Pomiń nawigację
  1. Aktualności

Goodyear dla operatorów opon przemysłowych

2013-01-07

Goodyear wprowadza system FleetOnlineSolutions Mobile Technical Evaluation (FOS Mte) dla klientów użytkujących opony przemysłowe w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Internetowy system zarządzania oponami umożliwia wysyłanie raportów z inspekcji opon przy każdej wizycie, co daje klientowi szybki wgląd w stan ogumienia użytkowanego przez daną flotę. System dostarcza również informacji o aktualnych kosztach.
Wprowadzenie FOS Mte to istotne ułatwienie dla operatorów branży budowlanej, użytkujących maszyny do robót ziemnych oraz inny ciężki sprzęt. System umożliwia dostarczanie przedstawicielowi floty raportów z inspekcji floty za pośrednictwem łącza internetowego. W raportach można znaleźć szczegółowe informacje na temat wszystkich opon, obejmując takie dane, jak:
  • prognoza parametrów – osiągów,
  • porównanie zmierzonego ciśnienia opony z zalecanym,
  • koszt eksploatacji opony na godzinę,
  • liczba przepracowanych godzin przypadających na milimetr bieżnika,
  • wskaźnik ryzyka dla wartości – odchylenie parametru ciśnienia od wartości zalecanej,
przeliczane na walutę lokalną, oddzielnie dla każdej opony danego pojazdu; wskaźnik ten ilustruje jakie koszty spowoduje niewłaściwy poziom ciśnienia w oponie jeżeli dana opona będzie w użytkowana w tym stanie do końca jej żywotności.
Program FOS Mte uruchomiono w większości europejskich państw. Jednymi z pierwszych operatorów korzystających z systemu FOS Mte były tureckie firmy Celiktas i Kumsan. Ich przedstawiciele byli pod wrażeniem szybkości generowania raportów, jednak największym uznaniem cieszył się raport ‘ryzyka dla wartości’. Zestawienie, uznawane za jedyne tego typu w branży, pomaga klientom zrozumieć ryzyko finansowe związane z użytkowaniem opon z niewłaściwym poziomem ciśnienia powietrza.