Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars

Wyposażenie warsztatu


Nowość od LIQUI MOLY, czyli najnowsza wersja urządzenia JET CLEAN TRONIC

Opublikowano: 2024-04-08

Nowość od LIQUI MOLY, czyli najnowsza wersja urządzenia JET CLEAN TRONIC

Oto metoda na profesjonalne czyszczenie układu dolotowego, wtryskowego i filtrów DPF-FAP. Jet Clean Tronic III wykorzystuje mikroprocesor do dokładnego odmierzania i dozowania preparatów z linii LIQUI MOLY Pro-Line. Intuicyjny układ sterowania i czytelne wyświetlacze ułatwiają zaprogramowanie urządzenia, a zestaw adapterów umożliwia bezpieczne i szybkie czyszczenie.

Inwestycja w ADAS. Czy to się opłaca i jak zacząć?

Z każdym rokiem na polskich drogach pojawia się coraz więcej samochodów wyposażonych w obligatoryjne systemy wspomagania kierowcy – tzw. ADAS. Praktycznie każde nowe auto ma co najmniej jedną kamerę. Znaczna grupa posiada także radar lub inne czujniki aktywnie wpływające na zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Co to obecnie oznacza dla nowoczesnego warsztatu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Poznaj listę pokrycia i zalety czujników TPMS BOSCH Quick-FIT

Poznaj listę pokrycia i zalety czujników TPMS BOSCH Quick-FIT

Nie każdy warsztat ma świadomość, ile korzyści niesie z sobą korzystanie z czujników uniwersalnych. Jedną z nich jest czujnik, którym można obsłużyć wiele pojazdów zamiast wielu czujników dedykowanych z wąskim pokryciem. Ale to nie wszystko! Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego uniwersalne czujniki TPMS są „lepsze” niż zaprogramowane zamienniki.

Kalibracja i obsługa ADAS – dlaczego nowoczesny warsztat powinien to rozważyć?

Kalibracja i obsługa ADAS – dlaczego nowoczesny warsztat powinien to rozważyć?

Zmniejszenie liczby wypadków drogowych to kierunek w jakim powinna podążać współczesna motoryzacja. W związku z tym Parlament Europejski wprowadził  w życie  rozporządzenie   2019/2144, które obowiązuje od 6 lipca 2022r. i nakłada na producentów pojazdów obowiązek wyposażenia ich w szereg układów - tzw. ADAS (z ang. Advanced Driver Assistance Systems) czyli systemów, których celem jest poprawa bezpieczeństwa. Są to min. zaawansowane systemy hamowania awaryjnego lub inteligentny asystent kontroli prędkości).

Diagnozowanie układu zapłonowego z wykorzystaniem funkcji oscyloskopu PDL 8100

Diagnozowanie układu zapłonowego z wykorzystaniem funkcji oscyloskopu PDL 8100

Dość częstym problemem, z którym spotykają się warsztaty są usterki, które w sterowniku zapisywane są jako kody P030X (X-nr cylindra) – czyli wypadanie zapłonu. Powinniśmy pamiętać, że kod wskazuje na skutek, a nie przyczynę i zanim zaczniemy wymianę elementów układu zapłonowego warto je przedtem zdiagnozować, tym bardziej, że przyczyn wypadania zapłonu może być więcej niż sam uszkodzony układ zapłonowy.

Wymień stare urządzenie diagnostyczne na mega macs X z funkcją diagnozy AI

Wymień stare urządzenie diagnostyczne na mega macs X z funkcją diagnozy AI

Ostatnia szansa na skorzystanie z promocyjnych warunków wymiany urządzenia mega macs 66 na mega macs X. Tylko do 30.06.2023 każdy posiadacz mega macs 66 może zakupić zestaw mega macs X wraz z modułem SDI X4 oraz tabletem Samsung Tab Active4 Pro w super cenie. Urządzenia mega macs 66 nie są w tanie już sprzętowo obsługiwać najnowszych i bardziej wymagających wersji oprogramowania. Wsparcie dla mega macs 66 zakończy się 30.06.2023 – zostały ostatnie tygodnie, aby skorzystać z promocyjnej oferty wymiany.

Już jest! Odblokowanie bramki SGW dla pojazdów grupy Volkswagen!

Dowiedz się już dziś jak Oprogramowanie IDC5 integruje w swoich zasobach usługę nieograniczonego dostępu do diagnostyki pojazdów Grupy Volkswagen. Usługa ta umożliwia odblokowanie w prosty i szybki sposób sterowników chronionych bramką zabezpieczającą.