Data publikacji: 2023-08-07

Zasilanie tego co ważne - różnorodność produktów GS YUASA na różnych rynkach

Jeśli szukasz optymalnego akumulatora, zarówno do samochodów, motocykli, jak i pojazdów rekreacyjnych i łodzi, warto zapoznać się z ofertą produktową firmy GS Yuasa.

Upgrade to Yuasa! Wiodący producent akumulatorów na świecie

Od prawie 130 lat Grupa GS Yuasa, z siedzibą w Kioto w Japonii, nieustannie przyczynia się do rozwoju gospodarczego, poprawy standardów życia i niezawodności infrastruktury społecznej poprzez projektowanie i produkcję akumulatorów, systemów zasilania i sprzętu oświetleniowego. Dzięki akumulatorom litowo-jonowym do systemów energetycznych nowej generacji, produkty Yuasa spełniają wymagania stawiane im przez obecny rynek. Grupa GS Yuasa nieustannie pracuje nad (dalszym) rozwojem innowacyjnych technologii - zgodnie z wizją firmy "Innowacja i rozwój".

GS Yuasa obsługuje rynki europejskie ze swoich centrów sprzedaży i dystrybucji w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Francji i Niemczech. Założona w 1982 roku w Dusseldorfie firma GS YUASA Battery Germany GmbH ma siedzibę w Krefeld i obsługuje 15 krajów w Europie, w tym Polskę, Rumunię, Czechy itp. Japońska firma jest jednym z największych producentów i dostawców akumulatorów kwasowo-ołowiowych i litowo-jonowych dla trzech rynków: motocyklowego (akumulatory rozruchowe), samochodowego (akumulatory rozruchowe) i przemysłowego (akumulatory przemysłowe pracujące w trybie cyklicznym lub jako awaryjne podtrzymanie zasilania).

Dostawca oryginalnego wyposażenia dla wiodących światowych producentów pojazdów

Produkty Yuasa pasują do ponad 99% europejskiej floty pojazdów, zapewniając pokrycie większej ilości pojazdów i zastosowań niż jakikolwiek inny producent. Należą do nich BMW, Daihatsu, Daimler, General Motors, Honda, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, PSA Peugeot Citroën, Subaru, Suzuki i Toyota, a także Honda, Yamaha, Kawasaki i Harley-Davidson. Wiodące na rynku linie produktów obejmują szeroki zakres zaawansowanych technologicznie akumulatorów i akcesoriów. Długoterminowe inwestycje w badania, rozwój i testowanie produktów są częścią strategii firmy, aby stale spełniać potrzeby rynku i wymagania pojazdów najnowszych generacji.

Montaż akumulatora Yuasa

AGM & EFB: Technologia akumulatorów nowej generacji zapewniająca do 360 000 cykli rozruchowych

Gama akumulatorów YBX®, obejmująca serie YBX9000 AGM i YBX7000 EFB, została zaprojektowana specjalnie dla pojazdów z systemami redukcji emisji spalin, takimi jak start-stop, które zapewniają oszczędność paliwa, a tym samym korzyści dla środowiska.

Seria ta charakteryzuje się innowacyjnymi cechami konstrukcyjnymi i zaawansowanymi surowcami, które zapewniają doskonałą stabilność cyklu, wysoką akceptację ładunku elektrycznego w celu szybkiego ładowania między cyklami przy wyłączonym silniku oraz dodatkową moc do zasilania samochodowych systemów elektrycznych, gdy silnik jest wyłączony.

Ponadto, częścią oferty dla branży motoryzacyjnej są akumulatory wspomagające, takie jak GYAUX9 i GYAUX14. Odciążają one akumulatory rozruchowe i dostarczają energię do samochodowych systemów elektrycznych i komputerowych. Modele te są specjalnie dostosowane do wymagań marek Volvo (GYAUX9) oraz Audi, BMW i Mercedes (GYAUX14).

Cechy akumulatorów samochodowych z serii YBX®

 • Jakość, wydajność i normy na poziomie OE
 • 100% bezobsługowość
 • Dostarczane w pełni naładowane i gotowe do montażu
 • Najwyższa niezawodność dzięki zaawansowanym technologiom bezpieczeństwa
 • Technologia akumulatorów najnowszej generacji opracowana we współpracy z wiodącymi producentami pojazdów
 • Zoptymalizowane pod kątem wydajności przy częściowym rozładowaniu, wymaganej przez zaawansowane technologicznie pojazdy
 • Niski współczynnik samorozładowania
 • Długie okresy przechowywania
Asortyment marki Yuasa!

Na drogach na jednośladach

GS YUASA jest wiodącym na świecie producentem oryginalnych akumulatorów motocyklowych. Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu, akumulatory GS YUASA do motocykli i sportów motorowychsą fabrycznie montowane w szerokiej gamie modeli wiodących marek motocykli. W związku z powyższym, każdy akumulator GS YUASA do motocykli i sportów motorowych ma identyczną wydajność, jakość i niezawodność jak oryginalny akumulator motocyklowy. Dzięki ścisłej współpracy z wiodącymi producentami motocykli przy opracowywaniu akumulatorów, GS YUASA jest w stanie spełnić wysokie wymagania kierowców i producentów.

Oto zalety akumulatorów AGM typu YTX, YTZ i GYZ:

 • Do czterech razy dłuższa żywotność niż w przypadku konkurencyjnych produktów
 • 100% bezobsługowość - nie ma potrzeby uzupełniania wody; konieczne jest jedynie regularne ładowanie, gdy akumulator nie jest używany
 • Najwyższej jakości technologia AGM (Absorbed Glass Matt) bez wolnego kwasu
 • Szczelna konstrukcja dla dowolnego montażu
 • Dodatek bariery siarczanowej zapobiega uszkodzeniom w przypadku niedoładowania
 • Dostarczany w formie gotowej do montażu
Akumulatory do motocykli i skuterów marki Yuasa

Podróżować znaczy żyć 

Dzięki akumulatorom YBX Active, GS YUASA gwarantuje podróżnym pełną swobodę podczas podróży z przyczepami kempingowymi lub kamperami, aby stworzyć nowe, niezapomniane wspomnienia. Nowoczesne pojazdy rekreacyjne są obecnie wyposażone w najróżniejsze technologie i funkcje, które wymagają zasilania elektrycznego. Trwałe i niezawodne źródło zasilania ma zatem kluczowe znaczenie.

Akumulatory z serii YBX Active Leisure oraz Marine zostały zaprojektowane specjalnie do tego celu. Dzięki szerokiemu asortymentowi oferowanych produktów, klienci mogą dobrać odpowiedni akumulator od GS YUASA, dostosowany dokładnie do ich wymagań. Swift, wiodąca europejska marka pojazdów rekreacyjnych stosuje produkty Yuasa do swoich przyczep kempingowych i kamperów jako wyposażenie standardowe, zachwycając tysiące klientów każdego roku.

Akumulatory YBX Active zapewniają niezawodne i stabilne zasilanie przez długi czas, pod warunkiem, że są regularnie ładowane, gdy nie są używane.

Podobnie jak ich motoryzacyjne odpowiedniki, serie YBX Active EFB i AGM są oparte na technologiach najnowszej generacji, aby zapewnić dłuższą żywotność, zwiększoną odporność na cykle i krótsze czasy ładowania. Dzięki szczelnej konstrukcji wewnętrznej, seria AGM charakteryzuje się również zwiększonym bezpieczeństwem.

Dzięki akumulatorom YBX Active Twoja podróż jest bezstresowa

 • Zoptymalizowane pod kątem cykli ciągłego ładowania i rozładowywania.
 • Jakość i normy na poziomie OE
 • W 100% bezobsługowe
 • Dostarczane w stanie gotowym do montażu
 • Ulepszone funkcje bezpieczeństwa
 • Trwała konstrukcja

Akumulatory Yuasa do kamperów, łodzi i przyczep

W przypadku akumulatorów sprawdza się powiedzenie: „chytry dwa razy traci”. Mimo, że tanie akumulatory mogą początkowo wydawać się interesującą opcją, często mają krótszą żywotność i wymagają częstszej wymiany. Z drugiej strony, drogie akumulatory są zwykle wykonane z materiałów wyższej jakości i przy użyciu zaawansowanych technologii. Oznacza to, że gwarantują dłuższą żywotność i większą wydajność. W rezultacie, mimo że są droższe w zakupie, ich wyższa jakość wykonania i dłuższa żywotność pozwolą zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie trzeba ich tak często wymieniać.

Więcej informacji na temat GS YUASA oraz różnych typów akumulatorów, akcesoriów i usług można znaleźć pod adresem upgrade.yuasa.de.  Produkty GS YUASA są dostęne w sieci sprzedaży Inter Cars, m.in. za pośrednictwem nowoczesnego narzędzia do wyszukiwania i zamawiania części Inter Cars e-Catalog.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Inter Cars e-Catalog

Czytaj także:

Szkolenia dla mechaników w sierpniu 2023

Atuty Inter Cars w oczach klientów

Poznaj historię polskiego rynku dystrybucji części i napraw pojazdów

Podobne artykuły

Jak schematy 3D MOOG ułatwiają naprawy układu kierowniczego i zawieszenia

Jak schematy 3D MOOG ułatwiają naprawy układu kierowniczego i zawieszenia

Poznaj topowe marki kosmetyków samochodowych i wejdź do świata detailingu

Poznaj topowe marki kosmetyków samochodowych i wejdź do świata detailingu

Centrum Kompetencji Tuningowych – najlepsze wsparcie techniczne tylko w Inter Cars!

Centrum Kompetencji Tuningowych – najlepsze wsparcie techniczne tylko w Inter Cars!

Inter Cars w gronie „Top 200 najlepszych polskich marek”

Inter Cars w gronie „Top 200 najlepszych polskich marek”