Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Inter Cars Stajnia Rowerowa – podsumowanie sezonu!

2020-10-07

Rafał Pierzgała

Inter Cars Stajnia Rowerowa to drużyna zrzeszająca młodych adeptów kolarstwa. Zespół, mimo trwającej w Polsce i na świecie pandemii, wciąż intensywnie trenuje oraz stara się uczestniczyć w zawodach o różnej randze zaawansowania. Jaki był dla nich ten sezon i czego można spodziewać się w nadchodzącym czasie?

Inter Cars Stajnia Rowerowa to grupa, która od trzech lat pomaga młodym zawodnikom i ich rodzinom w rozwoju umiejętności kolarskich. Obecnie w skład drużyny wchodzi 21 zawodników w przedziale wiekowym 11-23 lata.  Dodatkowo skład ekipy uzupełnia grupa kolarzy amatorów, składająca się z rodziców dzieci, w tym również pracowników Inter Cars.

Warto podkreślić, że do grupy Inter Cars Stajnia Rowerowa  należą także dwaj zawodnicy niedosłyszący, którzy reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej, m.in. na  Mistrzostwach Świata i Europy. Obaj przygotowują się aktualnie do Paraolimpiady, która odbędzie się  w 2021 roku w Tokio. Jednym z tych zawodników jest Paweł Arciszewski, aktualny podwójny brązowym medalista Mistrzostw Świata w dwóch konkurencjach – jeździe na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego.

- Nasza grupa istnieje już trzy lata. W tym czasie trenowało w niej kilkudziesięciu adeptów kolarstwa. Celem funkcjonowania drużyny jest wychowanie dzieci i młodzieży w duchu sportowej rywalizacji. Do tej pory startowaliśmy w wielu zawodach dla młodzieży młodszej i starszej: PolandBike , Mazovia, Legia MTB Marton – to tylko niektóre imprezy, podczas których byliśmy obecni i w których odnosiliśmy wiele mniejszych lub większych sukcesów – mówi  Dariusz Cejner, opiekun zespołu i jego pomysłodawca.

- Mijający sezon był dla naszej drużyny dużym wyzwaniem. Trwająca pandemia nie pozwoliła wystartować w wielu imprezach, które były ujęte w naszym harmonogramie. Mimo tego nasza młodzież ciężko trenowała, dzięki czemu w drugiej części roku możemy pochwalić się kilkoma satysfakcjonującymi wynikami, w tym również miejscami na podium. Dzięki temu wierzymy, że kiedy sytuacja wróci już w pełni do normy, będziemy mogli myśleć o kolejnych zwycięstwach – dodaje Dariusz Cejner.

Dalszym kierunkiem rozwoju grupy jest podnoszenie poziomu sportowego zawodników, tak, aby w przyszłości część z nich wyrosła być może nawet na przyszłych olimpijczyków.


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email