1. Aktualności

Zasady przechowywania akumulatorów – 3x3

2023-11-28

W jaki sposób zawsze mieć wystarczającą ilość odpowiednich akumulatorów w magazynie, ale nigdy nie za dużo, i jak utrzymać idealny stan naładowania, aby klient końcowy zawsze otrzymywał najlepszy produkt
Akumulatory Yuasa
Akumulatory Yuasa

Nagle robi się zimno, nagle akumulatory zawodzą, nagle zapotrzebowanie na nie gwałtownie rośnie. Następnie mamy do czynienia z typowym późnojesiennym/wczesnozimowym zapotrzebowaniem na nowe akumulatory samochodowe. Po przełomie roku, wraz ze zbliżającą się wiosną, popyt na akumulatory motocyklowe i rekreacyjne ponownie wzrasta. Aby zaspokoić ten popyt, hurtownicy potrzebują doskonale zaopatrzonych magazynów.

Kiedy klient odkrywa, że jego akumulator samochodowy rozładował się przy pierwszych ujemnych temperaturach, potrzebuje go jak najszybciej wymienić. Warsztat samochodowy przekazuje to wymaganie swojemu dostawcy części, który powinien dostarczyć żądany model ad hoc. Niestety, akumulatorów nie da się przechowywać w nieskończoność, więc trzymanie pełnych magazynów nie wchodzi w grę.

W związku z tym przedstawiamy, cenne wskazówki ekspertów GS Yuasa, wiodącego na świecie producenta akumulatorów, dotyczące tego, jak przechowywać akumulatory.

Akumulatory YUASA w warsztacie

Odpowiedni magazyn

  1. Tak jak w przypadku każdego rodzaju łatwo psujących się towarów, tak i tutaj obowiązuje zasada FIFO (First In, First Out). Aby ułatwić jej realizację, nowe akumulatory trafiają na tył, a te, które były przechowywane najdłużej – na przód przestrzeni magazynowej.
  2. Pomieszczenie magazynowe musi być suche i dobrze wentylowane, nie za ciepłe i nie za zimne. Odpowiednia temperatura przechowywania akumulatorów wynosi pomiędzy 15°C a 20°C.
  3. Akumulatory muszą być przechowywane w pozycji pionowej, aby nie dopuścić do wycieków. W tym celu należy je przechowywać na odpowiednich, czystych półkach, chroniących je również przed uszkodzeniami zewnętrznymi.

Dbałość o przechowywane towary

  1. Stan naładowania akumulatorów należy sprawdzać za pomocą standardowego woltomierza cyfrowego co trzy miesiące w przypadku modeli AGM i co miesiąc w przypadku akumulatorów konwencjonalnych. Aby ograniczyć tę niezbędną dodatkową pracę do minimum, zwykle wystarczy przeprowadzić losowy test na kilku akumulatorach z każdej partii.
  2. Tylko w pełni naładowane akumulatory zapewniają optymalną wydajność i zadowolenie klientów. Jeśli podczas kontroli urządzenie pomiarowe wykazuje niskie wartości napięcia (≤ 12,5 V), akumulatory należy doładować. Należy stosować się do poniższych wytycznych: Używać wyłącznie odpowiednich ładowarek! Niewłaściwa ładowarka może uszkodzić akumulator, który następnie zostanie zwrócony wraz ze zgłoszeniem reklamacyjnym.
  3. Po naładowaniu należy odnotować datę ładowania na etykiecie akumulatora.

Organizacja

  1. Optymalnie zarządzany magazyn wymaga precyzyjnego planowania, w tym kompletnej dokumentacji.
  2. Prognozowanie jest skuteczną metodą zwiększania zapasów przed wzrostem popytu. Pomaga to uniknąć ewentualnych ograniczeń w dostawach. Analiza poprzednich wyników sprzedaży pomaga w obliczeniach. Okres między świętami jest do tego najlepszy. Na przykład okres między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem to idealny czas na rozpoczęcie planowania sezonu na akumulatory motocyklowe i rekreacyjne.
  3. W trakcie szczytów sezonowych wahań, pielęgnowanie kontaktu z klientem jest bardzo często zapomniane. Dlatego warto wysłać pod koniec roku podziękowania za współpracę - i sprawdzić, czy nie zmieniła się baza klientów w warsztatach lub czy nie zmieniło się ich portfolio pojazdów, w których się specjalizują.

Więcej informacji na temat GS YUASA oraz różnych typów akumulatorów, akcesoriów i usług można znaleźć pod adresem https://upgrade.yuasa.de/. Asortyment marki można zakupić w siecie spredaży Inter Cars, w tym za pomocą Inter Cars e-Catalog.

Dowiedz się więcej o Inter Cars e-Catalog


Czytaj także:

Zasilanie tego co ważne - różnorodność produktów GS YUASA

Szybka obsługa wizyt online z Motointegrator.com w Inter Cars e-Catalog!

5 najciekawszych aut i motocykli ubiegłej edycji wystawy Inter Cars Ikony Motoryzacji

Inter Cars jedną z najcenniejszych polski marek


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email
Infolinia
801 80 20 20
Pon-Pt 8:00 - 18:00
Sob 9:00 - 13:00
Klienci flotowi:
22 714 14 14
Logo Inter Cars
Inter Cars S.A.
ul. Gdańska 15,
Cząstków Mazowiecki,
05-152 Czosnów
+48 22 714 17 10
+48 22 714 17 12
[email protected]

Powered by IC Developers Team © 2024 Inter Cars

Polityka cookiesFAQ RODOInformacja o przetwarzaniu danych
LinkedIn
Instagram
Youtube
Facebook