Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Wydarzenia

Sukces Gracjana Predko i Michała Jurgały! Załoga w barwach Q Service Castrol na podium w 7. Rajdzie Śląska

2023-09-14

Gracjan Predko, jeżdżący samochodem w barwach Q Service Castrol, fantastycznie zaprezentował się wraz z pilotem Michałem Jurgałą w kolejnej, przedostatniej już rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Sukces Gracjana Predko i Michała Jurgały! Załoga w barwach Q Service Castrol na podium w 7. Rajdzie Śląska
Samochód z logo Q Service

Rywalizacja o tytuły w RSMP weszła w kluczową, decydującą fazę. Nie inaczej było w miniony weekend, kiedy to na maratońskim dystansie trzech dni zmagań (prawie 160 kilometrów odcinków specjalnych) mierzyli się z rywalami Gracjan Predko i Michał Jurgała.

Prezentowali skuteczne tempo, trzymając się czołówki na dystansie dwunastu OS-ów i nawiązując walkę o najwyższe lokaty. Dobrze spisali się zarówno podczas przejazdu miejskiego wokół katowickiego „Spodka” i trzymali tempo aż do Power Stage’u rozgrywanego na Kiczycach.

Odpowiednie przygotowanie do rundy na Śląsku przełożyło się na świetny wynik zawodników z Peugeota 208 Rally4. Efektami jest trzecie miejsce w klasie czwartej, trzecie miejsce w klasie CEZ3, trzecie miejsce w ERT Junior i najniższy stopień podium w stawce RC4.

Świetne wyniki z Rajdu Rzeszowskiego oraz minionego Rajdu Śląska dały bardzo dobrą pozycję przed finałem sezonu - decydującym Rajdem Wisły. Piekielnie szybki duet ze stajni Chmielewski Motorsport lideruje wśród w klasyfikacji Rally4 i 2WD. Do tego zachował szanse na sukces w międzynarodowym cyklu FIA ERT. Z kolei w klasie ERT Junior Gracjan Predko i Michał Jurgała zajmują drugie miejsce na 84 sklasyfikowanych załóg.

Gratulujemy Gracjanowi i Michałowi fantastycznego wyniku. Trzymamy dalej za nich kciuki w kolejnych startach.

Czytaj także na stronie Inter Cars:

Gracjan Predko i Michał Jurgała z sukcesami na trasach 32. MARMA Rajdu Rzeszowskiego

Gracjan Predko najlepszy w Rajdzie Polski!

Gracjan Predko wygrywa klasę Y1 w 60. Rajdzie Barbórka!

Ściganie na całego! 64. Mały Wyścig Pokoju to już historia


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email