Q-SERVICE TRUCK

Q-SERVICE TRUCK

Q-ServiceTruck jest pierwszą ogólnopolską siecią warsztatów zajmujących się przeglądami i naprawami pojazdów ciężarowych, przyczep, naczep i autobusów. Organizację tę powołała w 1999r. firma Inter Cars.

W maju 1999r. w trakcie Targów Poznańskich, na stoisku Inter Cars spotkało się wielu klientów reprezentujących warszaty naprawcze samochodów ciężarowych z przedstawicielami naszej firmy.

W trakcie tego spotkania wymieniono się doświadczeniami z życia warsztatowego oraz handlowego. Rozpatrywane były także różne warianty dalszej współpracy. Owocem tych rozmów była idea stworzenia czegoś, czego nie próbował jeszcze nikt do tej pory. Tak narodził się pomysł stworzenia Sieci Warszatów pod nazwą Q-Service Truck, specjalizujących sie w naprawach pojazdów uzytkowych, skupiających najlepszych specjalistów w segmencie ciężarowym.
W latach 90-tych XX wieku rynek motoryzacyjny w Polsce rósł w szybkim tempie. Prywatnemu importowi samochodów towarzyszył jednocześnie duży przyrost sprzedaży samochodów nowych. Bardzo intensywnie rozwijał się transport samochodowy. Większa ilość samochodów to także zwiększenie ilości powstających niezależnych warsztatów naprawczych. Samochody z roku na rok zmieniały swoje konstukcje i były coraz bardziej nowoczesne a co za tym idzie, coraz trudniejsze w obsłudze. Zjawisko to wymagało troski o utrzymanie standardu prowadzonych napraw.

W trakcie zawiązywania Sieci Q-Service Truck, wszystkie strony wniosły do realizacji pomysłu swój potencjał i możliwości:warsztaty:
- fachową wiedzę i chęć do działania, a Inter Cars - atut wsparcia w rozwoju niezależnych firm, poprzez możliwości dostępu do szerokiej oferty asortymentowej, podnoszenia kwalifikacji poprzez organizowanie szeregu szkoleń jak i wsparcie w dozbrajaniu warsztatów w najnowsze wyposażenie naprawczo-diagnostyczne.

Sieci serwisowe

Koncepcja ogólnopolskiej sieci warsztatów samochodowych powstała w firmie Inter Cars S.A. w 1997 r. Jest to zrzeszenie wolnych warsztatów samochodowych, które zachowują własną tożsamość - nazwa firmy i nazwisko właściciela są na pierwszym miejscu.
unnamed.png72685516_2673155112729452_7398387209549643776_n.png