Uruchom silnik w mgnieniu oka

2022-11-16

Rozładowany akumulator to zmora wszystkich kierowców. Na szczęście są sposoby, które pomogą zadbać o jego kondycję podczas długiego postoju czy uruchomić auto, gdy bateria zostanie rozładowana. Najnowsza gama wielu akcesoriów marki OSRAM to zaawansowane rozwiązania zarówno dla klientów indywidualnych, jak i profesjonalistów.

Dłuższy okres bezczynności stanowi dla akumulatorów spore wyzwanie. Nawet gdy samochód stoi nieużywany, akumulator wciąż dostarcza prąd do zasilania np. alarmu. Z reguły ten pobór jest bardzo niewielki i nie powinno być problemu z rozruchem auta, nawet po kilku tygodniach postoju. Jednak gdy samochód nie daje się uruchomić już po kilku dniach z pewnością coś „podkrada” prąd i jak najszybciej trzeba ten odbiornik zlokalizować. W przeciwnym razie akumulator po kilku głębokich rozładowaniach będzie nadawał się wyłącznie do wymiany. Dodatkowo na stan i tempo rozładowania akumulatora wpływ mają  inne czynniki, jak na przykład temperatura – zarówno ta zbyt wysoka, jak i zbyt niska sprawiają, że sprawność naszego akumulatora się pogarsza.

Wiele nieoczekiwanych problemów z akumulatorami można rozwiązać z pomocą produktów marki Osram, które dostępne są w sieci sprzedaży Inter Cars, w tym przez Inter Cars e-Catalog.

Podstawowe wyposażenie – prostownik

By nie doprowadzić do takiej sytuacji, warto korzystać z pomocy dostępnych na rynku urządzeń do utrzymania akumulatorów w pełnej sprawności. Rodzina inteligentnych prostowników OSRAM BATTERYcharge składa się z kilku produktów – OEBCS 901, 904, 906 i 908. Można nimi naładować akumulatory 6 i 12 V o pojemności nawet do 170 Ah, a także te o napięciu 24 V do 70 Ah (model 908). Jako nieliczne na rynku, prostowniki OSRAM ładują wszystkie typy akumulatorów, włączając litowo-jonowe. Urządzenia mają funkcje podtrzymania, które pomagają chronić akumulator przed rozładowaniem zimą lub podczas dłuższego postoju. Prostowniki mają czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem, a wszystkie funkcje można obsługiwać jednym przyciskiem. W wyposażeniu jest także przewód z końcówkami oczkowymi, który można zainstalować w samochodzie na stałe, by podłączenie ładowarki było szybsze i łatwiejsze. Urządzenia mają także zabezpieczenie, które zapobiega uszkodzeniom instalacji elektrycznej samochodu przed skutkami odwrotnego podłączenia biegunów.


Booster – do użytku bez dostępu do gniazdka

Jeśli nie mamy dostępu do gniazdka, a przerwa w jeździe autem jest zbyt długa i dojdzie do rozładowania baterii z pomocą może przyjść tzw. booster, inaczej zwany jump starterem. To urządzenie, które pozwoli na rozruch samochodu z wyładowanym akumulatorem. Portfolio tych akcesoriów marki OSRAM – BATTERYStart – to modele pozwalające na rozruch silników benzynowych o pojemności od 3 l do 8 l oraz silników wysokoprężnych o pojemności do 4 l. Dzięki tak dużej ofercie można odpowiednio dobrać produkt do własnych potrzeb. Urządzenie OBSL 200 jest w stanie uruchomić silnik o pojemności do 3 litrów. Po użyciu błyskawicznie się ładuje – wystarczą 2 godziny do naładowania do pełna. 

Model OBSL 260 to nowość w ofercie boosterów. Jest przeznaczony do uruchamiania pojazdów z instalacją 12 V i silnikami benzynowymi o pojemności do 4 l oraz wysokoprężnymi o pojemności do 2 l. Rozrusznik może pełnić także funkcję power banku w trybie „fast charge”, umożliwiającym bardzo szybkie ładowanie.


Duża pojemność silnika wymaga potężnej baterii

Kolejny jump starter – OBSL 300 – pozwala na uruchomienie silnika benzynowego o pojemności do 6 litrów lub wysokoprężnego do 3 litrów. Naładowanie trwa 3 godziny. OBSL 360 to niewielkich rozmiarów urządzenie z potężną baterią o pojemności 13 000 mAh i dodatkową opcją szybkiego ładowania. W mgnieniu oka uruchomi silniki benzynowe do 6 l i Diesle do 3 l. OSRAM BatteryStart 400, dzięki pojemności 16 800 mAh, jest w stanie pomóc w uruchomieniu silnika benzynowego do 8 litrów lub Diesla o dwukrotnie mniejszej pojemności. Ładowanie trwa 4 godziny.

Model Pro 700 dzięki wbudowanemu akumulatorowi litowo-fosforanowemu o pojemności 78,6 Wh bez problemu uruchomi silniki benzynowe o pojemności do 8 l i wysokoprężne do 6 l. Ze względu na charakter urządzenia nie znajdziemy w nim funkcji powerbanku czy latarki. Można za to docenić możliwość doładowania startera Pro 700 przy pomocy uruchomionego właśnie pojazdu. Wystarczy zostawić urządzenie podłączone na zaledwie 60 sekund do akumulatora, by booster naładował się ponownie do stanu wyjściowego. Jest to więc niemal perpetuum mobile. Można go także ładować z gniazdka 230 V.

Zwróć uwagę na dodatkowe funkcje

To, na co warto zwrócić uwagę w ofercie dostępnych starterów to także szereg innych, przydatnych funkcji. Urządzenia wyposażono w gniazda USB, dzięki czemu mogą pełnić rolę powerbanku i ładować np. telefony komórkowe, aparaty, tablety itp. Część modeli ma także wbudowaną latarkę, co znacznie ułatwia podłączanie boostera w ciemnych miejscach czy po zmroku. Wszystkie boostery są bezpieczne w użytkowaniu, producent zastosował zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem biegunów, zwarciem i skokami napięcia.

Czytaj więcej!

Dobrze mieć wybór – szeroka oferta OSRAM

Wygodne płatności online w Inter Cars e-Catalog

Obsługa wizytówki na Motointegrator.com na Inter Cars e-Catalog

Infolinia ekspercka dla mechaników – realna pomocy przy naprawie auta
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email
Infolinia
801 80 20 20
Pon-Pt 8:00 - 18:00
Sob 9:00 - 13:00
Klienci flotowi:
22 714 14 14
Logo Inter Cars
Inter Cars S.A.
ul. Gdańska 15,
Cząstków Mazowiecki,
05-152 Czosnów
+48 22 714 17 10
+48 22 714 17 12
[email protected]

Powered by IC Developers Team © 2024 Inter Cars

Polityka cookiesFAQ RODOInformacja o przetwarzaniu danych
LinkedIn
Instagram
Youtube
Facebook