Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Wydarzenia

Galeria zdjęć - 12 Targi i Inter Cars Motor Show

2012-09-20

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom oraz wystawcom za uczestnictwo w 12 edycji Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów oraz INTER CARS MOTOR SHOW.

Przeżyj  jeszcze raz emocje tego niesamowitego wydarzenia wchodząc na strony:  

www.intercarsmotorshow.pl oraz www.12targi.intercars.com.pl 

Zapraszamy!

PODSUMOWANIE

12 Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów to zakrojona na szeroką skalę impreza, w której uczestniczyli specjaliści z branży motoryzacyjnej i usług warsztatowych. 

W tym roku wzięło w niej udział blisko 20 tysięcy klientów z całej Polski. Czekało na nich 170 ekspozycji światowych producentów i dostawców części zamiennych, począwszy od najmniejszych uszczelek czy śrubek, a skończywszy na skomplikowanych urządzeniach diagnostycznych i ciężkich podnośnikach nożycowych diagnostycznych o wadze ponad 2, 5 tony! 

Niekwestionowaną gwiazdą zarówno Targów, jak i Inter Cars Motor Show został Motointegrator.pl - platforma internetowa, dzięki której można naprawić samochód w profesjonalnym warsztacie poprzez Internet czy telefon komórkowy. Wydaje się niemożliwe i brzmi niesamowicie? A jednak to prawda! Projekt został uruchomiony w połowie czerwca br. w wersji testowej Beta i przez dwa miesiące był sprawdzany przez naszych klientów. Jednak jego oficjalna premiera odbyła się podczas Targów i imprezy Motor Show. Na miejscu można było dopytać się o szczegóły związane z przystąpieniem do platformy. Okazało się, że chętnych jest bardzo wielu. Byli również i tacy klienci, którzy przyszli osobiście podziękować za przedsięwzięcie, ponieważ dzięki przynależności do Motointegrator. pl pozyskali już nowych klientów! W ciągu zaledwie dwóch miesięcy platformę Motointegrator.pl odwiedziło około 400 tys. użytkowników, co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość. 

Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku olbrzymią popularnością cieszyła się ekspozycja Wyposażenia Warsztatowego. Pojawiły się na niej zarówno nowości, jak i renomowane produkty światowej czołówki dostawców i firm branży motoryzacyjnej. Aby skutecznie przemówić do wyobraźni i przedstawić wielkość ekspozycji, wystarczy podać liczby - 1500 m2 powierzchni i 400 palet towaru przywiezionych 15 ciężarówkami. 

O ile w zeszłym roku wielkim zainteresowaniem cieszyły się narzędzia i wózki narzędziowe, to w tym roku zdecydowanym hitem okazały się podnośniki i sprzęt do wulkanizacji. Poza tym podczas imprezy swój debiut miało kilka nowych firm, m. in. CTEK - ładowarki samochodowe oraz NILFISK – profesjonalne myjnie samochodowe. Nowością były też narzędzia BOSCH i METABO oraz nowa linia spawarek IDEA oferowana przez firmę BADEK. Na Targach po raz pierwszy pokazaliśmy dodatki lakiernicze PROFIRS oraz profesjonalne testery i akumulatory MIDTRONICS rekomendowane przez producentów samochodów jako urządzenia fabryczne. Goście targowi mogli także skorzystać z wyjątkowych propozycji leasingu, m.in. 10 x 0% . 

W specjalnie wydzielonej strefie prowadzono bezpłatne szkolenia i konferencje. Pierwszego dnia Targów, w piątek 31.08.2012 r., odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyły między innymi media związane z branżą. Zarząd Inter Cars SA przedstawił swoją wizję i pomysły na rozwój rynku motoryzacyjnego w Polsce w zgodzie z hasłem „Zmieniamy przyszłość motoryzacji”, jak również zostały przedstawione wyniki finansowe Inter Cars za I półrocze 2012. 

Na imprezie dumnie prezentowały się dwa Show Car, które ułatwiają firmie Inter Cars organizację szkoleń w całej Polsce. Swoje miejsce znalazły także pozostałe spółki i projekty wchodzące w skład Inter Cars SA, m.in. Feber z bogatą ofertą naczep i wywrotek, Dział Części do Samochodów Ciężarowych, Dział Części do Samochodów Amerykańskich oraz klimatyzacja samochodowa, systemy wtryskowe i części regenerowane pochodzące z sieradzkiego Laubera. Inter Cars zaprezentował także swoją bogatą ofertę akumulatorów, środków smarnych, chemii warsztatowej i akcesoriów oraz części wizualnych i instalacji samochodowych. Klienci wykorzystali okazję i masowo dopytywali się o swoje punkty na stoisku IC Premia oraz o sposób ich wymiany na nagrody. Mówiąc w skrócie, było głośno i kolorowo, a każdy z całą pewnością mógł znaleźć dla siebie to, co najbardziej go interesuje. 

Wystawcy wykazali się niezwykłą inwencją twórczą i pomysłowością, każdy miał swój sposób na jak najkorzystniejsze zaprezentowanie własnej oferty i najefektywniejsze dotarcie do klienta. Ekspozycje były ciekawe i różnorodne, wielu wystawców przygotowało atrakcyjne konkursy oraz promocje targowe. 12 Targi z pewnością jeszcze długo będą wspominane jako profesjonalnie przygotowana impreza branżowa dla fachowców motoryzacji. 

Poza różnorodną ekspozycją, goście mieli możliwość obejrzenia wspaniałych i niezwykle widowiskowych atrakcji w strefie Motor Show. Obie imprezy odwiedziło blisko 40 tysięcy osób! 
Więcej informacji na Inter Cars Motor Show.


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email