Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars

Światowy Dzień Regeneracji

2024-04-10

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie fabrycznie regenerowanych części zamiennych? Najlepszym momentem, aby odpowiedzieć na to pytanie jest 11 kwietnia, czyli Światowy Dzień Regeneracji (Global Reman Day).
Poznaj korzyści części regenerowanych
Poznaj korzyści części regenerowanych

Dwuletnia gwarancja i wysoka jakość

Regeneracja części to proces, który pozwala na przywrócenie używanych elementów do stanu, w którym mogą ponownie spełniać swoją funkcję. Części regenerowane nie odbiegają jakością od nowych i mają taką samą, dwuletnią gwarancję. Jednocześnie są od nich tańsze. Szczególnie atrakcyjną alternatywę mogą stanowić w sytuacjach, gdy dostępność oryginalnych, fabrycznie nowych części zamiennych jest z jakiegoś powodu ograniczona.

Regeneracja wymaga profesjonalnego przeprowadzenia prac w zakresie: demontażu, czyszczenia, weryfikacji, naprawy lub wymiany uszkodzonych komponentów na nowe oraz testowania produktu.

Każdy z tych etapów wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności, a także odpowiedniego sprzętu. Finalnym efektem całego procesu jest najwyższej jakości produkt, spełniający standardy właściwe dla nowych podzespołów.

Film wyprodukowany na zlecenie Forum on Automotive Aftermarket Sustainability

Korzyść dla użytkownika i dla środowiska

Wybór produktu renegowanego jest uzasadniony ekonomicznie, ale również przyczynia się do ograniczenia naszego wpływu na środowisko naturalne. Zgodnie z danymi FAAS (Forum on Automotive Aftermarket Sustainability) regeneracja fabryczna części do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych pozwala uniknąć emisji ponad 800 tysięcy ton CO2 rocznie, co odpowiada śladowi węglowemu generowanemu przez 120 000 mieszkańców Europy! 

Regeneracja jest zgodna z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym, ponieważ wydłuża cykl życia raz wprowadzonej na rynek części. Taki proces wpływa na zmniejszenie ilości generowanych odpadów, prowadzi do obniżenia zapotrzebowania na wykorzystanie nowo wydobytych surowców (w tym metali) oraz ogranicza zużycie energii elektrycznej w porównaniu do procesu produkcji fabrycznie nowych części. 

– Serwisy motoryzacyjne decydujące się na zakup markowych części regenerowanych mają pewność, że każda dostarczana część będzie sprawdzona pod względem jakości. Jednocześnie regeneracja pozwala na ponowne wykorzystanie materiałów, które inaczej mogłyby trafić na złom, co przyczynia się do oszczędności zasobów naturalnych i zmniejszenia ilości odpadów – wyjaśnia Przemysław Wołosewicz, Dyrektor ds. Regeneracji i Gospodarki Cyrkularnej w Inter Cars.

Linie produktów regenerowanych ma w swojej ofercie wiele renomowanych marek motoryzacyjnych. Odpowiedniemu procesowi regeneracji można zaś poddać kilkadziesiąt rodzajów podzespołów. Warto zwrócić na nie uwagę przy okazji kolejnej wymiany części.

Najszersza oferta części motoryzacyjnych, w tym produktów regenerowanych dostępna jest w sieci sprzedaży Inter Cars za pośrednictwem innowacyjnego narzędzia do wyszukiwania i zamawiania części Inter Cars e-Catalog.


Czytaj także:

Cele dekarbonizacyjne Inter Cars zostały pozytywnie zweryfikowane przez Science Based Targets initiative

Międzynarodowe spotkanie dystrybutorów i dostawców

Przepisy środowiskowe w warsztacie - darmowy e-book

Weź udział w szkolenia dla mechaników w kwietniu 2024


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email