Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Kontrola temperatury to większa wydajność

2024-04-09

Wraz z rozwojem technologii silników, zarządzanie termiczne również stało się bardziej wyrafinowane i w wielu przypadkach obejmuje więcej komponentów. Wciąż jednak prawidłowo działający termostat stanowi serce układu chłodzenia.
Twój wybór w zarządzaniu temperaturą w motoryzacji
Twój wybór w zarządzaniu temperaturą w motoryzacji

Pamiętaj o termostacie!

Termostat jako część zamienna na rynku wtórnym jest często pomijany jako ważny element przyczyniający się do wydajności pracy silnika, oszczędności paliwa/energii i prawidłowej eksploatacji pojazdów. 

Sprawdź ofertę termostatów MotoRad w Inter Cars e-Catalog!

Wydajna praca silnika pod względem zużycia paliwa, zmniejszonej emisji spalin i zużycia elementów silnika zależy od utrzymania właściwej temperatury pracy. Nigdy nie było to tak istotne, jak w przypadku dzisiejszych wysoce zoptymalizowanych i zaawansowanych technologicznie silników – mówi Artem Davydov, Kierownik ds. Sprzedaży MotoRad w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wzrost efektywności

Optymalizacja kontroli temperatury procentuje wydajnością i efektywnością w mroźne i upalne dni, zarówno dla silników spalinowych, hybryd jak i dla pojazdów elektrycznych.

W niskich temperaturach bardzo dokładny termostat pozwoli na szybkie osiągnięcie i utrzymanie temperatury płynu chłodzącego w zalecanym zakresie. W upalne dni wysokiej jakości termostat będzie konsekwentnie utrzymywał temperaturę na optymalnym poziomie dla silnika. Ta optymalizacja wydajności cieplnej może znacząco wpłynąć na zużycie paliwa lub energii oraz skuteczność kontroli emisji.

Termostaty MotoRad są zaprojektowane na wyższym standardzie niż większość modeli OE

Termostat odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu temperatury silnika w wymaganym zakresie, a nie tylko w zapobieganiu przegrzaniu. Najnowsze modele silników spalinowych i elektrycznych są projektowane z wyjątkowo wąskimi zakresami temperatur pracy w celu zapewnienia optymalnej wydajności. Większość termostatów na rynku wtórnym jest zaprojektowana do pracy jak komponenty OE z odchyleniem ±2 – wyjaśnia Artem Davydov.

Szeroki asortyment

MotoRad jest wiodącym producentem i dostawcą zaawansowanych rozwiązań w zakresie zarządzania temperaturą silników dla przemysłu motoryzacyjnego OEM i rynku wtórnego. Działa od 1958 roku i nadal znajduje się w czołówce rozwoju i pokrycia dla nowych silników spalinowych, a także pojazdów hybrydowych i zelektryfikowanych. MotoRad jest dostawcą OEM dla VW, Audi, BMW, Mercedesa, GM, Stellantis i wielu innych marek, a asortyment firmy pokrywa ponad 90% parku samochodowego w Europie.

Złożona budowa termostatu MotoRad dla pojazdu hybrydowego - Volkswagena JettyZawór termostatyczny MotoRad przygotowany dla elektrycznego Volkswagena ID.4

Europejskie centrum operacyjne MotoRad znajduje się w pobliżu Kolonii w Niemczech, dlatego  firma oferuje szybkie, elastyczne i wydajne usługi we wszystkich krajach Europy. Asortyment producenta można kupić za pośednictwem narzędza do wyszukiwania i zamawiania części Inter Cars e-Catalog.

Więcej informacji o marce można znaleźć na stronie MotoRad.com.


Czytaj także:

Weź udział w darmowych szkoleniach Inter Cars Show Car!

Cele dekarbonizacyjne Inter Cars zostały pozytywnie zweryfikowane przez Science Based Targets initiative

Przepisy środowiskowe w warsztacie - darmowy e-book 

Inter Cars wśród 50 największych polskich firm globalnych


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email