Data publikacji: 2021-09-27
, autor: Ewa Peresada

Nie ma nic łatwiejszego niż być zajętym i nic trudniejszego niż być efektywnym*

warsztat_xxi_wieku_1170x658_v6.jpg

Wybór odpowiedniego oprogramowania warsztatowego jest w dzisiejszym świecie decyzją strategiczną dla każdego właściciela serwisu samochodowego. Od niej zależy, czy praca w serwisie będzie przebiegała w sposób sprawny i efektywny, a czas nie będzie marnowany na powtarzalne i często zbędne czynności. Nowoczesne programy warsztatowe to wirtualna pomoc w codziennym zarządzaniu firmą.

Inter Cars reagując na wysokie zainteresowanie rynku warsztatowego, stworzył proste w obsłudze i skuteczne narzędzie. eSOWA to Elektroniczny System Obsługi Warsztatu zawierający szereg funkcji, które w znaczny sposób ułatwiają prowadzenie serwisu samochodowego i w dużym stopniu skracają czas obsługi klienta. Program posiada możliwość szybkiego wyszukania danych klienta, a także sprawdzenia jakie naprawy zlecał on wcześniej w swoim pojeździe, ile za nie zapłacił, ile one trwały i jakie części zostały do nich wykorzystane. Sprawny kontakt z klientem umożliwia moduł do wysyłania wiadomości SMS.

Baza klientów i samochodów, historia napraw każdego pojazdu i wszystkich zleceń wykonanych dla danego klienta, tworzenie faktur i wycen, to tylko jeden z modułów programu. System umożliwia również dostęp do bazy 78 000 modeli aut różnych marek. Jeśli posiadamy czytnik 2D (kod Aztec) możemy błyskawicznie dodawać do kartoteki nowe pojazdy skanując kod z dowodu rejestracyjnego. Jeśli natomiast nie posiadamy danych kontrahenta, wystarczy podać numer NIP, a program pobierze dane firmy z bazy GUS. Ułatwia to również i przyspiesza wystawienie faktury.

Tworzenie i obsługa zleceń warsztatowych

Obsługa warsztatu może sprawnie przygotować w systemie zlecenie naprawy pojazdu wraz z protokołem przyjęcia auta. Wystarczy wyselekcjonować z bazy odpowiedniego klienta i przypisany do niego pojazd. Części wybieramy z katalogu zintegrowanego z systemem. W sytuacji, gdy nie ma ich na stanie, generowane jest automatyczne zamówienie do Inter Cars. Wykonanie konkretnych prac przypisujemy poszczególnym pracownikom. Dostępna w eSOWIE baza czasów napraw pozwala na łatwe oszacowanie czasu trwania całej naprawy. Na koniec drukowana jest karta zlecenia dla klienta. Moduł ten umożliwia również wystawianie faktur i paragonów fiskalnych.

Zarządzanie pracą w warsztacie

Specjalnością eSOWY jest zmiana podejścia do planowania pracy w serwisie. System zawiera elektroniczny terminarz, który ułatwia zarządzanie czasem pracy pracowników, jak i czasem wykorzystania poszczególnych urządzeń. Możliwość przypisania pracowników do poszczególnych zleceń, a następnie wydrukowanie planu całego dnia zwiększa efektywność. Właściciel może wygenerować również raport czasu pracy mechaników, co ułatwiają specjalne czytniki.

Prowadzenie magazynu

Oprogramowanie umożliwia zarządzanie dowolną ilością magazynów w sposób w pełni zautomatyzowany. Historia stanów magazynowych, automatyczna rezerwacja towarów, obsługa czytników kodów kreskowych (co znacznie przyspiesza codzienną pracę, jak i inwentaryzację magazynów), generowanie dokumentów magazynowych (PZ, PW, RW, WZ, MM+, MM, WZK, PZK), szybka wyszukiwarka towarów i kontrahentów, to tylko niektóre z licznych funkcji ułatwiających nowoczesne i sprawne zarządzanie magazynem.

Moduł sklepowy

eSOWA współpracuje z większością popularnych drukarek fiskalnych, umożliwiając wystawienie faktur (w tym zbiorczych) i paragonów fiskalnych (faktur VAT, faktur unijnych, paragonów fiskalnych, TaxFree, faktur VAT marża, faktur VAT do paragonu). Umożliwia również dostęp do historii wszystkich transakcji, w tym zamówień danego klienta wraz z wystawionymi fakturami/paragonami.

Ochrona danych osobowych klientów

eSOWA jest nowoczesnym narzędziem w pełni dostosowanym do obowiązujących przepisów prawa. Obowiązek ochrony danych osobowych klientów spoczywa na barkach właściciela każdej firmy. Program posiada funkcjonalności, które pomagają w rozgraniczeniu klientów, którzy wyrazili zgody marketingowe oraz zgody na przetwarzanie danych. Ponadto istotne jest rozwiązanie, dzięki któremu mechanik otrzymując zlecenie nie ma wglądu do danych osobowych klienta.

Więcej szczegółów dotyczących oprogramowania eSOWA znajdziesz na stronie www.e-sowa.com.

Zapraszamy również do pobrania wersji demo lub zamówienia bezpłatnej 30-dniową wersji testowej.

Zapraszamy również do udziału w najbliższym bezpłatnym szkoleniu prezentującym obsługę programu - więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ

* autor cytatu: R. ALEC MACKENZIE

Nawiązanie do cytatu: korzystanie z programu eSOWA pozwala na efektywną pracę na wszystkich szczeblach organizacyjnych oraz ułatwia uniknąć często zbędnych i czasochłonnych czynności.