Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Kolejna edycja Małego Wyścigu Pokoju już w lipcu!

2023-06-01

Wielka atrakcja dla najmłodszych fanów kolarstwa oraz nieco starszych kibiców. W pierwszy weekend lipca spod siedziby Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim wyruszy 64. Mały Wyścig Pokoju, jak co roku zorganizowany przez Stajnię Rowerową Inter Cars.
Dwa dni zawodów i kilka etapów

Pierwszego dnia zawodów (1 lipca) odbędą się wyścigi Młodzików, Juniorek Młodszych, Młodziczek, Żaków i Żakiń. Start odbędzie się przy parkingu leśnym w Palmirach, w pobliżu muzeum – Miejsca Pamięci.
Pierwszy dzień 64. Małego Wyścigu Pokoju

Po zakończeniu 5-kilometrowej czasówki, wszyscy uczestnicy wraz z trenerami złożą kwiaty w miejscu pamięci narodowej, upamiętniającej ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez nazistowskie Niemcy w czasie II wojny światowej na terenie Puszczy Kampinoskiej. Zawodnicy, którzy ukończą czasówkę, będą mogli nieodpłatnie zwiedzić wirtualne muzeum w Palmirach i dowiedzieć się o historii tego miejsca.

Po południu dojdzie do kolejnego etapu wyścigu. Kolarze podzieleni na dwie kategorie, w zależności od wieku, wezmą udział w kryterium ulicznym w kilku rundach na 4-kilometrowej trasie. Młodsi będą mieli do przejechania w sumie 20 kilometrów, starsi – 36. Po wyścigu dojdzie do dekoracji zwycięzców.

Wyścig Szosowy o Puchar Firmy Inter Cars

Organizatorzy w tym roku przygotowali nie lada niespodziankę dla swoich sponsorów. Po raz pierwszy rozegrany zostanie wyścig o Puchar Firmy Inter Cars, w którym udział będą mogli wziąć sami pracownicy Inter Cars oraz filii oraz firm partnerskich! Będą ścigać się na łącznym dystansie 32 kilometrów.
Trasa wyścigu o Puchar Firmy Inter Cars

W późniejszych godzinach na trasę wyruszą pozostali rowerzyści, którzy rywalizować będą w wyścigach w kategoriach:

  • amator, masters (12 rund x 4 km – 48 km);
  • junior młodszy, juniorka (12 rund x 4 km – 48 km);
  • junior, orliczka, orlik (16 rund x 4 km – 64 km);
Impreza zakończy się dekoracją zwycięzców.

Już 64. raz zawodnicy staną w szranki

Mały Wyścig Pokoju to cykliczna impreza i bardzo ważny punkt w kalendarzu każdego młodzika i żaka. W tym roku odbywa się on już po raz 64. Ta prestiżowa rywalizacja przeznaczona jest dla młodych zawodników, którzy dopiero zaczynają przygodę z kolarstwem.

Celem Małego Wyścigu Pokoju jest popularyzacja kolarstwa szosowego wśród dzieci i młodzieży. Organizator spodziewa się ok. 150-200 uczestników i uczestniczek!

Gdzie zapisać się na wyścig?

Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane od 1 do 28 czerwca 2023 na stronie: http://akces-sport.pl/zapisy/. Obowiązują opłaty startowe, w zależności od kategorii od 20 do 50 zł.

Jesteśmy dumni ze wszystkich zawodników Stajni Rowerowej Inter Cars Team. Gratulujemy licznych sukcesów i cieszymy się, że możemy wspierać młodych pasjonatów kolarstwa, którzy przez sport i zabawę uczą się wytrwałości i odpowiedzialności, wkładając dużo serca w swoją pasję.

Czytaj również:
Nowy program grantowy Fundacji Inter Cars - Drogowskaz
Znamy zwycięzców 7. edycji krajowego finału Young Car Mechanic!
Inter Cars z wysokim miejscem w rankingu „200 największych polskich firm”


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email