Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
 1. Aktualności

Jak schematy 3D MOOG ułatwiają naprawy układu kierowniczego i zawieszenia

2023-10-18

Jako mechanik wiesz, że niektóre układy kierownicze i zawieszenia są niezwykle złożone i czasochłonne w diagnostyce i naprawie. Ta złożoność może utrudniać wybór właściwej części, co nie tylko spowalnia pracę, ale może również prowadzić do nieprawidłowego montażu i ostatecznie do niezadowolonych klientów. Na szczęście, MOOG ma rozwiązanie -schematy 3D, które ułatwiają i przyspieszają znalezienie właściwej części do danej naprawy, zapewniając jednocześnie wizualne potwierdzenie właściwego położenia i parametrów montażowych. W tym artykule omówimy, jak działają schematy 3D MOOG i w jaki sposób mogą ułatwić pracę mechanikom.

Sercem schematów 3D jest widok przedniego/tylnego układu zawieszenia. W ten sposób można dokładnie zobaczyć położenie części, które wymagają wymiany, eliminując ryzyko nieprawidłowego montażu z powodu niezrozumienia, w jaki sposób pasują one do układu. Schematy 3D mogą być również wykorzystane do identyfikacji otaczających części, które mogą również wymagać wymiany.

Dodatkowo, MOOG zapewnia ogólne i szczegółowe instrukcje montażu, aby poprowadzić mechaników przez prawidłowy montaż części. Specyficzne instrukcje montażu są dostosowane do konkretnej części, podczas gdy ogólne instrukcje obejmują standardowe praktyki, które mają zastosowanie do wszystkich części MOOG. Udostępniając te instrukcje, MOOG dba o to, aby część została zainstalowana i działała prawidłowo.

Schematy 3D MOOG są łatwo dostępne za pomocą wyszukiwarki części MOOG, Driv e-cat i katalogu TecDoc, który jest stale aktualizowany, aby zawierał jeszcze więcej części i jeszcze bardziej szczegółowe zdjęcia. Ten poziom szczegółowości nie tylko pomaga mechanikom w wyborze właściwej części, ale także sprawia, że naprawy są szybsze i łatwiejsze.

Aby znaleźć schematy 3D w TecDoc, wykonaj poniższe czynności:

  1. Wybierz pojazd:   2. Zastosuj filtr MOOG  3. Wybierz typ części  4. Kliknij numer części MOOG  5. Wybierz opcję Schematy 3D znajdującą się pod zdjęciem („Schemat obwodu”)

  W TecDoc dostępnych jest już 1200 schematów 3D, które obejmują ponad 95% europejskiego parku samochodowego.


  Share on facebook
  Share on twitter
  Share on linkedin
  Send by email