Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Wydarzenia

Gracjan Predko i Michał Jurgała z sukcesami na trasach 32. MARMA Rajdu Rzeszowskiego

2023-08-16

Gracjan Predko, jeżdżący samochodem w barwach Q Service Castrol, fantastycznie zaprezentował się w piątej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

MARMA Rajd Rzeszowski był jedną z najbardziej wymagających eliminacji MP w sezonie. Dwa dni zmagań na ponad 150 kilometrach odcinków specjalnych przyniosły wiele emocji, wrażeń i nowego doświadczenia. W harmonogramie pojawiło się sporo wyzwań takich, jak OS-y o długości 20 km albo szybkie i kręte fragmenty, z których słynie podkarpacka runda krajowego czempionatu. Finalnie osiągnięcie mety nabierało znaczenia sporego sukcesu, patrząc na poziom tras.

Gracjan i Michał zostali pierwszymi liderami w klasie czwartej i nie oddali tej pozycji aż do końca. Po drodze wygrali osiem z jedenastu odcinków. Pewna przewaga była widoczna nie tylko w statystykach po zakończeniu rajdu, ale też w tempie osiąganym na trasie. Na mecie większości OS-ów załoga wspierana przez Q Service Castrol wyprzedzała rywali o dobre kilka lub momentami kilkanaście sekund, budując przy tym regularnie przewagę i kontrolując sytuację.

To było czwarte zwycięstwo załogi z Peugeota 208 Rally4. Gracjan odczarował Rzeszów po nieudanymwystępie sprzed roku, kiedy to nie dojechał do mety. W łącznej klasyfikacji 2WD uplasował się na drugim miejscu - tak samo, jak w klasie ERT Junior. Triumf natomiast odniósł w stawce CEZ3.

Para Predko/Jurgała ponownie poradziła sobie z wyzwaniami na najwyższym poziomie, prezentując równie szybkie tempo, co w poprzednich rajdach. Skuteczna forma przełożyła się na umocnienie pozycji lidera. Po dwóch rajdach szutrowych i trzech asfaltowych na swoim koncie mają 158 punktów.

Gratulujemy Gracjanowi i Michałowi fantastycznego wyniku. Trzymamy dalej za nich kciuki w kolejnych startach.


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email