Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars

Czy legalne znaczy drogie?

2012-12-21

Od 2 do 15 zł dziennie! Tyle zapłacisz za właściwą aktualizację programów do urządzeń diagnostycznych i serwisowych. Zagrożenia i konsekwencje wynikające z użytkowania nielegalnych testerów będą znacznie kosztowniejsze.

Współcześnie wykorzystywane w warsztatach urządzenia diagnostyczne i serwisowe cechuje wysoki poziom złożoności i zaawansowania technicznego. Często są to wysokospecjalistyczne systemy przetwarzające informacje, pracujące w oparciu o programy komputerowe, a czasem nawet o wiele funkcjonalnie połączonych programów komputerowych tworzących systemy informatyczne. Wykorzystując w działalności gospodarczej urządzenia tego typu, tj. obejmujące zarówno hardware, jak i software, należy uwzględniać prawną ochronę programów komputerowych. Programy komputerowe podlegają ochronie przewidzianej przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, z późn. zm.), dalej zwanej prawem autorskim. Jest to ochrona zarówno na gruncie prawa prywatnego (cywilnego), jak i prawa karnego. 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że korzystając z nielegalnego oprogramowania, naraża się na poważne konsekwencje prawne. Przy wykryciu nielegalnego oprogramowania wysokie grzywny, które wielokrotnie przewyższają wartość programów, wydają się być karą najlżejszą. Dodatkowo może nastąpić konfiskata komputerów i wykorzystywanego z nielegalnym oprogramowaniem sprzętu diagnostycznego oraz istnieje ryzyko pozbawienia wolności, utrata szacunku klientów i narzędzi do pracy. 

Uczciwość w cenie 
Niestety w gronie użytkowników oprogramowania do diagnozy pojazdów czy danych technicznych i regulacyjnych służących do napraw znajduje się grupa osób, która woli ryzykować i pracować na „pirackim” oprogramowaniu, „nie wyrzucając” dodatkowych pieniędzy na legalne oprogramowanie. 
Ile rzeczywiście może nas „kosztować” wewnętrzny spokój spowodowany posiadaniem legalnego oprogramowania – jedynego z pełną gamą funkcjonalności, uaktualnieniami, wsparciem technicznym? Około 15 zł/dziennie. Tyle kosztuje nas jedno z najdroższych oprogramowań do diagnozy pojazdów wiodącego testera diagnostycznego z oferty Inter Cars SA. Warto, więc się zastanowić, czy to rzeczywiście jest wiele, w stosunku do tego ile warsztat może zarobić dzięki tym urządzeniom. 

Dodatkowo należy nadmienić, że producenci programów zarówno diagnostycznych, jak i danych technicznych dla warsztatów samochodowych coraz częściej wprowadzają preferencyjne warunki zakupu oraz promocje specjalne dla wszystkich posiadaczy oprogramowań wykorzystywanych w pracy warsztatowej. Wśród bogatej oferty akcji promocyjnych i specjalnych dostępnych w sieci Inter Cars SA, klienci coraz częściej mogą skorzystać z pojawiających się promocji wiodących dostawców oprogramowania jak: 

Axes – stała opłata aktywacyjna za pominięte wersje, jeden z najtańszych abonamentów na rynku. 
Bosch – promocyjne ceny na wieloletni abonament, jednorazowe wersje oprogramowania dla wybranych modeli testerów. 
Delphi – nowe promocyjne ceny na abonament, brak opłat za „zaległe wersje”, dożywotnia gwarancja na interfejs diagnostyczny DS150E NEW VCI w przypadku posiadania aktualnej, nieprzerwanej licencji. Możliwość wejścia w program dożywotniej gwarancji dla użytkowników poprzedniej wersji testera, poprzez zamówienie nowej aktualizacji do końca 2012 roku. 
Hella Gutmann – pakiet specjalny dla posiadaczy „zaległych aktualizacji”, bezpłatne pakiety licencyjne do nowych testerów. 
Magneti Marelli – promocyjne ceny na abonament, brak opłat za „zaległe wersje”, wymiana starego urządzenia na nowe z rocznym abonamentem w cenie. 
Precyzja Service/Autodata – gwarancja stałej ceny dla wieloletnich abonentów, wsparcie techniczne i pomoc w użytkowaniu oprogramowania, atrakcyjne promocje dla jednostek oświaty. 
Texa – promocyjne ceny na wieloletni abonament, pakiety specjalne dla posiadaczy „zaległych aktualizacji” 

Aby skorzystać z akcji promocyjnych na zakup oprogramowania, wystarczy skontaktować się ze swoim opiekunem w Inter Cars SA, zadzwonić pod numer 22 714 17 98 lub po prostu wysłać e-mail na adres [email protected]


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email