1. Aktualności

Kogo spotkasz na Inter Cars Ikonach Motoryzacji?

2023-11-06

Krzysztof Pawlak

Inter Cars Ikony Motoryzacji to fascynujące maszyny zebrane w jednym miejscu pod dachem PGE Narodowego. Jednak czym byłaby ta wysokooktanowa wystawa bez wyjątkowych kierowców – Bartosza Ostałowskiego i Łukasza Tasiemskiego. Choć obaj podążają nieco innymi ścieżkami w swoim życiu, to jednak łączy ich niezłomny charakter, zaangażowanie i niesamowita pasja do motorsportu. Przedstawiamy sylwetki  wirtuozów driftingu — ambasadorów Inter Cars.

Wyjątkowi drifterzy na wyjątkowej wystawie

W świecie driftu raczej próżno szukać osoby zaangażowanej w tę dyscyplinę, która nie kojarzy postaci Bartosza Ostałowskiego. Historia naszego wieloletniego ambasadora jest równie motywująca, co wzruszająca. Od zawsze zakochany w motorsporcie. Początki zdobywania szczytów przerwał mu wypadek, w wyniku którego stracił obie ręce. Jednak odnalazł w sobie siłę, by walczyć o marzenia i cele, które w tamtej chwili wydawały się nieporównywalnie bardziej odległe niż wcześniej.

Dziś dzięki charakterowi i zaangażowaniu jest jedynym profesjonalnym kierowcą sportowym na świecie, który prowadzi pojazd stopą i posiada profesjonalną licencję FIA! Bartek na równych zasadach rywalizuje ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski i wcale nie zamyka stawki. W sezonie w 2019 roku stanął na trzecim stopniu podium klasyfikacji generalnej DMP i wywalczył tytuł Driftingowego Wicemistrza Polski. Bartosz tak pokochał przełamywanie barier, że w 2022 roku ustanowił Rekord Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą, przy okazji pobijając dotychczasowy ustanowiony rekord Polski należący do Jakuba Przygońskiego.

- Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji to szczególne wydarzenie, w którym możemy zatrzymać się i pomyśleć nad motoryzacją, która była 3-4 dekady temu. W jaki sposób wówczas konstruowano samochody, z jakich materiałów były wykonane i jaka była myśl przewodnia danego producenta. Jest to również zestawienie motoryzacji jutra, w której to zaawansowane rozwiązania techniczne, stosowane dziś przez supersamochody, mają szansę w przyszłości trafić do produkcji wielkoseryjnej w bardziej budżetowych autach. To także fascynująca podróż przez zmodyfikowane pojazdy przeznaczone do motorsportu, które są w zasięgu wzroku. Jest mi niezmiernie miło być ambasadorem takiego przedsięwzięcia i nie mogę się doczekać, by zobaczyć się tam razem z Wami – mówi Bartosz Ostałowski, ambasador wystawy Inter Cars Ikony Motoryzacji.

Charakter, zaangażowanie i pasja to cechy równie mocno widoczne u Łukasza Tasiemskiego. Swoją przygodę z driftem może określić mianem sinusoidalnej, a mniej naukowo, mającej wznosy i upadki. Jego droga rozpoczęła się 13 lat temu, kiedy to kupił pierwszy driftowóz, by szlifować swoje umiejętności. Równolegle rozpoczął przygodę z budowaniem aut do driftingu i innego rodzaju motorsportu.

Prowadzona dwutorowo kariera stanęła jednak pod znakiem zapytania, w wyniku problemów zdrowotnych syna. Łukasz postanowił wycofać się ze startów, by skoncentrować się na pozyskaniu środków finansowych na leczenie syna. Tym samym, na 7 lat odłożył na półkę kluczyki do drifterskiego auta, jednak nigdy do końca nie zerwał z motorsportem. W 2019 roku spróbował sportowej jazdy na symulatorze i pojawiła się iskra. Łukasz początkową zajawkę do e-sportu wziął na tyle poważnie, że w ciągu kilku lat doszedł do czołówki najbardziej popularnej ligi e-sportowej w drifcie na świecie. Po czym dostał propozycję stworzenia silnika fizyki do gry driftingowej we współpracy z ECC Games. Te wydarzenia sprawiły, że ostatecznie wrócił do driftingu, kończąc ostatnią rundę tegorocznej edycji DMP na 6. miejscu. Z dobrego źródła wiemy, że ma apetyt na więcej.

- Uważam, że Inter Cars Ikony Motoryzacji to bardzo ważna wystawa, dzięki której można rozprzestrzeniać kulturę, historię i pasję do tej dziedziny. Mnogość pojazdów z różnych epok, okraszone stosownym opisem na tabletach. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na specjalnych symulatorach, które uwielbiam. Trudno jest przejść obojętnie obok tego fascynującego wydarzenia, dlatego już dziś zapraszam Was, by wspólnie przeniknąć ekscytującego świata na wysokich obrotach – mówi Łukasz Tasiemski, ambasador wystawy Inter Cars Ikony Motoryzacji.

- Nasi ambasadorzy mają z nami wiele wspólnego. Łączy ich nieustanne zaangażowanie w dążeniu do lepszych wyników, doskonalenia się i pasja do motoryzacji. Fakt, że to Oni zostali ambasadorami Inter Cars i jednocześnie ambasadorami wystawy nie jest zaskoczeniem, to wręcz naturalne, że Bartosz z Łukaszem chcą dołożyć swoją cegiełkę do tego interesującego projektu i być inspiracją dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. Wystawę otwieramy 15 grudnia na PGE Narodowym, serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas w gronie rodziny czy ze znajomymi. Na wyjątkowej moto-wystawie dla każdego znajdzie się wiele atrakcji, a jestem też przekonana, że nasi ambasadorzy dostarczą wiele życiowych inspiracji mówi Joanna Król, Z-ca Dyrektora ds. PR i Komunikacji Międzynarodowej w Inter Cars.

#RazemzInterCars #IkonyInterCars #IkonyMotoryzacji


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email
Infolinia
801 80 20 20
Pon-Pt 8:00 - 18:00
Sob 9:00 - 13:00
Klienci flotowi:
22 714 14 14
Logo Inter Cars
Inter Cars S.A.
ul. Gdańska 15,
Cząstków Mazowiecki,
05-152 Czosnów
+48 22 714 17 10
+48 22 714 17 12
[email protected]

Powered by IC Developers Team © 2024 Inter Cars

Polityka cookiesFAQ RODOInformacja o przetwarzaniu danych
LinkedIn
Instagram
Youtube
Facebook