Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Atrakcyjny zawrót głowy – relacja z Konferencji Inter Cars Autobus & Silnik

2024-06-20

Krzysztof Pawlak

Hotel Czarny Potok Conference & Spa w dniach 5-7 czerwca zamienił się w ośrodek konferencyjny Inter Cars. Klienci, którzy przybyli na miejsce do Krynicy-Zdrój, mieli napięty grafik wypełniony atrakcjami już od samego przyjazdu.

Wspólne elementy transportu osobowego i silnika na części targowej

Konferencja Inter Cars zaczęła się od mocnego, merytorycznego uderzenia. Na klientów czekała specjalnie przygotowana przestrzeń targowa, na której partnerzy zaprezentowali wybrane produkty bądź usługi z szerokiej oferty.  

  • Przedstawiciel marki Bosch prezentował klientom diagnostykę komputerową z wykorzystaniem testera KTS Truck.  
  • DRiV jako multibrand przedstawił wycinek z całego torta produktowego. Przedstawiciel marki skupił uwagę klientów na ofercie pierścieni, tłoków i zaworów wydechowych do samochodów osobowych i autobusów. 
  • Elring zaprezentował przekrój oferty w postaci uszczelek m.in. do głowic dla silników osobowych, autobusowych, off highway i ciężarowych, a także asortyment uszczelniaczy i akcesoriów montażowych. 
  • Febi postanowiło wziąć na tapet zestawy rozrządu, pokrywy zaworów i rolki prowadzące pasków klinowych. 
  • Goodyear zaprezentował opony autobusowe i nowość w swojej ofercie oponę 295 do autobusów elektrycznych, przybliżył sposób działania czujników TPMS oraz systemów do telematyki w transporcie. 
  • Mahle z wachlarza produktów na czas konferencji promowało części do silników pojazdów we wszystkich segmentów, a także podzespoły do układów chłodzenia oraz filtracji. 
  • Przedstawiciele Valvoline skupili uwagę klientów na doradztwie w zakresie doboru środków smarnych do pojazdów osobowych, ciężarowych i autobusów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja testów w autobusach MZA Warszawa i cykl pracy olei Valvoline.
  • ZF Aftermarket zaprezentował m.in. przekrój automatycznej skrzyni biegów z przeznaczeniem do autobusów miejskich, systemy diagnostyki WABCO czy elementy składowe ZF Bus Connect. 
  • Varta przedstawiła różnice między akumulatorami z technologią AGM a standardowymi, zwracając uwagę klientów na coraz większe obciążenia w pracy akumulatorów spowodowanych dużą podzespołów w autobusach miejskich i dalekobieżnych wykazujących zapotrzebowanie na energię elektryczną. 
Jako Inter Cars zaprezentowaliśmy szeroką ofertę usług i narzędzi wspierających pracę warsztatów wraz z asortymentem części. Klienci mieli okazję zapoznać się z działaniem programu eSOWA ułatwiającego zarządzanie serwisem samochodowym, dowiedzieć się więcej na temat platformy Bio Service czy sieci Q Service Truck, zrzeszającej wysoko wykwalifikowane warsztaty skoncentrowane na obsłudze pojazdów użytkowych. To nie koniec, bowiem dużym zainteresowaniem cieszyła się nowa platforma sprzedażowa online e-Catalog, który zastępuje dotychczasowy IC Katalog. Nie zabrakło również długich dyskusji z przedstawicielami Centrum Kompetencji Silnikowych i Centrum Kompetencji Autobusowych. 

- Bardzo miło było gościć klientów Inter Cars. Na tej konferencji skupiliśmy uwagę na klientach zajmujących się naprawą i obróbką jednostek napędowych oraz specjalistach z rynku transportu osobowego. Stworzyliśmy więc okazję do wymiany poglądów na różne tematy, nie tylko te związane z pracą. Myślę, że pozwoliło nam to lepiej się poznać, ale też dowiedzieć się więcej na temat potrzeb klientów i ich planów na przyszłość. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybciej reagować na potrzeby rynku już w skali mikro, wprowadzać pewne nowości czy zmiany i tym samym zyskać na elastyczności w działaniumówi Zbigniew Dzido, lider zespołu ds. części silnikowych Inter Cars. 

- Muszę przyznać, że Inter Cars przygotował bardzo dopracowany program konferencji. Szczególnie format minitargów przypadł mi do gustu, bo miałem możliwość swobodnie porozmawiać z dostawcami części i usług, z których na co dzień korzystam, a także z innymi uczestnikami konferencji. Bardzo pozytywnie oceniam również wypad na off-road. Nigdy nie miałem okazji spróbować tej formy motoryzacji, a to ciekawa odskocznia od codziennego życia. Dopiero będąc w terenie, zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest tam odpowiednie przygotowanie – mówi Wojciech Piotrowicz, reprezentujący zakład obróbki silników Auto Szlif z Bilczy pod Kielcami. 

Czwórbój atrakcji z Inter Cars

Uczestnicy konferencji nie mieli łatwego życia tego dnia, bowiem grafik zaplanowanych aktywności pękał w szwach. Dzień został rozpoczęty z hukiem od wizyty na strzelnicy, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów część klientów mogła sprawdzić swoją celność podczas strzelania do tarcz z różnych rodzai broni ostrej: sportowej, myśliwskiej, policyjnej.  

Druga grupa wsiadła w tym czasie do samochodów terenowych i wyruszyła na prawdziwy, górski off-road przemierzając zalane błotem leśne drogi na granicy Polski ze Słowacją. W wyprawie wzięło udział ponad 20 zespołów samochodów terenowych z m.in. Nissana Patrola, Mitsubishi Pajero, Toyoty Hilux, Land Rovera Discovery czy Jeepa Cheerokee. 

- Całe wydarzenie jest świetnie zorganizowane, spójne i myślę, że interesujące nie tylko dla mnie. Przyznaję, że dobrym pomysłem było przeplatanie części merytorycznej w formie minitargów z atrakcjami w terenie. Można poznać nowe produkty i usługi, które wprowadza Inter Cars, a także zweryfikować swoje umiejętności za kierownicą ciekawych pojazdów. Ja jestem bardzo zadowolonymówi Tomasz Pietrzak z firmy PKS Sieradz.

Po leśno-terenowej zabawie przyszedł czas na atrakcje wodne. Klienci wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Poprad, a po dotarciu do celu, przesiedli się na rowery elektryczne, którymi zwiedzali Dolinę Popradu w Beskidzie Sądeckim. Są to jedne z bardziej malowniczych rejonów w województwie małopolskim. Zwieńczeniem dwóch intensywnych dni był bankiet w hotelowej restauracji.

- Taka forma spotkania pozwala nam na nawiązanie bliższej relacji z klientami. Można w tym czasie poruszyć tematy, na które raczej nie ma przestrzeni w czysto biznesowej sferze lub też takie, które wymagają większej delikatności. Takie spotkania są potrzebne, bo to właśnie te wspólne przeżycia są spoiwem puzzli składających się na określenie dobrej współpracy i my jesteśmy tego świadomi – mówi Rafał Urbański, menadżer ds. sprzedaży na rynku autobusów Inter Cars. 

Link do pełnej galerii zdjęć znajdziesz TUTAJ.
Link do relacji wideo znajdziesz TUTAJ.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email