Data publikacji: 2021-06-01
, autor: Małgorzata Smakosz

Maj pełen przygód i wyzwań w Stajni Rowerowej Inter Cars Team

Sezon na wyścigi kolarskie trwa w najlepsze! Zawodnicy ze Stajni Rowerowej Inter Cars Team przez cały rok ciężko pracowali nad formą, żeby teraz zweryfikować ją w zawodach. Do boju już szykuje się młodzież w wieku od 11 do 17 lat.

artykul stajnia 1170 x 658.jpg

Pierwsze zawody i związane z nimi emocje już za nami. W maju wystartował Puchar Polski, w którym brało udział ponad 500 zawodników i zawodniczek, którzy przyjechali ze wszystkich zakątków Polski. W gościnnym Krasnobrodzie w dniach 8-9 maja odbyła się piękna prawdziwa, kolarska bitwa. Stajnia Rowerowa Inter Cars Team wystawiła w niej 19 zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Wszyscy ukończyli zawody plasując się w drugiej dwudziestce i trzydziestce na ponad 140 startujących. Jesteśmy dumni z naszych młodzików, z których większość startowała pierwszy raz w życiu! Nasi Żacy również nie zawiedli i w swoim pierwszym występie ukończyli wyścig w komplecie, a dwóch z nich zajęło trzecie i szóste miejsca.

Kolejnym wydarzeniem sportowym z udziałem Stajni był Międzynarodowy Wyścig Kolarski po Jurze. Wystartowało w nim wielu zawodników z całej Polski i kilka mocnych ekip zagranicznych w kategoriach Junior, Junior Młodszy i Młodzik. Dziewięciu zawodników z naszej drużyny wzięło udział w tym trudnym i wymagającym wyścigu. Były wzloty, mocne upadki i … choć nie zawsze wszystko udawało się zgodnie z planem, a impreza była dla wielu uczestników bolesną lekcją, to młodzicy, którzy przeżyli swój pierwszy raz, wiedzą już jak się jeździ po górkach.

Poland Bike Marathon to kolejna impreza, w której wzięły udział Żaki. Pierwszą edycję rozegrano na pięknych trasach wokół Jabłonnej, a Stajnia Rowerowa Inter Cars Team wystawiła do walki ośmiu zawodników. Wszyscy szczęśliwie ukończyli wyścig, co jest najważniejsze, bo – jak wiadomo – w tej kategorii nie samo zwycięstwo, ale uczestnictwo jest najważniejsze.Druga edycja Pucharu Polski odbyła się w przepięknie położonym Dobromierzu. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i widać było wielkie zaangażowanie zespołu odpowiadającego za tę imprezę. Tym razem na jedenastu zawodników Stajni, wyścig ukończyło sześciu. Uszkodzenia rowerów, kontuzje i limit czasowy trochę przetrzebiły drużynę, chociaż były też miejsca w środku stawki.30 maja zakończył się z kolei XXXIX Międzynarodowy czteroetapowy Wyścig w Dopczycach, który  jednocześnie był rozgrywany jako Mistrzostwa Polski LZS. Uczestniczyli w nim zawodnicy wysokiej klasy z kilku europejskich krajów, co widać było w wyniku końcowym (trzy pierwsze miejsca). Kolarze ze Stajni Rowerowej odebrali kolejną lekcję pokory. Trójka naszych zawodników stanęła do boju z lekką infekcją, po mniejszych lub większych perturbacjach w poprzednich zawodach. Niestety nie udało im się skończyć ostatniego etapu, ale co najważniejsze dobry, górski trening został zaliczony! Na profilu Stajni znajdziecie więcej informacji na temat wszystkich zawodów https://www.facebook.com/Stajnia-Rowerowa-Bike-Team-101158841429141.

Nasi kolarze przygotowują się już do kolejnych zawodów i podchodzą ambitnie do czekających ich zmagań. Firma Inter Cars wspiera młodych sportowców, co umożliwia im spełnianie marzeń i weryfikowanie swoich umiejętności w walce z najlepszymi. Właśnie tak hartują się charaktery, a ciężka praca przynosi satysfakcję i spełnienie – to przecież w tym wszystkim najważniejsze! Aktualne informacje na temat Stajni Rowerowej Inter Cars Team publikujemy również na profilu https://www.facebook.com/InterCarsOfficial

Podobne artykuły