Data publikacji: 2021-03-22
, autor: Małgorzata Smakosz

Dwa koła napędzane pasją

Inter Cars to nie tylko świat motoryzacji przesiąknięty zapachem benzyny i miliony kilometrów przejechane dzięki produktom znajdującym się w ofercie firmy, ale przede wszystkim ludzie.  To dla nich tworzymy Stajnię Rowerową Inter Cars Team – młodzieżowy klub kolarski, który zrzesza 30 zawodników w wieku od 11 do 17 lat.

Stajnai rowerowa.jpg
sr5.jpg
sr7.jpg
sr6.jpg
SR1'.jpg

Pomagamy realizować marzenia

Mistrzostwa Polski, świata, olimpiada? Nie ma rzeczy niemożliwych, a najważniejszy jest pierwszy krok. Początki bywają trudne, ważne jednak, aby mieć motywację i trafić w ręce doświadczonego trenera.

- Kreowanie lepszej rzeczywistości dla swoich podopiecznych postrzegam jako swój obowiązek i inwestycję w pozytywne zmiany społeczne. Kolarstwo lub inne formy sportu to nie tylko przygoda, ale również sposób kształtowania charakteru czy wytrwałości. Rozwijanie w sobie zdrowego ducha rywalizacji jest bowiem dla młodych ludzi przedsmakiem tego, co czeka ich w dorosłym życiu prywatnym i zawodowym. Dzięki wsparciu finansowemu firmy Inter Cars, zespół młodych sportowców może skupić się na treningach i osiąganiu ambitnych celów - mówi Dariusz Cejner trener i pasjonat kolarstwa z 38-letnim doświadczeniem.

Nie tylko ciężka praca

Kolarstwo to  wymagająca dyscyplina sportowa, a treningi bywają bardzo intensywne. Młodzi adepci trenują od 4 do 7 razy w tygodniu, w zależności od kategorii wiekowej. Pomimo zmęczenia tak wyczerpującą dawką treningową zwykle towarzyszą im uśmiechy i radość ze wspólnie spędzonego na świeżym powietrzu czasu. Rodzice widzą korzyści płynące z treningów, ich pociechy nie spędzają bowiem wolnego czasu wyłącznie przed komputerem, a ich rozwój fizyczny idzie w parze z rozwojem emocjonalnym. Nowe znajomości, przyjaźnie oraz pasje, łączące ambitne cele, wpływają pozytywnie na budowanie relacji wśród młodych ludzi.  Trener stawiając na rekreacyjne działania swojej grupy organizuje wycieczki rowerowe i wyprawy. Dzięki temu widzi bardzo duży potencjał  w tego typu aktywnościach.

Ambitne cele

Zawodnicy Stajni Rowerowej Inter Cars Team startują przede wszystkim w zawodach szosowych, ale przygotowują się również do wyścigów rozgrywanych na torach kolarskich. Najmłodsi wychowankowie uczestniczą zarówno w imprezach regionalnych, jak i ogólnopolskich. Puchar Polski czy międzynarodowe wyścigi etapowe to jednak domena starszych zawodników. Dowiedzieliśmy się, iż sportowe plany zespołu  zakładają… zdobycie w 2032 roku złotego medalu olimpijskiego przez wychowanka klubu.

- Aby można było realizować tego typu zadania sportowe niezbędna jest opieka sponsorska i na taką możemy liczyć ze strony Inter Cars . Nasza grupa bardzo identyfikuje się z firmą, mamy w niej wielu fanów i cenimy dobre relacje towarzyskie, spotykając się na zawodach amatorskich typu Poland Bike. Logo sponsora widnieje we wszystkich naszych działaniach i chcemy godnie reprezentować je na mistrzostwach Polski, a w przyszłości również na mistrzostwach świata – kontynuuje Dariusz Cejner.

Zachęcamy do obserwowania i kibicowania Stajni Rowerowej Inter Cars Team. Na oficjalnym profilu Facebook Inter Cars https://www.facebook.com/InterCarsOfficial już wkrótce znajdą się informacje na temat zbliżających się zawodów i wydarzeń, w których nasi zawodnicy będą brali udział. Liczymy, że sytuacja pozwoli na organizację imprez sportowych i spędzanie czasu na świeżym powietrzu razem z ambitnymi kolarzami.

Podobne artykuły

Q Service Castrol razy 400!

Q Service Castrol razy 400!

Sprężyny powietrzne zawieszenia – komfort, o którym marzysz

Sprężyny powietrzne zawieszenia – komfort, o którym marzysz

Magistrale CAN / LIN – szkolenie

Magistrale CAN / LIN – szkolenie

Sonda lambda – poznaj ją lepiej

Sonda lambda – poznaj ją lepiej