARS MARINE:
Infolinia:+48 22 511 30 90
E-mail: [email protected] 

Przeczytaj również: 
Jak zabezpieczyć sprzęt motorowodny po sezonie? 
Zadbaj o swój sprzęt z chemią Nautic Clean! 
Szukasz części do skuterów wodnych? Poznaj naszą ofertę! 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email