Data publikacji: 2022-06-21
, autor: Rafał Pierzgała

Inter Cars wyróżniony tytułem od Deloitte

Best Managed Companies to autorski plebiscyt ustanowiony w 1993 roku przez Deloitte Private w Kanadzie. W 2022 roku wystartowała jego polska odsłona. Celem inicjatywy jest wyróżnienie polskich firm prywatnych, które osiągają doskonałe wyniki, dzięki najlepszym standardom zarządzania. W takim gronie nie mogło zabraknąć Inter Cars.

Podczas uroczystej Gali, zorganizowanej 8 czerwca, zaprezentowano laureatów pierwszej edycji plebiscytu Best Managed Companies Poland 2022. Konkurs organizowany przez firmę doradczą Deloitte jako jedyny na świecie tak szczegółowo i skrupulatnie przygląda się firmom oraz weryfikuje ich podejście do prowadzenia biznesu. Nie jest to ocena osiąganych wyników finansowych, ale wdrożonej strategii oraz sposobów zarządzania zasobami i kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa.

Eksperci Deloitte razem z uczestnikami wyselekcjonowali największe przewagi w modelu działalności i zarządzania ich firmą, wspólnie znaleźli obszary do rozwoju, a przy udziale jury mogli także obiektywnie i rzetelnie ocenić, czy to już moment na uznanie danego podmiotu za Best Managed Company. Przyznana nagroda dla Inter Cars jest potwierdzeniem, że jej docelowa kultura organizacyjna stawia na otwartość i bezpośredniość w relacjach – niezależnie od stanowiska. To model, w którym współpracownicy szanują się, stosunki wewnątrz firmy są mniej formalne.  Kierujemy się zasadami oraz regułami, które wyznaczają sposób postępowania i traktują każdego sprawiedliwie.

- „Przyznana nagroda dla Inter Cars jest potwierdzeniem, że nasza docelowa kultura organizacyjna stawia na otwartość i bezpośredniość w relacjach – niezależnie od stanowiska. To model, w którym współpracownicy szanują się, a stosunki wewnątrz firmy są mniej formalne. Kierujemy się zasadami oraz regułami, które wyznaczają sposób postępowania i traktują każdego sprawiedliwie. Jasno deklarujemy, że Inter Cars ma sprecyzowaną wizję rozwoju, w której centrum znajdują się pracownicy, którzy tworzą firmę oraz nasi klienci, dla których świadczymy serwis na najwyższym poziomie. Dziękuję całemu zespołowi, który angażował się w spotkania i przygotowanie materiałów, podczas procesu oceny, jednak przede wszystkim dziękuję pracownikom, zespołom i managerom, którzy tworzą „The Best Managed Company” – mówi Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA

Lauretami pierwszej edycji plebiscytu Deloitte Best Managed Companies Poland oprócz Inter Cars są również: Arche S.A., Ceramika Paradyż Sp. z o.o., Falken Trade Polska Sp. z o.o., Sp.k., Fibrain Sp. z o.o., Grupa Cichy-Zasada Sp. z o.o., Sp.j., Kross S.A., Lancerto S.A., Lemarpol Wózki Widłowe Sp. z o.o., Marma Polskie Folie Sp. z o.o., Martex Sp. z o.o., Maxcom S.A., Novol Sp. z o.o., Oknoplast Sp. z o.o., Osadkowski S.A., Profix Sp. z o.o., Protech Sp. z o.o., Ready Bathroom Sp. z o.o., Selena FM S.A., Splast Sp. z o.o.