Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Haki i sprzęgi holownicze - oryginalne wyposażenie ORIS dostępne również na rynku wtórnym

2022-10-13

Odrodzenie marki ORIS dokonuje się wraz z wprowadzeniem na rynek innowacyjnego, w pełni elektrycznie składanego haka holowniczego.

Kompleksowa oferta ORIS

ORIS oferuje kompletną gamę haków holowniczych z systemami stałymi, wypinanymi i całkowicie elektrycznymi. Ponieważ wszyscy wiodący producenci samochodów ufają innowacyjnym rozwiązaniom holowniczym ORIS, klienci mogą oczekiwać najwyższej jakości, zgodnej ze standardami producentów OEM. Producent przywiązuje dużą wagę do perfekcji w poprawności i dokładności montażu. Dlatego wszystkie produkty posiadają gwarancję dopasowania do konkretnego pojazdu.

Asortyment ORIS można zamówić w sieci sprzedaży Inter Cars, w tym korzystając z nowoczesnego narzędzia do wyszukiwania i zamawiania części – Inter Cars e-Catalog.

Stałe haki holownicze do codziennego użytku


ACPS Automotive rozwinęło się dzięki swoim stałym hakom holowniczym, które pomogły firmie stać się liderem na rynku. Stałe haki holownicze są właściwym wyborem dla częstego użytku prywatnego przez samochody osobowe. Na stałym haku holowniczym kula zawsze pozostaje na swoim miejscu, jest przyspawana lub na stałe przykręcona do konstrukcji belki poprzecznej. Oferowane stałe haki holownicze to tani i funkcjonalny wybór. Do użytku komercyjnego przez lekkie samochody dostawcze i pojazdy terenowe oferowane są produkty z kulą kołnierzową.

Wypinane haki holownicze, gdy liczy się wygląd!


Wypinane haki holownicze ORIS są idealnym elementem zestawu! Dla klientów, którzy potrzebują haka holowniczego tylko od czasu do czasu, system wypinany jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ kula jest przymocowana tylko podczas użytkowania. Jeśli system nie jest potrzebny, kulę można łatwo zdemontować. W ten sposób można bez problemów zachować estetykę pojazdu.

ORIS oferuje zarówno systemy pionowe jak i poziome w zależności od indywidualnych wymagań pojazdu klienta. Dostępna przestrzeń montażowa decyduje o tym, jaki hak holowniczy zostanie zastosowany.

Pionowo wypinane haki holownicze

Już w latach 70tych firma ACPS Automotive wprowadziła na rynek pierwszy wypinany hak holowniczy. Obsługa i działanie są proste: Kulę mocuje się do systemu od dołu pionowo i równie łatwo można ją zdjąć. Wtedy nic nie zakłóca wyglądu pojazdu.

Poziomo wypinane haki holownicze

Poziomo wypinana kula jest alternatywą produktową dla systemu wypinanego pionowo. W zależności od indywidualnej przestrzeni montażowej i specyficznych wymagań, użytkownicy wybierają jeden lub drugi system. Również poziomo wypinana kula może być szybko i łatwo odczepiona i zdjęta. Po wypięciu kuli, mocowanie jest niemalże niewidoczne, co dla niektórych klientów stanowi zaletę.

Najlepszy wybór pionowo wypinanych haków holowniczych do użytku w samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych to produkty ORIS AK41 FIX4BIKE®. Idealnym rozwiązaniem dla samochodów osobowych, również tych wyposażonych w system Park Distance Control (PDC) jest pionowo wypinany system AK41 FIX4BIKE® z funkcją FIX4BIKE®.

Wypinane haki holownicze ORIS AK41 FIX4BIKE® posiadają wyjątkowe cechy

  • zwiększona łatwość użytkowania i bezpieczeństwo, dzięki automatycznej blokadzie,
  • optymalnie dobrane materiały dla większej sztywności,
  • większa stabilność kuli dzięki zastosowaniu trzpienia w kształcie podwójnego T,
  • łatwiejsze mocowanie, jednym kliknięciem,
  • wyposażanie trzpienia kuli w zamek zabezpieczający przed kradzieżą,
  • możliwość wygodnego przechowywania kuli w dołączonej torbie.

W pełni elektrycznie składane haki holownicze

Dzięki w pełni elektrycznie składanym hakom holowniczym ORIS idzie o krok dalej. Te zaawansowane rozwiązania zapewniają Twoim klientom największą możliwą elastyczność i łatwość użycia. Wystarczy nacisnąć przycisk w kokpicie lub bagażniku pojazdu, aby hak holowniczy obrócił się do pozycji roboczej, a następnie automatycznie się złożył. W pełni elektrycznie składane haki holownicze są gotowe do pracy z niezrównaną prędkością. Są one również odpowiednie dla samochodów osobowych wyposażonych w PDC i zawierają funkcję ORIS FIX4BIKE®.

ORIS_E3: Pierwszy całkowicie elektrycznie składany hak holowniczy dla niezależnych warsztatów i sprzedawców detalicznych

Najnowszym osiągnięciem ACPS Automotive jest ORIS_E3 - pierwszy całkowicie elektryczny, składany hak holowniczy dla niezależnych warsztatów i dystrybutorów. Do tej pory te komfortowe produkty były dostępne jedynie jako wyposażenie dodatkowe kupowane bezpośrednio od producentów samochodów. Warsztaty będą wkrótce miały dostęp do całkowicie automatycznych haków holowniczych wyposażonych w trzpienie FIX4BIKE®, w kompletnym pakiecie zawierającym jednostki sterujące i wiązki elektryczne dostosowane do konkretnego pojazdu, jak również szczegółową instrukcję montażu i obsługi.

Korzyścią dla warsztatu jest zwiększona wartość dodana w porównaniu do konwencjonalnych haków holowniczych. Ponieważ ORIS_E3 rewolucjonizuje możliwości doposażenia pojazdu, jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy przykładają dużą wagę do bezpieczeństwa i szybkości, a przede wszystkim łatwości obsługi. Ponadto system charakteryzuje się aktywnymi funkcjami bezpieczeństwa, jakością i wytrzymałością. Wszystko to wygodnie, za naciśnięciem jednego przycisku. Mimo to nakład pracy przy montażu jest praktycznie taki sam jak w przypadku konwencjonalnego haka holowniczego.

Wiązki elektryczne do haków holowniczych

ORIS oferuje szeroką gamę uniwersalnych i dedykowanych wiązek elektrycznych. Są one kompatybilne ze standardową dla przemysłu motoryzacyjnego technologią magistrali CAN i zapewniają optymalne połączenie wszystkich systemów elektrycznych i elektronicznych pomiędzy pojazdem, bagażnikiem rowerowym lub przyczepą.

W zależności od zastosowania zestawy elektryczne ORIS posiadają 7- lub 13-pinową wtyczkę.

ORIS TRACC – bagażnik rowerowy do wygodnego i bezpiecznego transportu rowerów dla maksymalnie 3 rowerówORIS Tracc ma wszystko, co potrzebne do bezpiecznego transportu rowerów. W kilku prostych krokach można go bezpiecznie przymocować do kuli haka holowniczego. Umożliwia to oferowany przez ORIS system szybkiego mocowania z automatyczną regulacją, który można wygodnie obsługiwać bez większego wysiłku. Rowery są bezpiecznie i pewnie połączone z uchwytem rowerowym za pomocą stabilnych uchwytów na ramie roweru i przymocowane do szyn za pomocą stoperów rowerowych. Dzięki maksymalnej ładowności 60 kg* ORIS Tracc nie tylko bez problemu przewozi zwyczajne rowery, ale także bezpieczne są na nim także elektrycznie wspomagane i elektryczne rowery.

Pełna funkcjonalność: ORIS Tracc można również złożyć wraz z rowerami, za pomocą ręcznej dźwigni, co daje łatwy dostęp do bagażnika samochodu.
ORIS TRACC jest dostępny w dwóch wersjach: dla opatentowanego rozwiązania adaptera FIX4BIKE® oraz dla konwencjonalnych haków holowniczych. Bagażnik rowerowy jest bardzo mocny i niezwykle stabilny. Zapewniają to wysoce wytrzymałe stalowe i aluminiowe połączenia elementów nośnych.

Doświadczenie ORIS i ACPS Automotive

ACPS Automotive jest jednym z wiodących dostawców haków holowniczych w Europie. Z ponad 60-letnim doświadczeniem i z ponad 1800 pracownikami i 4 fabrykami ACPS Automotive jest dziś liderem rynku i technologii haków holowniczych do samochodów osobowych, SUV-ów i vanów. Ponad 140 patentów świadczy innowacyjności firmy. Wszyscy wiodący producenci samochodów ufają innowacyjnym rozwiązaniom holowniczym sprzedawanym pod marką ORIS. Fachowa wiedza z segmentu OE jest przenoszona na potrzeby rynku wtórnego. Przełomowym wydarzeniem było wprowadzenie na rynek pierwszego całkowicie elektrycznego obrotowego haka holowniczego "ORIS_E3" dla niezależnego rynku wtórnego.

Od 1955 roku, a więc od ponad 65 lat, ORIS projektuje i produkuje haki holownicze dla rynku wtórnego. ORIS został założony przez Otto Riehle w Stuttgarcie (Niemcy), co wyjaśnia nazwę marki ORIS. Od tego czasu, przez ponad 50 lat, firma była przedsiębiorstwem rodzinnym. W 2006 roku ORIS wszedł w spółkę joint venture z belgijskim dostawcą motoryzacyjnym BOSAL. Od 2012 do 2018 roku ORIS był własnością firmy BOSAL, która zarządzała biznesem haków holowniczych uzupełniającym ich podstawową ofertę produktową układów wydechowych. W kwietniu 2018 roku BOSAL sprzedał dywizję haków holowniczych nowo utworzonej firmie ACPS AUTOMOTIVE GmbH, która natychmiast zauważyła wartość marki ORIS. Nie bez powodów - ponieważ przez wiele lat marka ORIS była synonimem jakości w ramach europejskiego rynku wtórnego i łańcucha dostaw OEM.

Po raz kolejny ORIS niezależnie rozwija, produkuje i sprzedaje haki holownicze dla sektora OEM oraz na europejskim rynku wtórnym.

Czytaj także!

Zużyty olej silnikowy - gdzie oddać stary olej?

Obsługa wizytówki na Motointegrator.com

Poznaj usługę infolinii eksperckiej dla mechaników

Do sieci Q-Service Castrolnależy już 500 warsztatów


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email