
Sprawdź letnią ofertę szkoleń dla mechaników ciężarówek
2015-01-26

Miniony rok był bardzo dobry dla ciężarowych Mercedesów. Firma odnotowała rekordowe wyniki rejestracji, zwłaszcza w segmencie powyżej 16 ton. Podczas gdy rynek pojazdów ciężarowych zmniejszył się o ponad tysiąc pojazdów, liczba zarejestrowanych Mercedesów wzrosła z 2577 do 2737 sztuk. Udział marki zwiększył się z 16% do 18,3%, co jest historycznym wynikiem. „ Pod koniec roku zabrakło nam Actrosów, których moglibyśmy sprzedać jeszcze więcej” - powiedział nam Niels Kowollik.
W segmencie 6-16 ton co piąty rejestrowany w Polsce pojazd okazał się Mercedesem. W kuluarach podkreślano, że nowy Actros był na rynku jedynym sprawdzonym pojazdem ciężarowym spełniającym normę Euro VI, gdyż jest oferowany od połowy 2011 r. Co więcej, pojazd ten wyróżnia się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa - zapewniano. Przedstawiciele Mercedesa twierdzą, że nastąpiła zmiana mentalności polskich firm, które przy wyborze nowego pojazdu coraz częściej biorą pod uwagę całkowite koszty użytkowania, a nie tylko cenę zakupu.
W 2015 roku nie planuje się premier nowych modeli
ciężarowych. Mercedes-Benz Polska chce się skupić na ofercie około sprzedażowej
– wynajmie długoterminowym (Charterway), ofertach leasingowych
i promocji telematyki, a zwłaszcza systemu FleetBoard, oferując jednocześnie
związane z nim nowe rozwiązania. Zauważono bowiem, że w 2014 r. coraz
większym zainteresowaniem klientów cieszyła się oferta pogwarancyjnych pakietów
serwisowych, obejmujących podstawowe czynności przeglądowe w stałej,
atrakcyjnej cenie.
Interesujący jest też program „Ty dbasz o Mercedesa,
Mercedes dba o Ciebie”, w ramach którego kierowcy otrzymywali upominki przy
wykonywaniu napraw w autoryzowanych stacjach serwisowych.
Firma stale poszerza programy sprzedażowe części
zamiennych,
w tym zwiększenie dostępności tańszych, regenerowanych fabrycznie części
(Economy Line) oraz skraca czas dostawy do klientów.
Uruchomiono także program indywidualnie dopasowywanej oferty na naprawę dużych
podzespołów – m.in. silników i skrzyń biegów. Na rynek wprowadzono też oleje MB, opony i części do naczep.
Mercedes-Benz Polska stara się być innowacyjny i nowoczesny. Być może dlatego, na konferencji prasowej krzesła były ustawione bokiem do ekranu. Nie jest to wygodna pozycja, gdy trzeba wykręcać szyję, ale z pewnością oryginalna.