Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Wydarzenia

Bartosz Ostałowski tuż poza podium na DMP na Torze Kielce

2023-07-26

W ostatni weekend (22-23 lipca) odbyła się 3. runda Driftingowych Mistrzostw Polski na Torze Kielce. Bartosz Ostałowski zaliczył kolejny udany występ w tym sezonie. Zajął 2. miejsce w sobotnich kwalifikacjach, a w całych zawodach uplasował się tuż poza podium, na 4. lokacie.

Bartosz Ostałowski tuż poza podium na DMP na Torze Kielce
Trzecia runda DMP w Miedzianej Górze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Na imprezie gościło wielu miłośników motoryzacji spragnionych driftingowych wrażeń. W tym roku organizatorzy DMP postawili na inną konfigurację trasy niż miało to miejsce w ubiegłych latach. Po przejeździe przez legendarną „patelnię” kierowcy nawracali na „rondzie”, aby ponownie wjechać na długi łuk i przeciąć linię mety.

Rywalizacja na Torze Kielce miała międzynarodowy charakter, ponieważ w stawce znaleźli się reprezentanci Polski, Czech i Węgier. Wśród zawodników był również Bartosz Ostałowski, który walczy o podium w klasyfikacji generalnej klasy SEMI-PRO.

Podczas kwalifikacji, które odbyły się w sobotę (22 lipca), każdy z zawodników przejeżdżał trasę dwukrotnie, a do klasyfikacji brany był pod uwagę lepszy bieg. W swoim pierwszym przejeździe Bartosz Ostałowski pojechał zachowawczo i zdobył punkty, czym zapewnił sobie awans do kolejnego etapu zawodów. W swoim drugim przejeździe zaprezentował publiczności, co znaczy driftingowa agresja. Pojechał szybko, odważnie, zaliczając strefy punktowane, dzięki czemu uplasował się na 2. miejscu w kwalifikacjach.

- Byłem niezadowolony z pierwszego przejazdu kwalifikacyjnego. Miałem pewność, że zakwalifikowałem się do finałów w parach, dlatego też w drugim biegu pojechałem na limicie. Cała trasa z gazem w podłodze, gęste zadymienie i dobra linia przejazdu – to był satysfakcjonujący przejazd, który mógł się podobać – mówi Bartosz Ostałowski.

Niedzielne finały TOP8 Bartosz Ostałowski rozpoczął od przejazdu BYE-RUN, w którym jego zadaniem było zaprezentować sędziom, że on i jego samochód jest gotowy do dalszej rywalizacji. Do pojedynku w TOP4 naprzeciwko Ostałowskiego stanął Maciej Pawłowski (Lexus IS200). Podczas jednego z przejazdów Bartosz zniknął w dymie jadąc za swoim przeciwnikiem i odprostował, co skutkowało tym, że pozostała mu walka o 3. miejsce.

Jego rywalem w małym finale był Eryk Fabisiak (Toyota GT86). Obaj zawodnicy zaprezentowali się bardzo podobnie, a sędziowie mieli problem z wyłonieniem zwycięzcy, dlatego też zarządzili dogrywkę. W dodatkowych przejazdach Ostałowski i Fabisiak nie ustrzegli się błędów, jednak jury wskazało Eryka Fabisiaka jako zwycięzcę i to on stanął na najniższym stopniu podium.

- Już trzeci raz z rzędu melduję się na 4. lokacie. Pozostaje pewien niedosyt, ponieważ podium było tak blisko, ale z drugiej strony cieszę się, że nadal jestem w grze o najwyższe lokaty w „generalce”. W ścisłej czołówce jest bardzo ciasno, więc wszystko rozstrzygnie się na rundzie w Poznaniu, której już nie mogę się doczekać! – zapowiada Bartosz Ostałowski.

Finałowa runda Driftingowych Mistrzostw Polski odbędzie się 23-24 września 2023 r. na legendarnym Torze Poznań.

****************

Bartosz Ostałowski jest ambasadorem Inter Cars. To jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który samochód prowadzi stopą. Posiada międzynarodową licencję wyścigową FIA i z sukcesami rywalizuje na równych zasadach ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski oraz ligach europejskich. W 2022 roku ustanowił Rekord Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą z niewiarygodnym wynikiem 231,66 km/h. Zobacz naszą relację z konferencji, na której ogłoszony został wyczyn Bartosza.

Jest mówcą motywacyjnym występującym na konferencjach i spotkaniach biznesowych. Stara się wspierać ludzi w osiąganiu sukcesów, a także w rozwoju osobistym. Ponadto jest artystą i członkiem Wydawnictwa AMUN, które zrzesza osoby malujące stopami i ustami.

Czytaj także:

Bartosz Ostałowski wyróżniony w plebiscycie na Sądecczyźnie!

Bartosz Ostałowski ustanowił Rekord Guinnessa

Bartosz Ostałowski z wyróżnieniem w konkursie Giganci Motorsportu!

Droga do marzeń – historia Bartosza Ostałowskiego


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email